1. Ana Sayfa
  2. DİĞER KREDİLER
  3. Aynı Gün 2 Bankadan Kredi Çekmek

Aynı Gün 2 Bankadan Kredi Çekmek

Aynı Gün 2 Bankadan Kredi Çekmek

Aynı Gün 2 Bankadan Kredi Çekmek

Kredi çekmek çoğu zaman kurtarıcıdır. Bir araba alırken, ev alırken, kaza yaptığınızda, hastalandığınızda ya da dekorasyon ve tatil planlarınızda çoğu zaman nakde ihtiyaç duyarsınız. Bu durumda da ilk olarak bankalara başvurulur. Çünkü bankalar kişileri belli bir faiz karşılığında finanse etmek için kurulmuş kurumlardır. Ancak bankaların da kendi içinde kredi verme kriterleri bulunmaktadır. Yani bankalar kredi verirken bazı şartlar ararlar. Bunların başında da krediyi geriye ödeyebilecek düzenli bir gelir ve sigortadır. Elbette maaşın belli bir katına karşılık gelen kredi kullandırılır. Yani kişiler her zaman istedikleri miktarlarda kredi kullanamazlar. Ancak on zamanlarda sıkça denenen ve daha fazla nakde ihtiyaç duyanların merak ettiği aynı gün 2 farklı bankadan kredi çekme olayı aslında bu durumu biraz törpülüyor. Peki, bu işlemin amacı ne ve nasıl gerçekleşiyor? İşte yanıtı…

Aynı Gün 2 Bankadan Kredi Çekmek

İki Farklı Banka, Aynı Gün

Herhangi bir bankaya başvuru yaptığınızda, bu banka diğer bankalardaki başvurularınızı ve ürünlerinizi görebilir. Ancak başvurunuz henüz sonuçlanmadıysa bunu göremez. Dolayısıyla aynı gün 2 bankadan kredi başvurusu yapmak da aslında tamamıyla daha fazla kredi almak içindir. Yani A bankasına başvuru yapılıp hemen ardından B bankasına başvuru yapıldığında, bu iki banka birbirinden haberdar olmaz. Ancak bu başvurulardan herhangi biri ret edilişe ise bu durumda diğer banka bu ret kredi başvurusunu sistemden görecektir. Bu nedenle kredi notunun yüksek olması ve başvuruların ret almaması son derece önemlidir.

Aynı Gün 2 Bankadan Kredi Çekmek

Neden Aynı Gün 2 Farklı Bankaya Başvuru Yapılır?

Aynı gün 2 bankaya başvuru yapmak aslında kişinin daha fazla kredi kullanmasını sağlar. Yani eğer kişinin kullanabileceği ihtiyaç kredisi miktarı 20 bin TL ise, bu kişi aynı gün iki farklı bankaya başvuru yaparak 20 + 20 toplamda 40 bin TL’ye kadar kredi çekebilir. Yasal olarak herhangi bir yükümlülüğü bulunmaz. Ancak ödemelerin düzenli yapılması şarttır. Ayrıca kişi bunu yaparken aylık gelirini de göz önüne almalıdır. Çünkü ciddi bir borç yükü oluşabilir. Bu nedenle ek gelir sahibi olan kişiler daha sık tercih ederler.


Yorum Yap

Yorum Yap