1. Ana Sayfa
  2. EK GELİR
  3. Anket Doldurarak Para Kazanın

Anket Doldurarak Para Kazanın

Anket Doldurarak Para Kazanın

            Ülkemizde yaşam standartları günden güne gelişim ve değişim göstermeye devam etmektedir. Bu gelişen yaşam standartlarıyla birlikte yaşam kalitesi de tabii ki artış göstermektedir. Gelişen ve değişen bu düzene karşı daha fazla ayak uydurmak isteyen, yaşam kalitesinin olanaklarını daha fazla arttırmak isteyen insanlar da elbette ki olacaktır. Bu sebeplerden kaynaklı olarak da insanlar; yaptıkları veya çalıştıkları işten ziyade ek gelir getiren işler peşine de düşmüşlerdir. Ek gelir getiren iş imkanları için ülkemizdeki işsizlik sorunu da düşünüldüğünde pek fazla olmasa da evde yapılabilecek ev işleri ya da bir iki deneyimle geliştirilebilecek ek işler bulunabilmektedir. Bu ek işlerden birisi de herkesin yapabileceği anket doldurarak para kazanma yöntemidir.

Anket doldurarak para kazanma aslında ülkemizde uzun zamandır uygulanan ve geliri çok olmasa da insanların başvurduğu bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. İnternet üzerinde anketlerin nasıl doldurulacağına dair birçok bilgi bulunmaktadır. Ancak şu bilinmelidir ki anket doldurmak için okuma yazma bilmekten hariç herhangi bir özelliğe gerek yoktur. Yani okuma yazman bilen sağlıklı herkes anket doldurabilir.

NASIL YAPABİLİRİM?

Günümüzde birçok kişi anket araştırması yapmaktadır. Bu anket araştırmasında ise yeterli kişi sayısına ulaşabilmek için bazı siteler üzerinden anketler para karşılığı yaptırılmaktadır. Para karşılığı yapacağınız bu anketler sayesinde kendinize bir ek gelir kapısı açabilirsiniz. Anketlerin özelliğinden bahsedecek olursak öncelikle anketlerde; hedef kitleyi bulabilmek ve karşılıklı araştırma denemeleri yapabilmek için 10- 20 sosyo- demografik soru sorulur. Ardından ise anket çalışmasının asıl niteliğini ortaya koyan sorular karşımıza çıkacaktır. Bu sorulara mantıklı cevaplar vermelisiniz. Yani klasik kafadan sallayarak doldurma şekli anketin sonuçlarını olumsuz etkileyecektir ve yaptığınız iş ankete zarar verecektir. O yüzden dediğimiz gibi anket sorularını cevaplarken soruları okumanız ve mantıklı şıkları işaretlemeniz önerilir. Kazanacağınız paraya gelirsek de bu durum büyük değişiklikler gösterebilir. Yani yaptığınız anket sayısına göre bir ücret kazanabilirsiniz. Ayrıca doldurduğunuz anketin nasıl bir araştırma konusu olduğu ve değerinin ne kadar olduğu konusu da ankete göre belirlenecek ve ona göre para kazanabileceksiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (5)

  1. Anket doldurma işi yapmıştım ama internetten değil. Bu iş aklıma yattı.

  2. Diğer ek gelir sağlanabilecek işlere göre daha zahmetli ve kazancı az ama evde boş boş oturmaktan iyidir.

  3. Güzel bir ekip kurdum akrabalardan ve anket doldurma işi yapıyoruz. Gayet zevkli ve kazançlı bence

  4. Güzel bir iş fikri, benim de aklıma yattı. Öğrenci adamız sonuçta

  5. Güzel bir bilgilendirme olmuş. Özellikle ev hanımları ve öğrencilerin çok işine yarayacak.