1. Ana Sayfa
  2. BAŞARI HİKAYELERİ
  3. Başarı Hikayeleri: Enerji Harcama Göstergesi

Başarı Hikayeleri: Enerji Harcama Göstergesi

Başarı Hikayeleri: Enerji Harcama Göstergesi

Başarı Hikayeleri: Enerji Harcama Göstergesi

 

Ewgeco, trafik ışığı ekranı kullanılarak evinizin gaz, elektrik ve su harcamalarını gösteren bir cihazdır. İş yerlerinin ve tüketicilerin para kazanmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda karbon salınımlarını azaltıp, cebinize ve gezegene kar sağlayacaktır. Tanya Ewing, dondurucu havada faturalarını kontrol altında tutmak istiyordu. Ne kadar enerji harcadığını bilip, ısıtmayı durdurursa ne kadar kazanacağını bilmek istiyordu. Tabi ki bunu yapası imkansızdı. Çünkü piyasada böyle bir ürün yoktu. O da kendi ürününü İcat etmeye karar verdi. O zamanlar da hamile olması, bilim ve iş konusunda deneyimli olmaması onu vazgeçirmedi. Bu cihaz harcama miktarınızı, litre/saati, kilovatı gösteren basit bir cihazdır. Cihaz güç ölçere bağlanıp, sinyallerini göstergesi olan el cihazına göndermektedir. Enerji tüketimi artmaya başlayınca yeşilden kırmızıya doğru gösterge renk değiştiriyor. Müşterilerin bu sayede diş fırçalarken musluğu açık bırakmayarak, enerji tüketimini nasıl azaltabildiklerini görüyorlar.

Ewgeco’nun Geliştirilmesi

 

Büyük babası ona patent alması gerektiğini söyledi. Ewing de araştırmaları esnasında İskoçya Hükümeti’nin desteklediği ve mucitlere buluşlarını geliştirme, koruma ve ticaretini yapma konusunda destek sağlayan ICASS kuruluşunu buldu. Ewing’in prototip yapabilmek için yeterli parası yoktu. Bu yüzden içi boş model yaparak, elektronik uzmanından yardım istedi. 2008 senesinde İngiliz Yılın Kadın Mucidi Ödülünü almaya hak kazandı. Enerji görüntüleme cihazının tanıtım ve pazarlamasını yapabilmek için bir firma kurmuştur. Daha sonra 9 tane daha ödül alarak, dönüm noktasını belirledi.

Gezegen Tutkusu

Ewing, icat ettiği cihazın insanların ekonomisi ve gezegen üzerinde etkileri konusunda ısrarlıydı. Cihaz beta test aşamasındaydı, tüketiciler için tam hazır değildi. Daha sonra küçük ve orta ölçekli birçok işletmelere satışı yapıldı. Sonunda iyi paralar kazandı.  Konsept aşamasından satışa çıkması için 3 seneden az bir zaman aldı. Karşılaştığı zorlukların yanında bir de Laym hastalığı ile mücadele ediyordu. Onun azmi sayesinde icadından hiç vazgeçmedi. Çoğu ülkelerden siparişler hızla gelmeye başladı. Şirketin değeri ise milyon dolar olarak vurgulanıyor. İlham kaynağı bir örnek ve yeni mucitlere kendi ürünlerini geliştirmeleri konusunda destek veriyor.

 


Yorum Yap

Yorum Yap