1. Ana Sayfa
  2. BAYİLİK VEREN FİRMALAR
  3. Bayilik Veren Firmalar: Burger King

Bayilik Veren Firmalar: Burger King

Bayilik Veren Firmalar: Burger King

Burger King Bayilik ve Franchise Bilgileri

 

Bayilik veren fast food markaları arasında Burger King, en çok bilinen markalar arasındadır. Dünya genelinde 16.000 civarında bayisi bulunur. Markanın bayilik hakları ülkemizde TAB Gıda’ya ait olmaktadır. Burger King’den franchise alabilmek için toplam olarak ödeyeceğiniz tutar, bölgenizin özelliklerine göre 1.500.000 ile 2.000.000 TL arasında farklılık gösterir. Yatırım tutarı ortalama 500.000 USD’dir.

TAB Gıda, Burger King’in Türkiye’de ki Master Franchise anlamında bütün lisans haklarına sahiptir. Restoranların işletmeciliği için alınan franchise süresi 20 senedir. Bu lisansı alan kişi, sahip olduğu restoran ile ilgili marka altında ticari faaliyet gösterir.

 

Franchise Adaylarında Aranan Özellikler

  • Girişimci bir ruha ve başarma hırsına sahip olma
  • Tecrübeli bir iş geçmişi ve yönetim deneyimi olan
  • Yatırımın gerektirmiş olduğu finansal kaynaklara sahip olma

 

Eğitim

Tercih edilen işletmeci adayı, TAB Gıda tarafından verilmekte olan eğitim programına katılıp, işletmeci olma hakkına sahip olur. Lisans alan kişi işletmeci olabildiği gibi ayrıca restoran yönetimini tayin etmek istediği başka bir işletmeci de yapabilir.

 

Destek Hizmetleri

İşletmecilere restoranın açılışı öncesinde yapılan hazırlıklar için ve açıldığı ilk günden başlayarak, pazarlama, satın alma, reklam, eğitim, kalite kontrol gibi birçok alanda destek hizmeti sağlanır.

 

Burger King Açmak için Yatırım Şartları

Burger King için yatırım bedeli 500.000 USD + KDV’den başlar. TAB Gıda bayilik alanlardan her ay net ciro üzerinden %13 royalty alır.

 

Yer Seçimi

Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu alanlar, alışveriş merkezleri, okul, sinema gibi birçok yerde fast food işletmeciliğine uygun olan bölgelerde açılır. Lokasyon TAB Gıda yetkilisi olan kişiler tarafından onaylanarak kiralanması yapılır.

 

Burger King Açmak için Fiziksel Özellikler

Açılacak olan iş yeri, giriş katında yer almalıdır. Bunun dışında araç ve yaya trafiğinin çok olduğu yerler, alışveriş merkezleri, okul, sinema gibi alanlarda açılacak olan restoran için aranan özellikler arasında bulunur. Lokasyon TAB Gıda yetkili kişileri tarafından onaylanır. Dolayısıyla, iş yerinin giriş katında olmasının zorunlu halinin yanında, kiralanan lokasyonda gerçekleşen inşaatın uygunluğunun kontrolü yapılır.

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap