1. Ana Sayfa
  2. KİŞİSEL GELİŞİM
  3. Başarı için yaşam alışkanlıkları

Başarı için yaşam alışkanlıkları

Başarı için yaşam alışkanlıkları

 

Başarı için yaşam alışkanlıkları

Başarılı bireyler olmamız için yaşam alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerekir. Bu makalemizde başarı için yaşam alışkanlıkları nasıl olmalıdır, neler yapmamız gerekir bu konulara değinmek istiyorum.

Yaratılış alışkanlığı
Çok meşgulüz hayat bizi çok yoruyor. Görevlerimizi yaparken yol boyunca beceri ve deneyim yaşıyoruz. Ama kendimiz için bir şeyler yapamıyoruz. Bence artık silkelenmeli ve kendimiz için bir şeyler yapma zamanı geldi. Günümüzü yaratmaya başlamalıyız.
Bazılarımız gece baykuşları gibiyiz tercihimiz ne olursa olsun ertelemeden, dikkatsizlik, dağınıklık olmadan gereken zamanın sınırlarını engellemeliyiz. Bunu bir sonuç yaratmak için alışkanlık haline getirmeye çalışmalıyız.

Sürekli öğrenmenin alışkanlığı

Sürekli öğrenmeyi yaşam alışkanlığına getirmemiz gerekir sürekli öğrenmeyi disipline etmeliyiz. Çok şey okuyarak, çok yazarak öğreniriz en değerli dersi kendimize hediye ederiz. Öğrenmeyi günlük alışkanlık haline getirmeye çalışmalıyız.

Hedeflerinizi alışkanlık haline getirin

Hedef  Seçmeliyiz hedeflerimiz olmadan başarıya ulaşamayız. Belki hedeflerimiz için zor kararlar vermeliyiz hedef belirleme alışkanlığını uygulamalıyız bunun için her gün gerekirse benim hedeflerim var bu hedeflerime ulaşmam için her türlü zorlukla savaşırım sözlerini sizleri Motive etmek amacıyla tekrar etmeniz gerekiyor.

Organize olmayı alışkanlık haline getirin

Hayat bazen kontrolümüzden  çıkıyor. O zaman eksik bir şeyler var disiplinli olmayan bir olay var. Hayatınızı organize etmeniz gerekiyor örnekler vermemiz gerekiyorsa

  • Vergimi zamanında yatırmam gerek
  • Araba taksitlerini gününde ödemeliyim
  • Ticari anlaşmalarımı gününde yapmalıyım
  • Finansal yatırımlarımı gününde yapmalıyım

Düzenli olmak organize olmak sizlerin yaşamını kolay hale getirir ondan dolayı düzenli olmayı yaşam alışkanlığı haline getirmeliyiz.


Yorum Yap

Yorum Yap