1. Ana Sayfa
 2. DİĞER KREDİLER
 3. Akbank Kredi ile İlgili Tüm Bilgiler

Akbank Kredi ile İlgili Tüm Bilgiler

Akbank Kredi ile İlgili Tüm Bilgiler

Akbank kredi imkanları ile uygun oranlarda faizler sağlayarak müşterilerine iyi olanaklarda nakit ihtiyaç giderme fırsatı verir. Artık başvuru ya da kredi işlemleri eskisi kadar uzun prosedürleri içermez. Bu işlemler internet bankacılığı gibi uygulamalar sayesinde çok daha uygun ve pratik bir hale gelmiştir. Sadece internet bankacılığı uygulamasını kullanarak ta Akbank kredi başvurusu yapmak mümkündür.

Başvuru için internet üzerinden kredi hesaplamaları da yapılabilir. Aylık ödenecek tutar ve faiz tutarı ile birlikte hesaplandıktan sonra başvuru yapmak daha yerinde bir işlem olur. Kişi yapacağı ödemeyi kendi gelir imkanlarına göre ayarlamalıdır.

Akbank Kredi İçin Hızlı Başvuru

Akbank internet bankacılığı kullanan bir kişi Akbank kredi için çok hızlı bir başvuru yapma imkanına sahip olmaktadır. İnternet bankacılığı sayesinde kişilerin en küçük işlemler için bile uzun uzun sıra beklemeleri artık eskiden kalan bir durum olmuştur.

İnternet bankacılığı üzerinden EFT, havale, kredi kartı işlemleri, fatura ödeme ya da MTV ödeme gibi birçok işlemi yapmak mümkün olduğu gibi bu uygulama üzerinden Akbank kredi başvurusu yapmak ta mümkündür.

Akbank kredi işlemleri tamamlanan ve kredisini alan kişiler ödeme planlarını net olarak yine internet bankacılığı üzerinden her ay düzenli olarak görebilirler. Ödemelerini de yine buradan hesapları üzerinden hızlıca yapabilirler. Toplam ve aylık kalan borçları da bu uygulamalarda görmek mümkündür.

Kredi İçin Neler Gerekli Olur?

Akbank kredi neye göre ya da ne kadar oranla kredi istediğinize göre sizin imkanlarınızı mutlaka sorgulama sürecine alacaktır. Fakat krediler araç kredisi, konut kredisi ya da ihtiyaç kredisi gibi birçok farklı gruplara ayrılır. Bu gruplar içerisinden kişi hangi amaçla kredi çekmek isterse istesin bazı ortak değerler mutlaka kişilerden istenen ve beklenen değerler olur.

Akbank kredi için en başta kişinin hiç bir şekilde banka ile kötü bir ilişki geçmişi bulunmamalıdır. Ciddi bir kredi ya da ödenmemiş kredi borcu olmaması önemlidir. En az 6 ay süre ile bir iş yerinde sigortalı çalışan olarak pozisyonunu gösterebilmelidir. Kişinin çekeceği kredi türü ne olursa olsun bankaya mutlaka bir gelir belgesi sunması gerekir.

Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank kredi için başvuru yapmaya kendinde hiç bir engel görmeyen bir kişi internetten, telefondan ya da şubeden kolayca başvuru yapabilir. Bahsedilen gibi internet bankacılığı hızlı başvuru yanı sıra kişi Akbank müşteri hizmetleri telefonundan da çok hızlı bir başvuru işlemi gerçekleştirebilir.

Telefonla ya da internet bankacılığı ile yapılan başvurusu sonrası banka kişiye en kısa sürede dönüş yapar. Eğer kişi Akbank kredi için direk kendine en yakın şubeye başvuru yaparsa bir takım başvuru işlemleri belgeler ile burada tamamlanır. Kişilerin başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra onay verilmesi için bekleme süreçleri başlar. Banka yeterli kontrolleri yaptıktan sonra bir hafta on gün içerisinde kişilere olumlu ya da olumsuz olarak bilgi dönüşü yapar.

Araç Kredisi Nasıl Alınır?

Akbank kredi türlerinden araç almak amaçlı kredi başvurusu yapmak isteyen kişi bunu ilk olarak bankaya sunar. Sıfır modelde araçlar için ödeme tamamlanan kadar aracın üzerine ipotek işlemi aldırarak Akbank kredi imkanından faydalanmak çok zor olmaz. Ancak yine kredi başvurusu sırasında sigortalı çalışmak, bankalar ile kötü ilişkilere girmemiş olmak ya da gelir belgesi gösterebilmek önemli olmaktadır.

Kişinin almak istediği araç kredisi sıfır değil de 2. el modelde bir araç olacaksa, banka öncelikli olarak aracın model yılına bakar. Çok eski modellerde ya da 2005 modelin altında olan araçlar için banka araç kredisi vermez. Kişinin önden ödeyebileceği bir birikimi varsa kalan nakit ihtiyaç üstünü ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak tamamlayabilir.

Akbank Kredi Faiz Oranları

Akbank kredi, birçok banka kredisi gibi alınan kredilerin tutarı ve ödeme planı ile doğru orantıda bir faiz oranı sunar. Buna örnek olarak Akbank üzerinden 10.000 TL tutarında kredi almak isteyen bir kişi aylık olarak bankaya 541.25 TL değerinde ödeme yapar. Ancak bu ödeme rakamı Akbank kredi üzerinden çekilen 10.000 TL’nin 24 ay taksite bölünen haliyle hesaplanmıştır.

