1. Ana Sayfa
  2. BAŞARI HİKAYELERİ
  3. Başarı Hikayeleri: Kar Bisikleti

Başarı Hikayeleri: Kar Bisikleti

Başarı Hikayeleri: Kar Bisikleti

Başarı Hikayeleri: Kar Bisikleti

Bu fikir Kyle Reeves’in yapmış olduğu işe yakındır. Bisikletlere monte edilen aparat şeklindedir. Ejder Mağarasında 500.000 doları girişimciler az bularak kabul etmedi ve kendi başlarının çaresine bakmaya karar verdiler. Dağ bisikletini arazi koşullarında bile kullanmak için, tutuşu arttırıcı, arka çekiş düzeneği ile kar bisikleti fikri aklına geldi. Kanadalı Kyle Reeves bu icadı ile 1 milyon dolardan fazla para kazandı. Adrenalin tutkunları büyük ilgi gösterdi. Yapılan bu yenilik dağ bisikletinin arkasına takılan bir takımdır. Çeşitli sebepler ile kar bisikleti ile sürülemeyen yerlerde bisikletinizi kar ya da kum pulluğuna dönüştürerek sağlam tutuş sağlamaktadır.

Fikrin Doğuş

Reeves’ın ailesi ile birlikte yaşadığı yere giderken bir feribot yolculuğu esnasında gerçekleşmiştir. Garajında birkaç deneme sonrasında Kaliforniya’da bulunan prototip imalatçısına giderek, beraber ürünü oluşturdular. 2007 senesinde Reeves arka çekiş düzeneğinin patentini almayı başardı. Herhangi bir dağ bisikletlerine monte edilebilir. 26 inç lastikler için üretimi yapılmıştır. Ancak 20 ve 24 inçlik düzeneklerinde de üretimine başlayacaktır. Kurulumu bisikletin milinin mandallı olup olmamasına göre kolaylık sağlıyor.

Finansal Yük

Evini 2 defa ipotek ettiren Reeves, iş ortağı ile birlikte ürünü piyasaya çıkarabilmek için 700.000 dolardan fazla yatırım yapmışlardır. Yatırımlarını güvence altına almak, yaymak ve pazarlamak için Ktrak Bisiklet Şirketini kurdular. Buluşları ile sayısız ticaret gösterilerine katıldılar. Las Vegas Ski Show 2006 da buna dahildir. Siparişleri almaya başlayınca harcama masraflarını da hesapladılar. Çok yorucu bir deneyimdi siparişleri yetiştirmek kolay olmuyordu. Deniz aşırı siparişleri yerine getiremiyor çünkü dağıtım hatları bulunmuyordu.

Ejderha Mağarası

Ürün tanıtımını yapmak ve sermayelerini arttırabilmek için, CBC kanalında bulunan Dragon’s Den yarışmasına katılırlar. Firmalarının yüzde 50 hisselerine karşılık olarak 500.000 dolar teklif aldılar. Fakat bu teklifi kabul etmediler ama izleyicilerin oyları ile 75.000 dolarlık ödül almayı başardılar. Yalnızca karlı havalarda kullanmak için değil, 2010 Vancouver Olimpiyatların da ünlü bir isim olmayı hedefliyor. Şirketin dünya genelinde çoğu pazarda ürünü satmak için ruhsatlı anlaşma programı bulunuyor. Şirketin ayrıca internet sitesi üzerinden ve Kuzey Amerika’da mağazalarda satışı yapılmaktadır.

 


Yorum Yap

Yorum Yap