1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Altcoin Madenciliği ve Altcoin’lerin Oluşma Sebebi

Altcoin Madenciliği ve Altcoin’lerin Oluşma Sebebi

Altcoin Madenciliği ve Altcoin’lerin Oluşma Sebebi

Altcoin Madenciliği Nasıl Olur? Altcoin’lerin Oluşma Sebebi? Altcoin’lerin Önemi? Altcoin’ler Nasıl Alınır? Altcoin’ler Güvenli midir?

Altcoin’lerin oluşmasının temel nedeni Bitcoin’in açıklarını çözmek için yeni özellikler bularak Bitcoin’e rakip olmaktır. Başka bir sebebi ise işlem yapma süreleri. Bazı Altcoin’ler, örnek vermek gerekirse Litecoin ve Fastcoin gibi dijital para birimleri, bir dakikanın altında birçok bloğu güncelleme olanağına sahiptir. Bitcoin’in blok zinciri güncellemesinden daha hızlı olduğu için çok daha kısa bir sürede Bitcoin’e göre çok daha hızlı işlem yapma imkânı sunuyor.

Altcoin’lerin bu farklılıklarının dışında, yukarıda belirttiğimiz özelliklere sahip bir coinin başka bir alanda diğerlerinden farklı olduğu yönlerde eksik olabileceği gerçeğini de göz ardı etmeyelim. Ama şu bir gerçek ki sistemi kullananların sorunlarını en iyi şekilde karşılamak için iyi bir rekabet sunmaktadırlar.

Altcoin Madenciliği ve Altcoin'lerin Oluşma Sebebi

Altcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Evlerinizdeki kişisel bilgisayarlarınız birçok Altcoin madenciliği yapmak için gayet uygundur. Pahalı ASIC işlemcileri olmayanlar, Bitcoin madenciliği yapmak için gecikmiş olsalar da Altcoin madenciliğini ev ya da iş yerlerinde yapmanız mümkün. Bu yolda Curecoin gibi birkaç Altcoin diğer Altcoin’lere nazaran daha pahalıdır. Ekstra ekipman yatırımlarına başlamadan önce mutlaka araştırma yapmanız gerekir. Altcoin’lerin büyük bir kısmı SHA-256 ya da Scrypt yöntemini kullanır. Fakat birçok işlemci Scrypt birimini kullanır.

Uygun derecede sağlam grafik özelliklerine sahip bu kripto para birimi madenciliğini gayet rahat bir şekilde uygulayabilir. Nedeni ise henüz kendilerine Bitcoin madenciliğinde olduğu gibi rakip çıkacak ASIC’ler yoktur. İnanılması zor olsa da sanal para birimlerinin bir kısmını çıkarabilmek için bilgisayarınızın CPU sunu kullanmanız pek mümkündür. Fakat bir şartla bunu yalnızca entegre grafik kartı içeren özelliklere sahip laptop bilgisayarınızda geçerlidir.

Altcoin Madenciliği ve Altcoin'lerin Oluşma Sebebi

Cüzdanlar

Kripto madenciliğine başlamadan önce hesabınızdaki kazancınızı korumak ve işlem yapabilmek için bir cüzdana ihtiyaç vardır. İstediğiniz madenciliği yapabilmek için bu para biriminin ana sayfasına girip, cüzdan oluşturmak için indirme bağlantısına ihtiyacınız olacaktır. Örnek veya desteğe ihtiyacınız olduğunda Altcoin’lerin çoğunda kendi örneklerinin yanı sıra topluluk forumları da bulunmaktadır.


Yorum Yap

Yorum Yap