1. Ana Sayfa
  2. Konut Kredisi
  3. 240 Ay Vadeli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Gencinden yaşlısına günümüzde herkes ev sahibi olmak istemektedir. Ancak günümüz şartlarında özellikle büyük illerde bu hayali gerçekleştirmek pek mümkün olmayabilir. Yıllarca biriktirmiş olduğumuz para ne yazık ki istediğiniz evin kapısına bile yetmeyecektir. Bu durumda kişilere sunulan ve geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen 240 ay vadeli konut kredisi bu durumda sizin için önemli bir fırsat konumunda olacaktır. Peki 240 ay vadeli konut kredisi nasıl alınır? Bu konuda merak ettiğiniz bütün soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

240 ay vadeli konut kredisi demek, 20 yıllık süre boyunca sürekli olarak her ay bankaya düzenli bir ödeme yapmak demektir. Ancak bu kredi türü diğer kredi türleri arasında yeni bir çalışma olarak ön plana çıkıyor. Bu nedenle vatandaşlar bu konu hakkında net bir bilgiye sahip değildir.

240 Ay Vadeli Konut Kredisi

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Nedir?

Ülkemizde 2016 yılından itibaren emlak konut ve diğer sektörlerde büyük bir canlanma yaşanmıştır. Yapılan çalışmaların hemen akabinde yüzde 0.70 oranındaki faizle ev satışları söz konusu olmuştur. Yapılan çalışmalardan sonra geçtiğimiz yıllarda 120 ay yani 10 yıllık vade üzerinden vatandaşlar ev sahibi olmaya başlar. Bir sonraki düzenleme ise, bu konuda katlanarak 240 ay vadeli olarak belirlenmiştir. Yani artık kişilerin daha rahat imkanlar halinde ev sahibi olabilmesinin tam anlamıyla önü açılmıştır.

240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Düşük Faizli Konut Kredisi

Yakın bir zaman için hayata geçirilen bu proje ile birlikte maddi gücü elverişli olmayan ama ev sahibi olmak isteyen yüz binlerce kişi ev sahibi olmaya hak kazandı. 240 ay vadeli konut kredisi alabilmek için yapılması gereken şey bankaya giderek konu hakkında detaylı bir bilgi sahibi olmaktır. Bankalar bu konuda devlet ile birlikte anlaşmalı olarak çalışır. İnternet üzerinden konut kredisi faiz oranlarını inceleyerek bu konuda uygun olan kararı verebilirsiniz. Başta İstanbul olmak üzere birçok ilde bankalarla anlaşmalı olarak sunulan bu proje ile birlikte fiziksel ve finans olarak anlaşma sağlandığında 240 ay vade üzerinden konut kredisine imkan sağlanmaktadır.

 


Yorum Yap

Yorum Yap