1. Ana Sayfa
  2. BAYİLİK VEREN FİRMALAR
  3. Bayilik Veren Firmalar: Arby’s

Bayilik Veren Firmalar: Arby’s

Bayilik Veren Firmalar: Arby’s

Arby’s Franchise Bilgileri

 

TAB Gıda bünyesinde Arby’s restoranları bayilikler veriyor. Firmaya yatırım tutarı 400.000 USD bulabiliyor. 1964 senesinde Leroy ve Forrest Raffel kardeşlerin Ohio Boardman’da kurmuşturlar. Arby’ restoranların dünya genelinde 3.700’den fazla restorandı ile 50. Senesini 2015 yılında büyük bir gururla kutladılar.

Arby’sın farkı lezzetinde saklı olan menüleri ile klasik fast food algısını değiştirdiler. 2010 yılının ağustos ayından itibaren TAB Gıda bünyesine katılarak, ülkemizde hizmet vermeye başladı. Bu sektörde TAB Gıda’nın deneyimi ile birlikte 6 ay gibi bir zamanda restoran sayısı 3 katına çıktı. Ayrıca Global Arby’s ten hızlı büyüyen ülke ödülünü almayı başarmıştır.

Diğerlerinden görünüş ve lezzet bakımından çok farklı olan Arby’s, rosto sandviçleri, Wrapleri, salataları ve kıvırcık patatesleri ile müşterilerine sunuluyor. Firmanın sandviçlerinde kullanmış olduğu et, 4 saat gibi süre ile fırında ağır ağır pişirilmesinden sonra sipariş zamanında taze olarak sunuluyor.

Restoranların işletmeciliği için verilen franchise süresi 20 senedir. Franchise sayesinde lisans alan girişimciler, sahip oldukları restoranda bu marka adı altında ticari faaliyet gösterirler.

Arby’s Franchise Adaylarında Aranan Kriterler

TAB Gıda, başarma hırsına sahip, başarılı iş geçmişi bulunan, girişimci ruha sahip, yönetim tecrübesi olan, yatırım için finansal kaynakları bulunan tüm kişiler franchise adayı olarak tercih ediliyor.

 

Arby’s Eğitim

Tercih edilen işletmeci adayı, TAB Gıda’nın vermiş olduğu eğitimlere katılma şansı bulunur. Lisans alan kişiler kendi işletmeci olabildiği gibi restorandın yönetimini başkasına da tayin edebilir.

 

Arby’s Destek Hizmetleri

Restoranın açılış hazırlıkları boyunca açılışın ilk gününden itibari ile reklam, pazarlama, satın alama, eğitim gibi birçok dalda destek hizmeti sağlıyor.

 

Arby’s Yatırım Şartları

Yatırım bedeli olarak 400.000 USD + KDV ‘den başlıyor. Verilen 20 yıllık lisans sayesinde işletmeci, marka adı altında ticari faaliyetlerini göstermeye başlar. Net ciro üzerinden %13 royalty alınır.

 

Arby’s Yer Seçimi

Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu yerler, sinema, alışveriş merkezleri, dershane ve okul yakınları restoran açılacak yerlerde aranan özelliklerin başında gelir. Açılacak restoran lokasyon TAB Gıda yetkili kişiler tarafından onaylanıp, kiralanması yapılır.

 


Yorum Yap

Yorum Yap