1. Ana Sayfa
  2. İŞ FİKİRLERİ
  3. Bebek Giyim Mağazası Açmak

Bebek Giyim Mağazası Açmak

Bebek Giyim Mağazası Açmak

Bebek Giyim Mağazası Açmak

Yeni bir iş kolu açarak kolay para kazanmak isteyenler için yollardan birisi de bebek giyim mağazası açarak para kazanmanın yolları hakkında merak ettiklerinizi açıklamaya çalışacağız. Yeni bir iş kurmak isteyen hemen hemen herkes her daim geçerli olacak bir iş koluna yatırım yapmak ister. Hem her zaman geçerli olacak hem de yatırımın karşılığını verecek önemli iş kollarından birisi de bebek giyim mağazası açmak denilebilir. Dünyada ve ülkemizde her yıl milyonlarca bebek dünyaya gelmektedir. Bu sektör asla ama asla bitmeyecek her daim canlı kalacak sektörlerdendir. Özellikle son yıllarda bebek ve çocuğa verilen önemin artması ile beraber git gide daha da revaçta olan bu sektörün en büyük artısı ebeveynlerin hangi masrafı kısarlarsa kıssınlar asla bebeklerine ve çocuklarına aldıklarından taviz vermemesidir. Böylelikle en büyük kriz dönemlerinde dahi ilerleyecek ve işleyecek bir işletmeye sahip olabilirsiniz.

Bebek Giyim Mağazası Nasıl Açılır?

Bebek giyim mağazası açmak için öncelikle pazarın ve ürünlerin satılacağı alanın belirlenmesi gerekmektedir. Mağaza fiziksel olarak nerede olacak, olacaksa online mağaza olacak mı, ürünlerin pazarı ve müşteri potansiyeli nedir, ürünlerin türü ne olacak gibi detaylar belirlenmelidir. Organik bebek kıyafetleri, uygun fiyatlı kıyafetler, kaliteli ürünler ya da bebek bakım ürünleri gibi birçok farklı seçenekten birisi tercih edilebilir. Daha sonra ise mağaza türüne, pazarına ve yerine göre bir isim belirlenebilir. Yasal gereklilikler de yerine getirildikten sonra mağaza için bütün adımlar belirlenmiş olur. Genellikle giyim mağazalarında toptan alım yapmak satış anında uygun fiyata ürün vermeyi sağladığı gibi kar marjının da yükselmesini sağlayacaktır.

Bebek Giyim Mağazası Açmak

Bebek Giyim Mağazası Açmak Karlı mıdır?

Bebek giyim mağazası açmak oldukça karlıdır. Özellikle ülkemizde cefakar anne ve babaların kendilerinden kısarak sürekli olarak evlatlarına ve çocuklarına her şeyi sağlamaya çalışmaktadır. Bu sebeple bebek giyim mağazaları, genellikle ekonomik krizlerden veya çalkantılardan etkilenmemektedir. Aileler gıda, giyim, gezme ve seyahat gibi birçok farklı kalemde giderleri kısmaya çalışsa da bebek giyimlerinden ve çocuk giyimlerinden asla kısmamaktadır. Yeni anne ve babaların heyecanları ile evlatlarının eksiğinin olmaması istemesi de bu sektörü her daim hayatta tutmaktadır. Buna ek olarak bebek giyimlerinde kar marjı diğer sektörlere göre daha fazladır. Bu sebeple de genelde bebek giyim mağazaları hızla büyüyerek kısa sürede kurumsallaşmaktadır.

Bebek Giyim Mağazama Online Şube Açmalı mıyım?

Bebek giyim mağazası açmak istiyorum diyenlerin aklına bir konu takılmaktadır. Bebek giyim mağazası açmak ile online mağaza açmak arasındaki fark nedir? Online mağaza açılan her sektörde bölgesel ve yerel satışlar yerine küresel satışlara ulaşabilme şansıdır. Online mağazalar düşük eleman ile yüksek satış rakamlarına ulaşabilmektedir. Eğer fiziksel bir bebek mağazası açtıysanız bu durumda bir geniş depo veya temiz bir boş alanda stoklanan ürünleri online pazarda satarak satışlarınızı katlayabilirsiniz. Bu sayede ciddi karlar elde edebilir satış rakamlarınızı ve kar marjınızı arttırabilirsiniz. E-ticaret geçtiğimiz yıl ülkemizde toplam alışverişin %30’undan fazlasını kapsamıştır. Buda online sektörünün önemine dikkat çekmektedir.

Bebek Giyim Mağazası Açmak Ne Kadara Mal Olur?

Bebek giyim mağazası açmak için gereken yatırım maliyeti genellikle tamamen yapılan projeye göre değişmektedir. Toplam vergiler dahil 20.000 TL maliyet ile de açılabileceği gibi, 150.000 TL’ye de mal olabilmektedir. Bu aslında açılmak istenen mağazanın büyüklüğüne, ürün gamına, ürün cinsine ve diğer yatırım maliyetlerine göre değişmektedir. Eğer çek veya başka türlü bir teminat göstererek ürün alımı gerçekleştirilirse bu rakam daha da düşebilmektedir.

