1. Ana Sayfa
  2. BAŞARI HİKAYELERİ
  3. Başarı Hikayeleri: Sutyen Topu BraBall

Başarı Hikayeleri: Sutyen Topu BraBall

Başarı Hikayeleri: Sutyen Topu BraBall

Sutyen Topu BraBall

 

Sutyenleri makinede yıkamanızı sağlayan fakat elde yıkama sonucu veren ürüne BraBall denir. Plastik kafesi sayesinde sutyenin narin kısımlarını, makinenin sert yüzeyinden ve yıkamanın aşındırıcı etkilerinden korur. Ayrıca sutyenin kullanım ömrünü uzatarak. Tüketicilerin tasarruf yapmalarına yardımcı olur. Makinede sutyenleri hassa programda yıkasanız bile bazı kısımları dönüş esnasında hasar görebilir. Zamanla sutyenler şekillerini kaybederek esneme yaparlar. Bu da kadınlara, sutyenleri atmak, bozulmalarına aldırış etmemek gibi büyük sorunlar çıkarır. Yastıklı sutyenlerin fiyatları 20 dolar ile 100 dolar arasındadır. Eski çamaşır fileleri yastıklı olmayan sutyenler için etkili olabilir ama yastıklı sutyenler için aynı şey söz konusu değildir.

Şeklini Kaybeden Sutyenler

Kieu Phan, şekilleri bozulan sutyenler nedeniyle bu durumdan çok hoşnut olmamaya başladı. Sutyen askılarının elastiği yok oluyor, bende sutyenleri atıp yerine başka almak durumundaydım. Sutyenleri elde yıkamak zaman alıyor ve kolay olmuyordu. Dolayısıyla bunların bozulmadan çamaşır makinesinde bozulmadan nasıl yıkanabileceği konusunda araştırmalara koyuldu. Sonunda Phan icadının nasıl olacağı konusunda fikir üretti. İlk prototipleri üretmek için uğraştı. Kablodan tel ve bant ile model oluşturup, üreticisine vermeyi planlıyordu. 4 sene boyunca birçok prototipi test etti. Hayal kırıklığı yaşadığı çok zamanlar oldu. Fakat kadınların sutyenlerini yıkama alışkanlıklarını değiştireceğine karar vermişti. Sonunda mutlu olacağı cihazı buldu, küre şeklinde. Açılıp sutyen içine yerleştirildiğinde kapanan bir kafesti. İç ve dışta bulunan odalar sutyenin şeklinin bozulmasına engel oluyor. Depolama alanı da sutyen askılarının konulması için yapılmış, elastiklerini kaybetmemesi sağlanıyordu. Birden fazla sutyenin yıkanmasına olanak tanıyordu. Phan bunun için bir mühendis tuttu ve adını BraBall koydu. Fakat patent avukatının ücretini karşılayamadığı için kendi patent başvurusunu kendi yazdı.

Yaşadığı Zorluklar

Bu sürede Phan, kilit mekanizması ile kafeslerin sertliği ile alakalı çok sıkıntılar çekti. Phan ürünü kendisi tanıtıp pazarlayacak olması nedeniyle, ürün mükemmel olmalıydı. BraBall hazır olunca piyasaya sürüleceği zaman okuldan ayrıldı ve Phantastic Buluşlar adında bir firma kurmuştur. Ürünün pazarlana bilirliğini test etmek için birçok anket çalışmaları yaptı. Phan 8.000 dolarlık yanlış bir reklama yatırım yapmış, amacına ulaşamamıştır. Kendi internet sitesi üzerinden Amerika ve Kanada da çoğu mağazada ürün satışı yapılmaktadır.

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap