1. Ana Sayfa
  2. BAŞARI HİKAYELERİ
  3. Başarı Hikayeleri: Tuvalete Atılabilen İlk Bebek Bezi

Başarı Hikayeleri: Tuvalete Atılabilen İlk Bebek Bezi

Başarı Hikayeleri: Tuvalete Atılabilen İlk Bebek Bezi

Tuvalete Atılabilen İlk Bebek Bezi

Bebek sahibi olan bütün ailelerin, bebek bezleri hakkında çok karşılaşmış olduğu bir sorun. Çöplükleri dolduran kullan at ürünlerden sizler memnun musunuz? Diğer bir deyişle, değerli suyu pis kokular içinde bebek bezini yıkamayla uğraşmaktan memnun musunuz? İşte tam da burada Graham Nye tercihini bu konuda yapıyor. Bu saydıklarımızdan hiçbiri değil. Bebek bezlerine biyolojik olarak ayrışabilen madde ekleyerek, tekrar kullanılabilir bebek bezi kılıfı onun diğer seçimi oldu.

Bu fikir aklına geldiği zaman Graham Nye, Avustralya’da ki ürünün haklarını aldı. ABD pazarında gDiapers markası ile giriş yaptı. Bu ürün plastik tabaka içermeyen, mürekkep ve boya kullanılmıyor. Normal kullan at bebek bezleri, doğada 500 sene kadar çözünmesi sürüyor. Fakat gDiaper, içeriği ile 50 ile 150 gün arasında çözünüyor.

Graham Nye’nin 3 Yeni Ürünleri

Yalnızca tuvalete atılabilen bebek bezini yapmakla yetinmedi. Graham Nye, bunlara ek olarak 3 yeni ürün daha tasarladı. Bez olan bebek bezlerini seven kişiler için gCloth’u tasarladı. 4 kat polyester mikro tabakadan oluşan, kenevir ve pamuktan meydana gelen, tutaç gerektirmeden gPants’a kolayca uyar. Bu bezler pembe ve mavi bebek bezlerinden bunalan kişiler için yapılmıştır. Bu kılıflar siyah ve çeşitli neşeli renk çeşitleri bulunur. Makinede yıkanabilir, pamuktan üretişmiş dış kılıf sayesinde nefes alan malzemesi ile pişik olmasını engeller. gDiapers’in bir diğer ürünü gWipes (ıslak mendil) de biyolojik olarak çözünebilen bir üründür. Koku, alkol içermeyen hipoalerjenik ısalak mendilleri, Aloe Vera ve E vitaminleri sayesinde bebekleri rahatlatacaktır.

Islak mendiller selüloz hamurundan üretilmiştir. Selülozu yeniden üretmiş ve ev atığı olarak da kullanılabilmektedir. Graham Nye için, plastiği bebek ve çöplerden uzak tutmak karlı bir iş olsa da en önemlilerden bir tanesi çevre dostu olmasıdır. 3 senede gelirler 3 katına çıkmıştır. 4 çalışan eleman sayısından, 15 tam zamanlı çalışana ulaşmış. gDiaper ürünleri, www.gdiapers.com ve Babies R Us, Target ve online olarak tüketicilere ulaşmaktadır. Kullanıcılardan aldığı olumlu yanıtlar ile Graham, ne kadar doğru bir ürün icat ettiğinin keyfini çıkarıyor.

 

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap