1. Ana Sayfa
  2. BAŞARI HİKAYELERİ
  3. Başarı Hikayeleri: Theo Albrecht İndirim Kralı

Başarı Hikayeleri: Theo Albrecht İndirim Kralı

Başarı Hikayeleri: Theo Albrecht İndirim Kralı

Alman girişimci Albrecht Almanyanın en büyük Avrupanında Büyükleri  arasında yer alan bir besin maddesi tüccarıdır. Başarısının Sırrı indirimli fiyatlarında ve dükkanlarının sade döşenmesinde yatmaktadır. 

Kendini ön plana çıkarmaktan hoşlanmayan doğum tarihini ve yerini açıklamaktan çekinen Albrecht bir maden işçisinin oğlu olarak dünyaya geldi.Babası sağlık nedeniyle mesleğini bırakmak zorunda kalınca,annesi Essenin işçi varoşlarından Schnobeckte bir bakkal dükkanı açtı.

1964:Kendi Dükkanı: Albrecht orta okulu bitirdikten sonra annesinin dükkanında parekendeci tüccar olarak yetişti albrecht ikinci Dünya Savaşından sonra iki erkek kardeşiyle annesinin dükkanını devraldı. İki kardeş tek dükkandan geçinemiyeceklerini anladıkları için izleyen yıllarda Essen bölgesinde bir besin zinciri kurdular.1950 Yıllında eski tip bakkal dükanlarından13tanesine sahiptiler 5 yıl sonra ruhr bölgesinde 101 dükkanla yayıldılar bu kadar hızlı büyümelerinin sebebi ucuzluk politikalarıdır.

 

 

.

1962:İLK ALDİ MARKET Almanyada sayıları 300 ü bulan mağazayı kapsayan şirketlerini iki kardeş 1961 de ayırdılar theo kuzey almanya bölgesini alırken kardeşi karl güney almanya yı üstlendi THEO mailiyeti yüksek taze ürünleri büyük çapta sunmayıp mallarını iyi satan yaklaşık 500 kalem ile sınırlandırdı. Böylelikle Şubeleri Küçük kiraları buna uygun olarak düşük tutabildi.

ALBRECHT in satın alma gücü fazlasıyla büyüktü dolayısıyla üreticilerden son derece düşük fiyatlarda mal alabiliyordu.Ayrıca bir çok şirket ALDİ MARKETLER aracılığıyla dağıtımı yapılan özel markalar üretti. aldi şubelerinin sayısı son 10 yılda 600 ü buldu

1971: Kaçırılması kendisini kaçıran iki kişi tarafından 17 gün kaldıktan sonra 7milyon DM tutarındaki fidyeyi ödeyince serbest bırakıldı albrecht bu olaydan sekiz yıl sonra kaçırılmasıyla ilgili maddi zararını vergiden düşebilmek için maliye mahkemesinde açtığı davayı kazandı.

1976: Dış ülkelere Açılmamaları Karl Albrecht 1976 yılında Benner Tea of Iowa Amerikan mağazalar zincirini satın aldı.

Adını Aldi Benner olarak Değiştirdi. Bundan dört yıl sonra

Albertson.s İnc. adlı Amerikan Zincirine ortak oldu.

80 Li yıllardan itibaren Avusturyadaki Hofer Marketlerine,Belçikada Lansa Hollanda da Combiye ortak oldular. Tutkulu bir golf oyuncusu Olan Theo Hisselerini oğullarına Devretti

SERVETİ: Forbes dergisinde İlk 10 zengin arasına girmeyi Başardı Tahmini servet 16 milyar dolardı 

Aldi nord şirketinin 2016 da 2400 şubesi 16000 çalışanı vardı.Şirket sahibinin ölümüne rahmen şirket devamlı büyümektedir

ÖLÜMÜ: Esrarengiz kişiliğiyle tanına ünlü milyarderin 88 yaşında Essen kentinde öldüğü açıklandı.Ancak ölüm nedeni Hiçbir şekilde açıklanmıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap