Başarı Hikayeleri: Dijital Çeviri Sitesi ile Başarıyı Yakaladı

Başarı Hikayeleri: Dijital Çeviri Sitesi ile Başarıyı Yakaladı

Dijital Çeviri Sitesi ile Başarıyı Yakaladı

 

Ebru Yıldırım, kurmuş olduğu dil çeviri sitesi ile genç girişimci kadınlara örnek teşkil ediyor. Kısa bir zamanda kurduğu site ile başarıyı yakaladı ve iş fikri olan tüm kadınlara da örnek olmayı hedefliyor. Bütün kadınlara cesur olun, sakın korkmayın diye de mesaj gönderiyor.

Başarı Hikayeleri: Dijital Çeviri Sitesi ile Başarıyı Yakaladı

Ollang Nedir?

Ollang bir çeviri sitesidir ve dünyanın her yerinde saniyeler içinde alanlarında uzaman serbest çevirmenler ile kurumsal tercüme şirketlerini buluşturuyor. Ayrıca çeviri teknolojilerini yakın takip eden, bütün çeviri süreçlerini bir tek platformdan takip etmenize yarayan bulut tabanlı bir yazılımdır.

Girişimci Ebru Yıldırım tarafından kurulmuş olan Ollang çeviri sitesi, inovatif teknolojisi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Dünya çapında bir alışveriş sitesinin 500 milyon kelimelik Türkçe ’ye çeviri işini de alan bu site sağlam adımlar ile ilerlemelerini sürdürüyor.  Ollang çeviri sitesinde Almanca, İngilizce, Portekizce, Japonca, Arapça gibi 30 dilde 300 çevirmen anında sizlere hizmet sağlıyor. Site, diğer benzer çeviri sitelerine göre daha farklı tarafları ile çeviri piyasasında farklı olduğunu kanıtladı. Özellikle kullanımı çok kolay ve siteye girip dil ile uzmanlık alanını seçmeniz yeterli oluyor. Sonra dosyanızı yükleyip, kelime sayısını giriyorsunuz. Ardından site için geliştirilmiş olan yazılım ile çevirmenler belli bir özelliklere göre filtreleniyor. Size en uygun olan çevirmenler karşınıza çıkmaktadır.

Belgenizin terimlerine etkin olan uygun bir çevirmen ile çalışma imkânınız bulunuyor. Eğer dış ticaret ile alakalı bir doküman ise, bu konuda uzman bir çevirmen ile eşleştirmeniz yapılıyor. Eğer metin hukuki ise, yine bu konuda uzman olan başka bir tercüman ile eşleştirmeniz yapılıyor. Daha sonra seçmiş olduğunuz çevirmen ile ücretlendirmeyi pazarlık yaparak belirtebilirsiniz. Anlaşma sağladığınızda ödemenizi yaptığınız an çeviri süreciniz başlamış oluyor. Kısacası bu site, bütün çeviri sürecini sizin yürütebileceğiniz online bir platform olmaktadır.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Başarı Hikayesi: Kurtarma Minderiyle 5 Milyon Dolar Kazandı

 

Girişimcilik Eğitimi

Ebru Yıldırım, üniversite eğitimi için İngiltere’ye giderek, işin temellerini burada atmaya başlamış. Daha öğrenciyken tercümanlık hizmeti sunmaya başlamış ve kendi işini kurmaya karar vermeden önce Türkiye’de çoğu kurumsal firma ve kamu kuruluşlarında tercümanlık yapmış. Bundan 3 senen önce de kendi işini kurmaya karar vermiş ve ilk olarak girişimcilik eğitimi almaya karar vermiş.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi’ne başvuruda bulunmuş. İTÜ Çekirdek ’in 2017 1. Eğitim Programına 1303 girişimci başvuru yapmış. Aralarında sadece 215’i online değerlendirmeyi geçip, ön değerlendirme jürisine katılmayı başarmış. Ollang’ de ön değerlendirmeyi geçen projeler arasındadır ve Ollang ile birlikte 9 proje İTÜ Çekirdeğe kabul edilmiştir. Daha sonra eğitim çalışmalarına katıldık ve 7 hafta süren eğitimler sonucunda harika bir donanımlar kazandık. Eğitimlerin ardından yatırım aşamasına geçerek, 2017 yılında kendi şirketimizi kurduk. Sitenin, KOBİ’lerden holdinglere kadar çok sayıda kullanıcısı bulunuyor. Dahası dünya devi olan bir alışveriş sitesinin de 500 milyonluk kelime çeviri işini de almışlar.

 

 

 

 

 

 

 

Başarı Hikayeleri: Dijital Çeviri Sitesi ile Başarıyı Yakaladı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. selim dedi ki:

  helal olsun böyle türkleri görünce bende seviniyorum

 2. Vivian Creecy dedi ki:

  Hi,

  My sincere apology as I know you probably don’t like me to contact you this way, but this is very special for paraexpres.com only.

  We have prepared something specifically for your site – paraexpres.com, showing you how you can rank your site on Google and get tons of traffics easily, for FREE…

  Check it out here –

  Regards,
  Vivian Creecy
  Account Manager
  SEO Made Easy

BİR YORUM YAZ