1. Ana Sayfa
  2. İŞ FİKİRLERİ
  3. 2018 İÇİN 10 YENİ İŞ FİKİRLERİ

2018 İÇİN 10 YENİ İŞ FİKİRLERİ

2018 İÇİN 10 YENİ İŞ FİKİRLERİ

Paraexpres yazarları sizlerin para kazanması için yol haritaları sunuyor sizlere elimizden geldiği kadar yeni iş fikirleri sunmaya devam edeceğiz.

10: YENİ İŞ FİKRİ 

1. Şeker Jelibon Standı: AVM lerin içinde şeker ve jelibon standları kurabilirsiniz. Genelikle Çocuk müşterileriniz sizin en sadık müdavimlerinizden olacaktır. Kar oranları küçümsenmeyecek rakamlardadır. Hazır bayilikte alabilirsiniz ya da bir toptancıyla anlaşıp kendi markanızı oluşturabilirsiniz. Belkide işleriniz o kadar iyi ilerleyecek ki siz kendi markanızı imal edip Türkiye geneline bayilikler verebilirsiniz.

2. Dondurma Dükkanları: Dondurmayı sevmeyen  var mı? İşte belkide bu fikir sizi çok iyi yerlere getirecektir. Bayilik alabileceğiniz gibi kendinizde yasalara uygun bir şekilde üretimini yapabilirsiniz. Şayet kendiniz imal etmek istiyorsanız, dondurma yapımı kurslarına katılabilir ya da internet üzerinden dondurma yapmayı öğrenebilirsiniz. Önemli olan sizin bu işi en iyi bir şekilde başarmanızdır. Dondurma işi karlı bir sektördür. Hayallerinizi gerçekleştirebilecek bir iş olabilir. Bu arada bu yazımı okuyup bu işe karar verdiyseniz ilk müşterilerinizden biri olabilirim :)))

3. Takı Tasarımcılığı:Bir arkadaşım bu işten ciddi bir kazanç elde etti. Hobisini paraya çevirdi şu an işinde çok başarılı tasarımlarını kendi açtığı web sitesi üzerinden,ayrıca Instagram ve çeşitli ilan sitelerinden satışını gerçekleştirmektedir.Sizlerde bu işi öğrenebilirsiniz.Kursunu alabilir Video paylaşım sitelerinden kendiniz geliştirebilirsiniz. Belkide ileride bir tasarım şirketi sizlerin tasarladığı takıları beğenip size iyi bir iş teklifi sunacaktır.

4. Serbest Yazarlık: Şayet böyle bir yeteneğiniz, bilgi ve donanımınız var ise dergilerde ya da Web sitelerinde yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Makale yazarlığı yapabilir ve küçümsenmeyecek rakamlar kazanabilirsiniz. Örneğin Web siteleri makale işine çok önem verirler. Nedeni ise büyük arama motorlarında ilk sıralara çıkabilmenin en önemli noktalarından biri de özgün yazılardır. Bu sektörde büyümek isteyen Web siteleri, serbest makale yazarlarına ihtiyaç duyarlar. Sizde büyük çaplı bir Web sitesine serbest yazar olup para kazanabilirsiniz.

5. Ev Peyzaj: Ev bahçeleri, tatil köyleri, villalar, fabrikalar, büyük arazileri içine alan büyük bir alanı oluşturan bir iş sektörüdür. Peyzaj sektörü geleceği olan bir iş koludur. Turizm ve konut sektörünün büyümesiyle kendini geliştiren gözde bir sektör haline gelmektedir.

6. Araba Satıcılığı: Araba satışında başarılı olmak için kişinin ikna gücü ve pazarlık kabiliyeti olmalıdır.Piyasayı iyi takip etmeli internet beceresinin hakim olması nedeni internet artık global bir pazar her türlü satılık arabayı takip etme olanağı sağlıyor.Ayrıca icra dairelerinden ihalelere katılabilirsiniz arabaları iyi tanımalıyız.bu sektörü iyi takip ederseniz dikkatli bir şekilde alım satımları uygun kaideli bir şekilde yerine getirirseniz bu işten iddia ediyoruz ki iyi bir kazanç elde edebilirsiniz

7. Mobil Kuaför: Yurt dışında yaygın olan bir sektör güzellik sektörü olarak adlandırabileceğimiz kuaförlük gerçekten büyük paralar kazanabileceğiniz bir iş dalıdır. Kazancı yüksektir örneğin bir saç kesimi maliyeti mobil kuaförler için 0’dır. Evde keseceğiniz için kuaför salonunda olsa belki saç yıkaması, elektriği, fönü biraz daha maliyetinizi yükseltir.Bence bu işi yapanlar iyi para kazanır.Sadece saç kesimi olarak düşünmeyin boya,röfle saç bakımı,gelin saçı özel günlerde saç yapımı, maşa, tost dalga verme, balyaj, kuaför salonlarında verilen tüm hizmetleri yeterli teçhizatınız varsa evde uygulayabilirsiniz. Bence böyle bir düşünceniz varsa eğitimini alıp yasalar çerçevesinde bu fikirle yolla çıkabilirsiniz belki ünlü bir Saç tasarımcısı olacaksınız neden olmasın.

8Seo Uzmanı:Seo uzmanlığı Web sitelerinin takipçilerini artırmak e-ticaret sitesi olanların satış hacimlerini artırmak açıkçası web sektöründe sizin sitenizi hakim konuma çıkartmak arama motorlarında sizin müşteri kitlenizi hızla yakınlaştırmaya yarayan kişilerdir. Sektörde ciddi paralar kazananlar var tabi ki her işte olduğu gibi işini iyi profesyonel bir şekilde yapanlar kazanacaktır.Bu işin eğitimini online kurslar veya birebir kurslar alarak öğrenebilirsiniz ve işinizi yaptıkça tecrübe kazanırsınız.Tüm web sitelerinin e ticaret sitelerinin seo yardımına ihtiyaçları vardır.

9. Gayrimenkul Danışmanı: Sermayesi büyük olmayan bir iş sektörüdür.Gerekli sertifikaları aldığınız zaman sizde gayrimenkul:(emlak danışmanı) olabilirsiniz. Niye sizde ülkemizin yeni Donald Trump’ları olmayasınız 🙂 Şaka bir yana gerçek anlamda para kazandırabilecek bir sektör piyasayı iyi takip ederseniz bu işin bir çok kişinin yaptığını düşünürseniz gayrimenkul piyasasının büyüklüğünü görürsünüz ister bayilik modeli ister kendinizin markasını oluşturarak büyük müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz.

10. Kuru temizleme:Dünya pazarında önemli bir yere sahip kuru temizleme sektörü iyi bir iş fikridir. Düşündüğümüzde çalışan erkek ,bayan bekar yaşayanların,yoğun iş temposunda olan kişilerin beklentilerini karşılayan bir sektördür.Kuru temizleme sektörünü daha geniş bir alana da yayabiliriz; hoteller, pansiyonlar kuaför salonları, restoranlar vb. gibi sektörlere de hizmet verebilirsiniz. Hoteller ve pansiyonlarla anlaşıp yatak yorgan çarşaflarını yıkayabilirsiniz kuaförlerle anlaşıp havlularını temizleme yıkama işini alabilirsiniz restoranlar da bu hizmete gerek duyarlar masa örtülerini sizin firmanızda yıkatabilirler. Türkiye’de bir çok bayilik veren kuru temizleme şirketi vardır yada gerekli ekipmanları oluşturduğunuzda kendi firmanızı,markanızı yaratabilirsiniz


Yorum Yap

Yorum Yap