1. Ana Sayfa
  2. BAYİLİK VEREN FİRMALAR
  3. Bayilik Veren Firmalar: KFC

Bayilik Veren Firmalar: KFC

Bayilik Veren Firmalar: KFC

KFC Bayilik ve Franchise Bilgileri

Ülkemizde bayilik ve franchise hizmeti veriyor. KFC Türkiye genelinde 21 ilde 104 mağazası ile müşterilerine hizmet sağlıyor. Şirketin toplam yatırım tutarı 900.000 USD kadardır. Ülkemizde 400 restoran açmayı hedefleyen KFC yalnızca bayilik bedeli için 48.800 USD istemektedir. Ayrıca restorandın açılacak olan yerin metrekaresine göre de fiyatlar farklılık gösteriyor.

 

KFC Bayilik ve Franchise ile ilgili Bilgiler

Kentucky Fried Chicken, 1930’lu yılların ortalarında merkezi Louisville Kentucky Amerika olmaktadır. Albay Harland D. Sanders tarafından kurulan KFC ilk günden bu yana vazgeçilmez lezzeti ile ilgi toplamıştır. Herhangi bir işlemden geçmeyen ve %100 taze tavuk etini Albay Sanders’ın, özel karışımı 11 baharatı ile harmanlandıktan sonra pişirilir. Müşterilerinin beğenisine sunulan lezzetler, ünlü zincirin günde ortalama olarak 7 milyon müşteriye ulaşıyor. Seneden 4,5 milyardan fazla parça tavuk satışı gerçekleştirmektedir. Markanın ülkemizde 104 restoranı yer alıyor.

 

KFC Hangi Bölgelerde Bayilik Veriyor

Franchise haritasında Karadeniz Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi, Güneydoğu Anadolu, Ege, Akdeniz ile İç Anadolu’daki illere öncelik tanınacaktır. Alışveriş merkezleri içinde açılacak şubeleri için de oturma alanı dahil 100 metre karelik alana ihtiyaç vardır. Cadde üzerinde açılacak şubeleri için 75 ile 100 kişin oturabileceği şekilde ortalama olarak 250 ile 300 metrekarelik alana ihtiyaç olması gerekir. Marka için başlangıç bedeli olarak 48.800 USD’dır. Yapılan bu yatırım bedeli konum ve konsepte göre farklılık gösterir. Ciro üzerinden Royalty bedeli %6 olarak belirlenmektedir. KFC Türkiye, franchise verirken yeterli sermaye, girişimcilik ruhuna sahip olma, çoklu restoran açabilme yeteneği olan girişimcileri tercih ediyor.

KFC ülkemizde restoran ve paket servis olmak üzere 2 farklı konsept ile şubelerinde müşterilerine hizmet sağlıyor. Paket servis siteminde aynı mağazalarında olduğu gibi kova menülerine, parça tavuklara, kanat, dürüm ve burgere kadar çok çeşitli lezzetlere hitap ediyor. Ürün çeşitliliğinin yanında ayrıca KFC’de patates kızartması, salata, tatlı ve içecekleri ile çok geniş bir ürün seçeneği bulunmaktadır.

Ülkemizde var olduğundan bu yana geniş kitlelerin severek tercih ettiği lezzetleri ile hızla yükseliş sağladı. Bunun yanında müşteri memnuniyet odaklı çalışma sistemleri ile güler yüzlü hizmet sağlamaktadırlar.


Yorum Yap

Yorum Yap