1. Ana Sayfa
  2. BAYİLİK VEREN FİRMALAR
  3. Bayilik Veren Firmalar: Roman Bayilik ve Franchise Bilgileri

Bayilik Veren Firmalar: Roman Bayilik ve Franchise Bilgileri

Bayilik Veren Firmalar: Roman Bayilik ve Franchise Bilgileri

Roman Bayilik ve Franchise Bilgileri

Markanın Türkiye’de, 55 mağazası ve 12 bayisi bulunmaktadır. Ayrıca yurt dışında ABD, Azerbaycan, Çin, Kıbrıs, Güney Afrika ve Bahreyn’de de bulunuyor. Yurt dışında franchise verdiği firmalar toplam olarak 1000’in üstünde kişiye iş imkânı sağlıyor. Marka 200 metre kare üzerine kuruluyor ve bayilik almak isteyen kişilere Roman markasının açılacağı alan için fizibilite çalışmalarının yapılması gerektiğini bildiriyor.

Bilinç ile stilin birleştiği Roman, sınırlı sayıda üretimi yapılan özel koleksiyonuna ilave olarak 2011 senesinde Avustralyalı organik kozmetik markası olan VC Organic’i Türkiye’ye getirdi.  Böylece müşterilerine geçici akımdan daha çok, yaşam biçimi sunduğunu kanıtladı. Kadın giyim sektöründe tasarım gücü yüksek olan markalar arasında yer alır. Kaliteli, sürdürülebilir üretim anlayışı ile müşterilerine hazır giyim konusunda yenilikçi ve başarılı markaya erişmesini sağlamak için yatırımcılara Franchise hakkı sunmaktadır.

 

Roman Franchise Bilgileri

Franchise alan girişimciler, franchise veren tarafından yalnızca onaylanan bölge ve yerde mağaza açılması gereklidir. Yapılan fizibilite çalışmaları sonrasında olumlu değerlendirilmesi yapılan lokasyon için bu sözleşme imzalanmaktadır. Bu belgeyi alan bedeli kendisine ait olmak kaydı ile, mimari konsepti bire bir aynı şekilde uygulaması zorunludur.

Franchise anlaşmasının ilk belirlenen süresi 1 senedir. İlk defa Roman markasının temelleri 1980 senesinde Turgut Toplusoy tarafından atılmıştır. Önceden inşaat sektöründe faaliyet sürdüren Toplusoy, arkadaşının ısrarı ile giyim piyasasına girmiştir. İlk mağazasını Nişantaşı Rumeli Caddesi’nde Roman adıyla açmıştır. Müşterilerinin ne istediğini iyi bilen Toplusoy, kısa bir zaman sonra başarısını arttırdı. Özellikle kaban ve mantoları büyük ilgi gördü. Moda ve kadın dergilerinde yapılan tanıtımlar markanın bilinirliğini daha da arttırdı. Rekabetin hızla yükselmesi nedeni ile marka gençlere hitap eden Gipsy markasını oluşturdu. Gelen taleplere yetişmekte zorlanan Roman, alışveriş merkezlerinde özel tasarlanmış konsept Roman mağazalarını açmaya başladı.

Daha sonra gelen yoğun taleplere hızlı cevap vermek için ekiplerini güçlendirip, Roman Merkez Ofisi’ne taşınmaya başladılar. 1 yıl sonra, mağazacılıktan perakende yönetimine geçiş yapılmıştır. Sosyal sorumluluk dahilinde, organik üretim koşullarına bağlı kalarak tamamen organik kumaşlardan üretilen, Organik by Roman koleksiyonunu hazırlamıştır.

Firma Adı
Roman Hazır Giyim ve Ticaret Sanayi Tic. A.Ş.
Adres
Mimar Sinan Mahallesi Çavuşbaşı Elçi Sokak No:1 Çekmeköy-İstanbul/Türkiye
Mersis No
0735002065600015
Merkez Tel No
0 216 642 60 60

 

 

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap