1. Ana Sayfa
  2. BAYİLİK VEREN FİRMALAR
  3. Bayilik Veren Firmalar: Pizza Pizza

Bayilik Veren Firmalar: Pizza Pizza

Bayilik Veren Firmalar: Pizza Pizza

Pizza Pizza Franchise ve Bayilik Bilgileri

 

Ülkemizde en yaygın şubesi bulunan ve yerli pizza markası olan Pizza Pizza, sektörde %30’luk payı bulunuyor. Marka franchise sistemi ile 2015 senesinden bu yana büyümeyi hedefliyor. Türkiye genelinde 144 şubesi bulunan markanın, aylık bir şubesinin hedeflenen cirosu 100.000 TL + KDV’dir.

  1. yaşını kutlayan marka ülkemizin büyük pizza restoranı zinciri olmakta ve hedeflerini daha da yükseltmeyi planlıyor. Pizza pizza franchise hizmeti de vererek lezzetlerini herkese ulaştırmaya çalışıyor. Türkiye genelinde 144, toplam olarak 156 şubesi bulunan firmanın, yıl sonuna kadar şubelerini arttırmaya çalışıyor.

Pizza Pizza Kar Marjı %15

Markanın şubesi olabilmek için başlangıç bedeli olarak 20.000 USD, toplam yatırım maliyeti ise, dükkânın büyüklüğü ve konsepte göre 250.000 ile 350.000 TL arasındadır. Yaptığınız yatırım dönüş süresi 18 ile 24 ay arasıdır. Franchiseler için planlanan aylık cironun 100.000 TL olduğu biliniyor. Ayrıca markada kâr marjı ortalama %15 ve franchiseden %4 royalty bedeli alıyor.

 

Stratejimiz Sağlıklı Büyüme

Markanın Genel Müdürü Tolga Türker, pizza sektörünün tahminen 300 milyon doları geçtiğini ve ortalama her sene %20 büyüdüğünü söylüyor. Dolayısıyla pizza sektörü yatırım yapmak isteyenler için büyük bir fırsattır. Başarılarının en büyük sebeplerinden biri markanın ürün kalitesidir. Mal ve hizmet kalitesinde sunulan devamlılık ve aynı kalitede pizza üretilmesini sağlıyor. Bu da müşteri memnuniyetine yansıyor ve gıda sektörüne girmek isteyen kişilerin markayı seçmesini sağlıyor.

Girişimcileri sektördeki bil ve deneyimleri ile yönlendirerek, uzun seneler boyunca marka bilinirliği, uzman ekip ile yatırımcılara yön veriyor. Yatırım yapacak girişimciler, bütün koşulları göz önüne aldıklarını söylüyor. Marka franchise sisteminde yatırımcılar ile birlikte büyüme stratejilerini kural haline getiriyorlar.

 

Şubeler için 3 Farklı Konsept

Markanın şubeleri eve servis, restoran ve alışveriş merkezinde şube olmak üzere 3 çeşit konsepte hizmet veriyor. Alışveriş merkezinde şubeler için 60 ile 90 metre kare, ana caddelerde 80 ile 150 metre kare arasıdır. Asgari olarak 5 metre cepheli, araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu alanları seçiyor.

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap