1. Ana Sayfa
  2. BAŞARI HİKAYELERİ
  3. Başarı Hikayeleri: Yüzey Kazıyıcı

Başarı Hikayeleri: Yüzey Kazıyıcı

Başarı Hikayeleri: Yüzey Kazıyıcı

Yüzey Kazıyıcı

Yer ve duvardaki zor malzemeleri kazımak için motorlu oyma testeresinin başına takılan bir cihazdır. Evinin duvarındaki 5 kat duvar kağıdını çıkarmak için tükettiği zaman ve emeğin çok fazla olması ile Justin Kuhn’u bezdirmişti. Elleri ve vücudunun ağrısı canını çok yakmıştı. Tek dileği yer ve duvardaki malzemeleri temizleyebilmek için bir cihazın olmasıydı. Yaşadığı bu zorluk karşısında istediği donanımı mağazalarda bulamadı. Bu yüzden kendi cihazını kendi yaratmaya karar verdi. Daha sonra Örümcek Kazıyıcı raflarda yerini almıştır. 2007 senesinde çıkan ürün, satış konusunda da başarılı sonuçlar vermişti.

Yüzey Kazıma

Akıllı kazıyıcı oyma testeresine takılabilen ince bir metal bıçaktır. İşi kazıyıcı yapar, onu kullanan kişi değildir. Bıçak yaylı bir çelikten yapılmıştır. Halı, parke, katran, yapıştırıcı gibi maddeleri kazıyabilmek için dayanıklıdır. Ayrıca alttaki zemine zarar vermez. Steel, doğru çeliğe karar verebilmek için uzun zaman birçok çelik türlerini denemiştir. Yaptığı testler sonucu cihazı iyi hale getirmek için 4 ay çalışmıştır.

 

Ticaret Fuarları

Ürünün pazarlaması ve tanıtımı için Kuhn, kaynakçılık işinden ayrılmak zorunda kaldı. Önemli ticaret fuarlarına gitti, elektrikli malzeme alıcılarının ve donanım mağazalarının dikkatini üzerine çekmeyi başardı. Ace HardwareCorp. Ve Do It Best mağazalarından siparişler aldı. İlk başlarda bu taleplere yetişemiyor ve yalnızca mutfağında haftada 50 bıçak yapıyordu. Daha sonra Kuhn’un kurmuş olduğu JK Products firmasına ortak olan kuzeninden destek talep etti. Beraber üretici buldular, ürünü tescillediler ve siparişleri tamamlamayı başardılar.

Aynı zamanda ürünüyle ticaret gösterileri ve fuarlara katıldı. Çok büyük ilgi topladı ve 2008 senesinde Ulusal Hırdavat Gösterisinde Mağazaların Seçim Ödülünü kazandı. Dünyadaki en büyük hırdavat gösterisidir ve örümcek kazıyıcının Kanada, ABD, Meksika gibi birçok mağazada yer aldı. 2008 eylül ayında bıçaklar, JK mülkleri Simple Man Products LLC tarafından satın alınmıştır. Yapmış olduğu bu yenilik daha sonraki yolculuğuna başlamasına yardımcı oldu. Kuhn, bu icadın hayatını değiştirdiğini ve üstünde çalıştığı daha çok yeni fikirlerin bulunduğunu söylüyor. Bu fikirlerin ne olduğubu gizlese de Kuhn’un fikirleri merak uyandırıyor.

 


Yorum Yap

Yorum Yap