1. Ana Sayfa
  2. BAYİLİK VEREN FİRMALAR
  3. Bayilik Veren Firmalar: Hacı Sayid

Bayilik Veren Firmalar: Hacı Sayid

Bayilik Veren Firmalar: Hacı Sayid

Hacı Sayid Bayilik ve Franchise Bilgileri

 

Hacı Sayid markanın, 45 mağazası bulunan ve baklava ile pasta sektöründe bayilik veren bir firmadır. Ayrıca firma franchise koşullarında isim hakkı ile reklam bedeli almamaktadır. Hacı Sayid’in sistemine giriş için franchise bedeli olarak toplam 50.000 Dolar talepte bulunan şirketin, yatırım maliyeti metrekare başına 1.250 Dolar olarak belirtiliyor. Ayrıca bu alanda bahçe kısımları da 500 Dolar olarak ücretlendiriliyor. Hacı Sayid, teminat olarak ise, 50.000 TL karşılığı banka teminat mektubu ya da 1. Derece gayrimenkul ipoteği istemektedir.

1968 senesinden itibaren ülkemizde baklavacılık alanının dışına çıkarak baklava, pasta ve kafeteryanın birlikte yer aldığı mağaza konseptini geliştirmiştir. Bu alanda bir yeniliğe de imza atmış durumdadır. Her geçen yılda görmüş olduğu fazla ilgi, ona artık bayilik sistemi ile işletilmek kaydıyla işletmecilere yol açmış durumdadır.

Hacı Sayid, senelerin vermiş olduğu üretim, satış ve işletmecilik tecrübesi ile yoğrulmuştur. Yeni yatırımcılar ile kendi deneyimlerini ve karlı iş fırsatlarını paylaşıyor. Öncelikli olarak İstanbul ve yakın çevresine yayılmayı hedeflemektedir. Sadece İstanbul’da tüm mağazalarının kendisinin işletmiş olduğu 45 mağazası ve yüzlerce çalışanı bulunuyor. Hacı Sayid kendi mağazalarının yanında bayileri ile 2 senede 100 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

 

Tercih Edilen Emlak Özellikleri

Bu konuda kesin bazı kararları bulunuyor. Mesela kesinlikle emlak giriş olması gerekir. Kapalı alan minimum 200 metrekare, açık alan da minimum 50 metrekare olması gerekir. Ön cephenin genişliği minimum 8 metre, her kat için tavan yüksekliği minimum 2,90 metre olması gerekmektedir.  Hacı Sayid’in alışveriş merkezleri ve iş merkezlerinde bulunan mağazaları için depolar da dahil olmak kaydıyla kapalı alan 150 metrekare yeterli sayılır.

Konumunun cadde üzerinde olması

Yürüyüş alanlarının üzerinde bulunması

Park kolaylığı olması

Kesinlikle bahçe veya açık alana sahip olması

 

Girişimcide Aranan Özellikler

Firmaya bayilik için ön şart, girişimcinin bu işi yapacak zaman ve enerjisinin bulunması gerekir. Hacı Sayid yeni yatırımcılarını ailenin bir parçası olarak görür. Markaya olan güven ve bağlılık firma için vazgeçilmez bir unsur olmaktadır. Yatırımcının zamanının çoğu bölümünü işine ayırmasını, işi büyütüp geliştirecek stratejileri tasarlamasını ve markanın gerekli şartlarını yerine getirmesini büyük önem verir.

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap