1. Ana Sayfa
  2. BAŞARI HİKAYELERİ
  3. Başarı Hikayeleri: Sutyen Askı Tutacağı

Başarı Hikayeleri: Sutyen Askı Tutacağı

Başarı Hikayeleri: Sutyen Askı Tutacağı

Sutyen Askı Tutacağı

 

Noel Goldman Florida’da yaşamaktaydı ve her zaman sutyen askıları yüzüne çarpıyordu. Kadınların bir türlü iç çamaşırlarını gizleyememesi onun için büyük bir problemdi. 2004 senesinde kızının okula giderken sutyen askılarının net olarak görünmesi ile çözüm aramaya başlıyor. Hemen iğne, ataş ve biraz da becerisiyle ürün yapmaya başladı. Bu ürün onun milyonlar kazanarak, hayatının değişmesini sağladı.

Noel Goldman, sutyenleri ve askılarını gizlemeye yarayan askı tutacağını icat etmeyi başardı. Askı tutacağı, sutyen askılarını tutan polikarbonat ataç ve paslanmaz çelik bir iğneden oluşmaktaydı. Toplam 6 tutacaktan oluşan paketi 9.00 Dolardan satışı yapılıyor. Yıkama esnasında ürün kıyafetlerin üstünde bırakılabilir.

Başlıklar

Prototip

Önce ilk prototip kâğıt atacından yapıldı ve daha sonra geliştirme süreci başladı. Üründen çok memnun olan Goldman, hemen prototip üreticisine götürmeye karar verdi. Zaman içinde internet onun yakın arkadaşı oldu. Bundan öncesi kimse böyle bir sorun için çözüm aramamış olması onu çok şaşırttı. Birçok patent başvurusu yapılmış ama etkili olmamıştı. Bunun için Goldman elinde bulunan prototipi firmalara göstermeyi düşündü. Şirketlerde satın alacaktı ama almadılar. Yalnızca kendi adlarına lisanslama karşılığı ile ürünü kabul ediyorlardı. Ayrıca üretim hatalarının olmamasını istiyorlardı. Daha sonra çoğu ülkede üreticiler aradılar fakat bulmaları mümkün olmadı.

Goldman evinin yakınında ki bir firmayla anlaştı. Bu firma ile bilgisayar tasarım programları uymadığını düşünerek elemişti. Ancak bu şirket, üründe bulunan en büyük hatayı buldu ve düzeltti.

 

Erken Başarı

Askı tutacakları ilk olarak www.straptamers.com sitesinde ve butiklerde satışı yapılıyordu. Ancak talep çok büyüktü ve kadınların artık bu ürün olmadan yapamayacaklar gibiydi. Ürün şimdi birçok mağaza ile Kanada, Filipinler, Güney Afrika ve Avrupa’da satılıyor. Bu ürünün başından sonuna kadar gelmesi tam 20 ay zaman aldı. Ayrıca çoğu yerden bu ürün için ödüller aldı. 2007 senesi Sıradışı İş Başarıları Ödülü ile 2008 Girişimci Kadını Finalistliği ödülleri de bulunuyor. Firmanın dönüm noktalarından biri de Oprah Winfrey Show’a katılmak oldu. Sonrasında 1000’den fazla e-postalar geldi. 2007 senesinde satışlarını %66 arttırarak, firmasını küresel kuruluşa çevirmeyi başardı.

 


Yorum Yap

Yorum Yap