Kredinin ödeme planı düştükçe ödenecek faiz oranı da banka tarafından düşer. Akbank kredi için 10.000 TL değerinde bir krediye 24 ay taksitli ödeme ile %1.84 üzerinden faiz ödemiş olunur. Akbank hesap ödeme kurdu ile internet üzerinden istenilen kredi tutarı ve istenilen taksit tutarı yazılarak ödenecek faizi hızlıca belirlemeniz de mümkündür.

Akbank ile Ödeme Planı Görüntüleme

Akbank kredi takibini internet bankacılığı üzerinden hiç bir şekilde bankaya gitmeden yapmak mümkündür. İnternet bankacılığı sayesinde kişi istediği zaman uygulamaya giriş yaparak kredi bilgilerini görüntüleyebilir. Bu görüntüleme hizmeti içerisinde toplam ödenen kredi borcu, aylık ödenecek tutar veya toplam kalan kredi borcu gibi tüm bilgileri detaylı olarak içerir. Aylık ödeme yapıldıkça sistem kendini günceller. Yapılan her ödeme ya da hesap hareketi bu uygulama üzerinden hızlıca görülebilir.

Kredi ile Konut Alma İmkanı

Akbank kredi birçok kredi imkanı yanında kişilere konut kredisi imkanı da tanımaktadır. Kişinin mutlaka kredi başvurusu yapacağı zaman birçok kredi çekebilme hakkına sahip imkanları taşıyor olması önemlidir. Bir işveren kredi çekebileceği gibi bir sigortalı çalışan da konut kredisi çekebilir.

Konut kredisine başvurmadan önce konut yerinde görülür ve incelenir. Banka görevlisi tarafından da inceleme yapılır. Konutun belli bir yaşta olması önemli olduğu gibi kişinin konut için bir kısmi ücret de ayarlaması önemli olur. Banka konuta belirleyeceği rakama göre yani konuta tanıdığı değere göre yüzde oranı üzerinden kredi verecektir. Akbank kredi çeşitleri ve imkanları için şube yada bankacılık telefon hizmetlerinden daha detaylı bilgiler almak mutlaka önemlidir.

Kredi ile Evlenenlere Destek

Akbank kredi ile evlilik süreci geçiren herkes her türlü masrafı için bankaya ihtiyaç amaçlı kredi başvurusunda bulunabilir. Evlenen çiftlerden başvuru yapana destek olarak eğer bazı özellikleri de taşıyorsa belli bir rakamda kredi imkanı sunulur.

Taksit ve faiz oranları ile kişiye ödeme planı hazırlanır. Kişi kısa bir süre onay süreci bekledikten sonra onaylanan kredisini bankadan almaya hak kazanır. Kişiye kredi için tanınan taksit erteleme imkanı varsa kişi krediyi aldıktan hemen sonra ödeme yapmaya başlamaz. Ertelenen süre kadar ödeme bekletme hakkı bulunur. Bazı kampanyalar doğrultusunda Akbank kredi bu türde imkanları da müşterilerine sunmaktadır.

Kredi İmkanlarını İnternet Üzerinden İnceleyin

Kredi hizmeti için Akbank, topluma web sitesi üzerinden gerekli desteği sağlayarak bir özellik başlatmıştır. Genç çalışan kredisi, konut kredisi ya da farklı birçok acil ihtiyaç kredisi özelliklerini buradan incelemek mümkündür.

Sisteme girerek kredi başvurusu yapılabileceği gibi istenilen rakam ve ödenecek tutar size uygun olarak belirlenir. Burada gerekli tüm bilgiler detaylı olarak yer alır. Başvuruyu yapmadan önce kişiler bu sisteme giriş yaparak kendilerine en uygun kredi seçeneklerini belirleyebilirler.

Bankaya hiç gitmeden ve işlem yapmadan ön işlemleri buradan adım adım hızlıca tamamlayabilirler. Bu uygulama ile birlikte kredi isteyenler için Akbank’tan bir yenilik daha yapıldı. Akbank direkt internete girerek bir uygulama kullanıyor ve sadece telefonunuzu sallayarak bankanın size tanıyacağı kredi hakkınızı görebiliyorsunuz.

Günümüzde artık kredi çekmek, başvuru yapmak ve ödeme planı belirlemek hem çok daha pratik hem çok daha kolay olmuştur.

 


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (6)

 1. 10 ay önce

  En güvendiğim bankaların başında Akbank vardır.Gayet kaliteli bir banka.

 2. Şu anda kullandığım ve en kaliteli banka Akbank sonra Yapıkredi.Bu iki bankanın hizmetine bayılıyorum.

 3. 10 ay önce

  Hizmetini ve güvenilirliğini beğendiğim tek banka Akbank üstün bir hizmet anlayışları var resmen.

 4. Akbank’tan aşırı derece memnunum gerek personelleri olsun gerek çalışma stili olsun gayet güzel ve disiplinliler.

 5. Uzun yıllardır akbank’la çalışmaktayım.İşletmemin maaş kartlarını bile akbank’tan çıkarıyorum.O kadar çok güveniyorum.

 6. Akbank’ın faiz oranları biraz yüksek ama hizmetleri gayet 10 numara