1. Ana Sayfa
  2. BAŞARI HİKAYELERİ
  3. Başarı Hikayeleri: Bebek Uyku Koltuğu

Başarı Hikayeleri: Bebek Uyku Koltuğu

Başarı Hikayeleri: Bebek Uyku Koltuğu

Bebek Uyku Koltuğu Nap Nanny

 

Düz bir şekilde yatmayı sevmeyen bebeklerin, rahat uyumaları için araç koltuk şeklinin benzeri köpükten yapılmış bir beşiktir. Spiker Leslie Gudel bebeğinin uyuması için her yolu denemiştir. 1 yıl boyunca huzursuz olan bu bebek yalnızca araç koltuğunda uyuyabiliyordu. Fakat bu iyi bir bebek beşiği değildi ve Gudel iyi bir araştırma yaparak, bebek yatağına benzer, evde kullanılabilen araç koltuğu aralarına başlamıştır. Aramaları sonuçsuz kalınca eşinin sen niye yapmıyorsun demesi üzerine kendi icadını yapmak için kolları sıvadı.

2004 senesinde tasarımını tamamlaması, geliştirmesi, prototip oluşturması, patent alması ve daha sonra piyasaya çıkarması 4 senesini aldı. Bu süre içinde 200.000 dolar para harcamış oldu.

 

Başlıklar

Bebek Gibi Uyumak

İlk olarak beşiğin içine yerleştirilecek şeyi tasarlamayı düşündü. Fakat Amerika Pediatri Akademisi beşiğin içine bebek hariç başka bir şey konulmasını istemiyordu. Dolayısıyla bu fikir düşünmesine sebep oldu ve Nap Nanny’i icat etti. Bebeklerin rahat uyumasını sağlayacak yeni bir icattı. Yorgun kalmış ve umutsuzluğa düşmüş aileler ile düz yatmayı sevmeyen bebekler için minderler seçiliyordu. Fakat bebekler bu minderlerden yuvarlanıyor ve aileler bunun iyi yöntem olmadığını görüyordu. Nap Nanny, 30 derecelik açı ile duruyor, alt tarafta yumuşak kıvrılıyor ve bebeğin kayması engellenmiş oluyordu. Güvenlik kemeri bebeğin güvende olmasını sağlıyor ve ürünün ağırlığı 1,5 kg’dır. Aynı zamanda reflü, kulak ve karın ağrısı, gibi rahatsızlıkları olan bebeklere de fayda sağlıyordu. Çoğu çocuk doktoru ve hastaneler bu ürünü tavsiye ediyorlardı.

 

Paha Biçilemez Yardım

Leslie Gudel, önceleri hiç bebek ürünleri üretme ve mucitlik deneyimi olmadığı için bu süre de paha biçilemez yardımlar almıştır. Bir yardım kurumuna gitar bağışladı ve gitarı satın alan kişi Nap Nanny’nin çizimlerini görüp ona yardım etti. Bir komşusu da kılıflar için ona destek sağladı.

Dik Öğrenme Yokuşları

Onun sıradan alanının dışında olması nedeniyle, bu süre Gudel için öğrenme aşaması olmuştu. Ne kadar basit ürün olarak görünmüş olsa da zorlukları bulunuyordu. Gudel doğru köpüğü bulmalıydı ve kılıf için kullanacağı kumaşa özen göstermeliydi. Sebebi çocuk ürünleri için çok fazla düzenlemelerin olmasıdır. Mesela ürünlerde kesinlikle kurşun olamazdı.

 


Yorum Yap

Yorum Yap