1. Ana Sayfa
  2. KREDİ ÇEŞİTLERİ
  3. 10 Yaşa Kadar Hangi Bankalar Taşıt Kredisi Veriyor?

10 Yaşa Kadar Hangi Bankalar Taşıt Kredisi Veriyor?

10 Yaşa Kadar Hangi Bankalar Taşıt Kredisi Veriyor?

10 Yaşa Kadar Hangi Bankalar Taşıt Kredisi Veriyor?

Taşıt satın almak isteyen müşteriler, bankaların taşıt kredisi ürününe başvuru yaparak taksitli bir şekilde araç sahibi olabilirler. Fakat taşıt kredisini kullanabilmeniz için araç ile başvuru sahibinin bankaların önceden belirlemiş oldukları şartları yerine getirmelidirler. Mesela aracın kullanılacak krediye uygun olup olmadığı belirlenir.

Şimdilerde 10 yaşa kadar taşıt kredisi sağlayan bankalar yoktu fakat, bankalar müşterilerin ürünlerini kullanmaları için bazı olanaklar sağlamaya başladı. Örneğin, düşük yaşlı taşıtlar için verdikleri kredilerin yaş oranlarını arttırmakta ve 10 yaşa kadar kredi kullanılmasına olanak sağlamaktadırlar.

10 Yaşa Kadar Hangi Bankalar Taşıt Kredisi Veriyor

10 Yaşa Kadar Taşıt Kredisi Veren Bankalar

10 yaşa kadar taşıt kredisi veren bankalar arasında şu bankalar yer alıyor; ING Bank, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası’dır. Bunların vasıtası ile 10 yaşına kadar olan bütün taşıtlar için kredi kullanma şansınız bulunuyor. Garanti Bankası’nın sağladığı kredi alternatifinde de araç satın almak isteyen müşteriler çok fazla avantajlardan faydalanabilirler. Bu kredi alternatifinde 48 aya kadar vade olanağı da müşterilere sunuluyor.

Ancak ikinci el araç alımı mevzu bahis olduğu zaman peşin alım gücü yok ise, bu adı geçen bankaların sunduğu kredi alternatiflerinden faydalanarak uygun bir şekilde araç sahibi olmanız söz konusudur. 10 yaşa kadar taşıt kredisi sağlayan bankalar vasıtası ile belirli bir ödeme şartları dahilinde kredi kullanılabilir.

10 Yaşa Kadar Hangi Bankalar Taşıt Kredisi Veriyor

10 Yaşa Kadar Taşıt Kredisi Koşulları

Taşıt kredisi imkanlarından faydalanmak isteyen müşterilerin kredi kullanım şartları arasında yer alan 18 yaş sınırını doldurmuş olmaları gerekir. Tüketicilerin reşit olmaması durumunda kredi başvuru talepleri reddedilir. Dahası kredi notunun iyi bir skorda olmasının yanı sıra gelir durumunun da kullanılacak olan kredi tutarına uygun olması gerekir.

Bu şartları yerine getiremeyen müşterilerin kredi başvuru talepleri değerlendirme aşamasında olumsuz olarak karşılanır. 10 yaşa kadar taşıt kredisi veren bankalardan kredi başvurusu yapmadan önce mutlaka bankaların istemiş oldukları şartlar hakkında detaylı bilgi sahibi olunmalı. Ardından bankaya başvuru yapılması tavsiye edilir.

10 Yaşa Kadar Hangi Bankalar Taşıt Kredisi Veriyor

10 Yaşa Kadar Taşıt Kredisi Başvuruları

Bankaya başvuru esnasında belge ve evrakların eksiksiz bir şekilde sunulması gerekir. Bankanın yaptığınız başvuruya olumlu yanıt vermesi durumunda taşıt kredisi işlemleriniz başlatılır. Bu bankaların istemiş oldukları evraklar nüfus cüzdanı, gelir belgesi, emekli olan kişiler için emekli belgesi, alınmak istenen aracın ruhsatı bulunur. Bu belgelerin detaylı olarak incelemelerinin yapılmasından sonra kredi çıkış işlemleri başlatılır.

 


Yorum Yap

Yorum Yap