1. Ana Sayfa
  2. BAŞARI HİKAYELERİ
  3. Başarı Hikayeleri: İstenmeyen Aramaları Engelleme TrueCall

Başarı Hikayeleri: İstenmeyen Aramaları Engelleme TrueCall

Başarı Hikayeleri: İstenmeyen Aramaları Engelleme TrueCall

İstenmeyen Aramaları Engelleme TrueCall

Hayatın getirdiği sorunlardan birisi de sizde bulunan ürünleri, tekrar zorla satmaya çalışan, sizi rahatsız eden aramalardır. Otomatik arama merkezindeki yenilikler ile istenmeyen aramaların sayısında hızlı bir artış meydana geldi. TrueCall, aramalarınız gösterecek ve istenmeyen aramaları tekrar geri gönderen bir cihazdır.

Ürün 20 seneden fazla call center endüstrisine yazılım hazırlayan ve ayrıca yazılım mühendisi olan Steve Smith’in icadıdır. Zaten kendisi mucit bir aileden gelir. Büyükbabası elektrikli saat icat etmiştir. Büyük amcası da sihirli numaraları bulmuş.

İstenmeyen Arama Sorunu

Bu konu Smith’in çok fazla dikkatini çekmiştir. Araştırmalarını kapsamlı bir şekilde yapmayı sürdürmüştür. Birçok kişi istenmeyen aramalar konusunda rahatsızlık ve öfke yaşadıklarını görmesi üzerine şoka uğradı. Mesela yaşlı insanların evine girmek için hırsızlar, sessiz aramalar yaparak kişilerin evde olup olmadıklarını kontrol ediyorlardı. Bu durum yaşlı insanları çok fazla korkutuyor ve daha kötüsü evden çıkmalarına izin vermiyordu. Smith böyle şeylerin yaşanmaması için artık bazı konulara el atması gerektiğini düşündü. Ürün aramaya başladı ve bulamayınca kendi ürününü yapmaya karar verdi.

Ciltsiz kitap boyunda olan TrueCall, arayan ile aranan asında güvenli bir alan oluşturmak için evlerin telefon hatlarına monte edilmektedir. Duvarda yer alan soket ile telefon arasında durur. Evinize gelen tüm aramaları kontrol etmektedir. Arayanı tanıyor ise, aramaya izin verir. Eğer ki tanımıyorsa arayan kişilerden kendilerini tanıtmalarını istemektedir. Gelen mesajları kaydeder ve arayanın adının olduğu mesaj ile sizin aranmanızı sağlar. Bu olay size aramaları kabul edip etmeme seçeneği sunar. Reddetmek isterseniz arayana, aramanızla ilgilenmiyoruz telefonu kapatın ve bir daha aramayın mesajı gönderir. Buluş sayesinde istenmeyen bütün aramalar engellenebilmektedir.

 

Müşterilere Satış

Mucit için en büyük sorun ürünün tasarlanıp, geliştirilmesi değildir. Müşterilere satma konusunda sorun yaşamaktadır. Smith için bu ürünü satmak, onun için yeni bir olaydı. Ticari tanıtımlar ile buluşu parlasa da okuyucular onun çekirdek pazarı olmuyordu. Sorunun sebebi yeni bir ürün olmasıdır. Müşterilerinin ürünü neden alması gerektiği, nasıl kullanacakları konusunda onları bilgilendirdi. Sonunda amacına ulaştı ve 1 milyon dolar para kazandı.

 


Yorum Yap

Yorum Yap