1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Altcoin Nedir? Altcoin Dolandırıcılığı Nasıl Olur?

Altcoin Nedir? Altcoin Dolandırıcılığı Nasıl Olur?

Altcoin Nedir? Altcoin Dolandırıcılığı Nasıl Olur?

Altcoin Nedir? Altcoin Dolandırıcılığı Nasıl Olur? Kaç Tane Altcoin Var? Altcoin Alınır mı? Altcoinler Güvenli midir? Madencilik Nedir?

Bitcoin alternatifinin kısaltılmış hali olan altcoinler, bu sıra epey bir popüler… Bitcoin’in sıra dışı yükselişi sonrasında yatırımcılar gözlerini altcoinlere çevirdi. Bugünkü yazımızda sizlere altcoin dünyası hakkında bilgiler vereceğiz.

Altcoin Madenciliği ve Altcoin'lerin Oluşma Sebebi

Altcoin Nedir? Niye Çıkmıştır?

Altcoinlerin ortaya çıkış amacının Bitcoin’i tamamlamak olduğu için söylense de pek çok kişi bu tezin tam tersini savunur. Altcoinler piyasaya çıkmadan önce talep toplamaktadır. ICO isminin verildiği bu talep toplama işlemi sırasında çok büyük tanıtım kampanyaları yapılmaktadır. Piyasaya çıkacak altcoin, ICO aşamasında ne kadar çok talep alırsa bir o kadar yükselir. Talep görmeyen altcoinler tedavülden kalkar. Altcoinlere yatırım yapacak kişiler işlem ücreti olup olmadığına, altcoinin amaç ve ortaklıklarına, işlem hızı, kullandığı altyapı gibi birçok özelliğine bakar. 

Altcoin Nedir Altcoin Dolandırıcılığı Nasıl Olur

Altcoin Sahtekarlığına Dikkat Edin

Bazı sahtekârlar Bitcoin ve altcoinlerin bu kadar ilgi ve talep görmesi üzerine yatırımcıları dolandırmaya çalışır. Bu sebeple piyasaya sürecekleri altcoinin ICO aşamasında çok büyük reklam, promosyon, bonus gibi vaatler ile yatırımcıları hedef alırlar. Pek çok yatırımcı bu tanıtımlara inanarak yatırım yapmaya başlarlar. Altcoinin patronları, ‘’kısa zamanda şu fiyata çıkar’’ gibi açıklamaları ile büyük bir ilgi ve talep görmesini sağlar. Yüklü miktarda altcoin satıldıktan sonra da sahtekârlar amacına ulaşmış olur ve piyasadan çekilirler. Altcoin piyasalarını denetleyecek bir sistem olmadığından dolayı, haklarında herhangi bir işlem yapılmaz.

Yazımızı beğendiyseniz Altcoin Madenciliği isimli makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorum Yap

Yorum Yap