1. Ana Sayfa
  2. BAŞARI HİKAYELERİ
  3. Başarı Hikayeleri: Elektronik Eşya Kurutma Torbası

Başarı Hikayeleri: Elektronik Eşya Kurutma Torbası

Başarı Hikayeleri: Elektronik Eşya Kurutma Torbası

Elektronik Eşya Kurutma Torbası

Bheestie elektronik aygıtları kurutmaya yarayan ürün, 2 kardeşe 100.000 dolardan fazla para kazanmasını sağladı. Pazar’da oluşan bu boşluğun farkına varan kardeşler çalışmalarını hızlandırdı. İcat ettikleri ürünü hemen piyasaya çıkarmaya karar verdiler. Elektronik eşya kurutma torbası bir nem alıcıdır. Suya maruz kalan PDA, kamera, saat gibi tüm eşyalarınızın nemini alan bir üründür. Telefonunuz kaza ile tuvalete düşürdünüz ya da yağmurda ıslandı ise Lisa Holmes ve Karen Wildman kardeşlerin icat ettiği bu cihazın doğru yöntem olduğunu düşünüyorlar.

Bheestie Kızları

Elektronik eşyaların nem sebebiyle bozulması nedeniyle bu kardeşleri buna çözüm bulmaya yöneltti. Sonunda Bheestie Bag’i icat ettiler. Yalnızca ıslanmış olan cihazı bu torbanın içine attığınız an tanecikler çalışmaya başlıyor. İnternet üzerinde bu ıslanmış cihazlar için çiğ pirincin içine atılması gerektiği belirtiliyordu. Fakat bu yöntem daima etkili değildir. Wildman bebekliğinden bu yana işitme kaybı yaşıyordu. Islanan elektronik eşyalara karşı bilgilere hakimdi. Bu fikirlerini başka ürünler ile birleştirerek, daha etkili olabileceğini fark etti.

Çaylak Mucitler

Ürün basit görünüyor olsa bile, piyasaya çıkmasına kadar olan sürede birçok çalışmalardan geçti. Kardeşler daha önceden böyle bir bilgiye sahip değillerdi. Önce bazı şeyleri karıştırarak bu işe başladılar. Bu süreç biraz zor geçti, internet üzerinden bu işi nasıl pazarlayabilecekleri konusunda fikir aramaya başladılar. Özellikle Tamara Monosoff’un, Anne Mucitler El Kitabı üzerinde yoğunlaştılar. Pirinç, silika jeli ve kedi kumu gibi ürünlere cihazları atarak denediler. Nem oranını ölçtüler ve bu ilk yaptıkları testti. Sayısız yaptıkları denemeler sonucunda cihazları, bu torbalarda kurutmayı başardılar.

Pazardaki Boşluk

Piyasada bu konuda boşluk vardı. Pirinç hariç kurutma yöntemi fazla yoktu. Kız kardeşlerin buldukları tanecikler kadar etkili bir ürün bulunmuyordu. Şirket kurmaya karar verdiler ve imalatçı arayışına girdiler. Ürünlerini tescilleyip telif haklarına sahip oldular. Bu ürünleri satabilmek için Bheestie Şirketini kurmayı başardılar. İcat ettikleri ürünü, internet üzerinden ve perakende satmaya başladılar. Yaptıkları bu başarılı icat sonrası kız kardeşler, başka yeni fikirlerinin de olduğunu, onları hayata geçirmeyi planladıklarını söylediler.

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap