1. Ana Sayfa
  2. MÜŞTERİ HİZMETLERİ
  3. Adalet Bakanlığı İletişim Numaraları

Adalet Bakanlığı İletişim Numaraları

Adalet Bakanlığı İletişim Numaraları

Adalet Bakanlığı İletişim Numaraları

Adalet Bakanlığı’nın temelleri, Osmanlı Devleti zamanında 1837 yılında Meclis-i Vala-yı Ahkam-ı Adliye adı verilen kurumun kurulması ile başlasa da 2 Mayıs 1920 tarihli ve 1336 sayılı 3 numaralı karara ait birinci madde gereği Adliye ve Mezarip Vekalet’i olarak kuruldu. Resmi dilde ‘’Adliye’’ diye adlandırırken 29 Mart 1984 yılında Adalet Bakanlığı adı altında yeniden yapılandırıldı. Şu an itibarıyla da Adalet Bakanlığı iletişim numaraları dahil tüm bilgilerine ulaşmak için bu bakanlık kapsamında aramaların yapılması gerekmektedir. Adlı örgütün kurulması ile başlamıştır.

Adalet Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisinde adalet işlerinin yürütülmesi adına gerekli hukuki ve mali koşullarla birlikte idari koşulları da sağlamakla görevli teşkilattır. Özellikle ülkemizde 15 Temmuz 2016 yılında yaşanan FETÖ Darbe Girişimi sonrası adı çok daha fazla duyulan Adalet Bakanlığı, halkın ve yetkililerin de desteği sayesinde birçok konuda sorunların çözümünde yetkilidir.

Adalet Bakanlığı İletişim Numaraları

Adalet Bakanlığı’na Bağlı Teşkilatlar

Adalet Bakanlığı sadece devletle ilgili sorunların çözümünde değil, vatandaşların sorunlarının çözümünde de etkin bir kuruluş olması nedeniyle Adalet Bakanlığı müşteri hizmetleri numaraları da mutlaka bilinmesi gereken numaralar arasında yer almaktadır. Adalet Bakanlığı içerisinde birden fazla teşkilat yer almakta olup; Teftiş Kurulu Başkanlığı, Ceza İşleri Genel Müdürlüğü, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü, Özlük İşleri Genel Müdürlüğü, Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu, Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü ve Adli Tıp Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren teşkilatlardır.

Adalet Bakanlığı’na bağlı kurum ve kuruluşlara yönelik iş ve işlemleriniz hakkında bilgi almak için Adalet Bakanlığı iletişim numaralarını arayarak bilgi ve destek alabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı İletişim Numaraları

Adalet Bakanlığı İletişim

Adalet Bakanlığı’nın genel merkezi Ankara ilimizde olmakla birlikte resmi internet sitesi üzerinden bilgi edinme bürosuna ulaşarak haklarınızı kullanabileceğiniz gibi Adalet Bakanlığı musteri hizmetleri numaraları aracılığıyla taleplerinizi ve bilgi edinme hakkınızı kullanabilirsiniz. Aynı zamanda belge geçer yolu ile de iletişim kurabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı iletişim numaraları için 0 (0312) 417 77 70 numarayı arayabilir, Arabulucuk davetleri içinde yine Adalet Bakanlığı’na ait 0 (0312) 417 77 70 ulaşabilirsiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap