1. Ana Sayfa
  2. BAŞARI HİKAYELERİ
  3. Başarı Hikayeleri: Saç Düzleştirme Otomatı Fikri

Başarı Hikayeleri: Saç Düzleştirme Otomatı Fikri

Başarı Hikayeleri: Saç Düzleştirme Otomatı Fikri

Kızların tuvaletten çıkmak istemeyeceği, çığlık atıp heyecanlanacakları bir fikir. Kadınların böyle tepki verecekleri başka bir icat daha önce yapılmadı. Straight Up saç düzleştirme otomatının, ortağı olan Neil Mackay modayı seven tüm kadınların tepkilerinin olumlu yönde olduğunu söylüyor. Buluş kutusunda

 

yazan şeyi yapıyor ve kabarmış, düzeltilmesi zor saçların düzleşmesini sağlıyor. Kadınları parti akşamlarında ya da yağmurlu alışveriş günlerinde saç şekillerini korumalarına olanak tanıyor. İcadı kullanan kişiler, makineye bozuk para atarak, makineyi çalıştırıyorlar. Saç düzleştirme otomatı ısınır ısınmaz, 1 dakikada içinde saçlarınızı düzleştirip güzel görünmenizi sağlayabilirsiniz. Devrim niteliğinde olan saç düzleştirme otomatı, bozuk para ile çalışmasıyla kolaylık sağlıyor.

Fikrin Oluşturulması

Richard Staerret ile Mackay 18 yaşında öğrencilik zamanlarından bu yana beraber çalışıyorlardır. Gece kulübü işlerinde deneyimleri var ve buraya gelen insanların en çok ihtiyaç duydukları şeyleri tahmin edebiliyorlar. Ancak ne olursa olsun yapacakları icat, ücretli kişi çalıştırmayı düşünmediler. Bu yüzden otomatik saç düzleştirme makinesi fikri oluştu. Bunun için birkaç fikir tasarladılar ve hepsini bir araya getirmek onlara, 100,000 Sterline mal oldu. Birleşik Krallığı kapsamakta olan patent almayı başardılar.

Bir süre sonra bu patenti PTC’ye yükselttiler. Mackay, makineleri yeni yaptıkları zaman bozuk paraların boyutunu kabul etmediğini, verilen zaman da sıkıntılar yaşadıklarını söylüyor. Makineye uygun şekli, görüntü ve boyutu bulana kadar çok problemler yaşadıklarını da sözlerine ekliyor. Bu arkadaşlar ilk zamanlarda birkaç tane makine ile işe koyuldular. Nedeni ise icatları eğer başarısız olursa fazla finansal risk almamış olacaklardı.

Kötü Saç Günlerine Elveda

Piyasaya girdiklerinde ilk olarak başlarda ürünü kendileri birleştirdi, monte etti ve bozuk paraları topladılar. Başardıklarını fark ettiklerinde büyümeye karar verdiler. 6 ay içinde hayallerine kavuştular. Sadece amaçları gece kulübü ve barlara bu makineyi yerleştirmekti. Fakat gelen yoğun siparişler sonucunda alışveriş merkezlerinde, ofislerde, hava alanlarında, tren istasyonlarında kullanılmaya başlandı. Şimdi 23 ülkeye bu makinenin satış ve kiralama işlerini yapıyorlar. Her geçen gün daha da popülaritesi artıyor. Onlar da yeni fikir ve konseptler üretmek için sabırsızlandıklarını dile getiriyorlar.


Yorum Yap

Yorum Yap