Bebek Giyim Mağazası İsimleri

Bebek mağazası isimleri genellikle bebek ile ilişkili kelimelerdir. Bebek giyim mağazası isimleri genellikle bebiş giyim, yumurcak, beybi, anne bebek gibi isimlerdir. Bunun sebebi tabi ki bir stratejide gizlidir. Bu şekilde anne adayları ve anneler üzerinde etki bırakılmaya çalışılır. Onlara çocuklarını ve bebeklerini hatırlatacak, içerilerinde olan bir duyguyu hareketlendirecek isimler göstermek oldukça etkilidir. Özellikle hormonların etkisinde olan bu anne adaylarına evlatlarını hatırlattığınız taktirde illa ki mağazaya girecek ve göz atmak isteyeceklerdir. Mağazaya giren anne ve babaların satın almadan çıkartmak ise ayrı bir meseldir. Bu sebeple eğer bebek giyim mağazası açmak istiyorsanız bu etkenleri göz önüne alarak mağazanıza isim vermelisiniz.

Bebek Giyim Mağazası Açmak

Bebek Giyim Mağazası Bayilik Veren Firmalar

Ülkemizde franchise uygulaması oldukça yaygınlaşmaya başladı. Öncelikle yabancı markaların başlattığı bu uygulamaya dahil olan yerli markalarda bayilik vererek büyümek hedefi koyuyorlar. Ülkemizde artık yerli markaların dahi yıllık belli bir bayilik verme hedefleri oluyor. Bu sebeple de birçok farklı yerli ve yabancı birçok farklı marka ile bayilik anlaşması imzalamak mümkün. Bütçenize ve anlaşma şartlarının uymasına göre yerli veya yabancı markalardan tercih ederek marka tercihi yapabilirsiniz. Örnek olarak activebaby bebekler ile ilgili her türlü ürünü temin eden bir mağaza türüdür. Ülkemizde 15 fiziksel mağazası bulunan marka bu sene içerisinde 2 yeni bayilik daha verme hedefi barındırmaktadır. Bunun dışında Carvel Kids, Botti Bebe, Dastini Bebe, Picabo Bebek ve Civil gibi markalarda bayilik vererek büyüme hedeflerini gerçekleştirmektedir.

Bebek Giyim Mağazası Nerede Açılır?

Eğer fiziksel bir mağaza açmak istiyorsanız mağazanızı işlet bir caddeye açmaya özen göstermelisiniz. Arka sokaklarda ya da ücra köşelerde ki mağazalar ciddi anlamda müşteri kazanmakta sıkıntı yaşamaktadır. Ailelerin işlek olarak tercih edeceği, otopark sıkıntısı yaşanmayacak bir yerde olması çocuklu aileler ve bilhassa anneler için mutlak önem arz etmektedir.

Bebek Giyim Mağazası Reklamları Nasıl Yapılmalı?

Günümüzde her mağaza ve ticarette olduğu gibi bebek giyim mağazasında da reklamlar önemlidir. Bölgenizde bulunan ailelere ve marklara hizmet edebilmeniz için mutlaka sosyal medyanın ve Google gibi hizmetlerin konum servisleri ile sağlanan reklamları değerlendirmelidir. Böylelikle ciddi oranda tanıtım ve reklam gerçekleştirmek mümkündür. Özellikle de son yıllarda Instagram’ın sahip olduğu reklam potansiyeli de kullanılmalıdır. Kaliteli kombinler ile fotoğraflar çekilerek çok kaliteli ve sağlıklı reklam yapılabilmektedir. Bu reklamlar ile yeni anne ve anne adaylarına satış yaparak ciddi karlar ve satışlar elde etmek mümkündür.

Bebek Giyim Mağazası Açmak

Bebek Giyim Mağazasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebek giyim mağazasında iki önemli faktör vardır. Birisi ürün kalitesi birisi de personel kalitesidir. Ürün kalitesi olarak yeni anneler ve anne adayları mutlaka bebeklerinin ve çocuklarının imkanları ile sağlayabildikleri en güzeli, ürünleri alma çabasındadır. Bu sebeple kaliteli bebek giyimde kaliteli ürünleri sağlayanlar her zaman kazanacaktır. Fakat günümüzde uygun fiyatında her zaman kazandığı unutulmamalı mutlaka fahiş fiyatlardan kaçınılarak doğru ürün doğru fiyat ile satılmalıdır. Kaliteli personel ve ürün birleştiği zaman başarı kaçınılmazdır.

Bebek Giyim Mağazası Hakkında Soru ve Önerileriniz

Sizlerde bebek giyim mağazası açmak işini yapmak istiyorsanız, aşağıda ki yorum kısmına iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Böylelikle bu konu hakkında bilgi sahibi olan uzmanlarımız sizinle iletişime geçerek gerekli bilgi ve yardımı ücretsiz olarak gerçekleştirecektir. Ayrıca konu ile ilgili olarak aklınıza takılan tüm soru ve önerileri yine yorumlar kısmından bize ulaştırabilirsiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap