1. Ana Sayfa
  2. İŞ FİKİRLERİ
  3. 4 YENİ İŞ FİKRİ

4 YENİ İŞ FİKRİ

4 YENİ İŞ FİKRİ

Başlıklar

YEMEK KAMYONLARI

Amerika’da başlayan bu sektör son yıllarda ülkemizde boy göstermeye başlamıştır. Girişimciler için bu sektör daha uygun maliyetlidir  işyeri kirası ödeme gibi bir derdi olmadan kazanç sağlamak mümkündür. Yemek kamyonun kurulması Restaurant ile kıyaslama yapılırsa daha uygun maliyetler ile kurulur.

Neden avantajlı? İşyeri kirası ödemek zorunda kalmazsınız, herhangi bir yere bağlı kalmazsınız, kar marjları daha yüksektir.

Dez avantajları: Ruhsat problemi çıkabilir sizleri rakipleriniz şikayet edebilir fakat belediye ile anlaşıp ruhsat işlerinizi halledebilirsiniz bu sektörde önünüz açıktır.

Neler satabilirsinizKebap türleri, köfte, çorba, meşrubatlar, döner, hamburger, pizza sandviçler.kızartmalar,makarna, aklınıza gelen her türlü yiyeceği bu kamyonlarda satabilirsiniz.

Reklam: El broşürleri, sosyal medya tanıtımı, yerel televizyonlar, yerel radyo (en doğrusu bir reklam pazarlama şirketi ile tanıtımınızı yapabilirsiniz.

Ev yenileme tadilat işleri 

Evler sürekli tadilat isteyebilir boya,alçı,sıhhi tesisat,parke. mobilya, fayans işleri, marangozluk işlemleri ( Bu saydıklarımıza ek  olarak da  bir çok şey yapılabilir 🙂

Nasıl yapabiliriz: Bu işlerin ustası değilseniz bu işlerden anlayan birileriyle grup kurabilirsiniz, ortaklık yapabilirsiniz. Yada bu meslek gruplarını taşeron olarak çalıştırabilirsiniz.

Kar oranı: Kar oranları yüksektir el emeği olduğu için ciddi paralar kazanabilirsiniz.

YEMEK SERVİSLERİ 

Fastfood yemek türlerinin zararlı olmasını ve bir çok kişinin ev yemeklerini sevdiği için yemek servisi girişimi kurabilirsiniz.

Müşterileriniz: Esnaflar. Bankacılar. Öğrenciler. bekar yaşayanlar. Yaşlılar. Engeliler.Evinde yemek yapmaya zamanı olmayanlar sizin müşterileriniz olabilirler.

Sipariş : Bu sektörde şipariş çok önemlidir kesinlikle siparişi dağıtan birileri olmalıdır. Güler yüzlü müşteriye içten davranan saygılı birisi olmalıdır.

Fiyatlandırma: Artık devir ekonomi devri ondan dolayı müşterinize ne kadar cazip fiyatlar ile giderseniz o kadar daha çok müşteriniz olacaktır. Kesinlikle hijyenden, kaliteden ödün vermemelisiniz.

Avantajları: Böyle bir işe başlamak için büyük bir dükkan kiralamanıza gerek  yok. Ufak bir yer uygun kirası olan  hatta yapabiliyorsanız zannedersem yapılıyor belediyeden ruhsat alıp evinizden dahi bu işe başlayabilirsiniz.

3-d ile para kazanmak

3 D işlemleri gelişen teknoloji sayesinde her alanda karşımıza çıkıyor. 3 D endüstri dünyada yaklaşık 4 milyar dolarlara ulaştı.

Neler yapılabilir: Cep telefonu kılıfları, sıra dışı tişörtler , reklamcılık ,biblo, büst. anahtarlık, vazo, gece lambaları. aksesuarlar, bardak tasarımı, laptop standı, kalıplar, kalemlikler, telefon tutacakları… Aklınıza gelen bir çok şeyi tasarlayabilirsiniz inanın saymakla bitmez kişinin hayel gücüyle bağlantılıdır.

Neden avantajlı? Sektör giderek gelişmekte. teknolojiyle paralel bir iş yapısına sahip, yazılımlar son dönemlerde hızla gelişti. Ve en önemlisi ülkemizde hala büyük bir pazar ve büyük bir açıklık var.. Arkadaşlar bu sektörden çok  iyi paralar kazanabileceğinize inanıyorum lütfen konunun üstünde durun belkide bu sektörde büyük bir marka olacaksınız. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap