1. Ana Sayfa
  2. MÜŞTERİ HİZMETLERİ
  3. BİMER İletişim Numaraları

BİMER İletişim Numaraları

BİMER İletişim Numaraları

BİMER İletişim Numaraları

Kısaca BİMER olarak bilinen Başbakanlık İletişim Merkezi, bilişim ve iletişim teknolojileri aracılığıyla uygulanan bir halkla ilişkiler uygulaması olarak tanımlanabilir. BİMER adı verilen uygulama, Başbakanlık Bilgi İşlem Başkanlığı tarafından yazılımı gerçekleştirilen bir program olup, web sayfası üzerinden kullanılabilen bir sistemdir. Aynı zamanda BİMER müşteri hizmetleri olarak çağrı merkezi aracılığıyla sorun ya da şikayet gibi talepler iletilebilir.

BİMER web sayfası üzerinden rahatlıkla kullanılabilen bir sistem olmakla birlikte yapılan müracaatların en kısa sürede ilgili kurum ya da kuruluşa iletilmesini sağlamaktadır. Başbakanlık tarafından işlemler koordine edilip, takip işlemi yapılmaktadır.

BİMER İletişim Numaraları

BİMER’den Başvurular Nasıl Yapılabilir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile mavi kartlılar ve karşılıklılık esası dikkate alınmak suretiyle Türkiye’ de ikamet eden yabancılar; BİMER iletişim kanalları olan internet, mektup, telefon ve şahsen ya da faks aracılığıyla başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden BİMER başvurusu yapılabilir. Ama kimlik doğrulaması gerektiğinden T.C kimlik numarası ile birlikte ad-soyad, anne kızlık soyadı ve cep numarası gibi bilgilerin doğru ve eksiksiz girilmesi gerekmektedir. Bilgiler girildikten sonra cep telefonuna doğrulama kodu girilerek başvuru ekranına ulaşılır. Başvuru metni kısa ve anlaşılır olarak yazılırken, iletişim bilgilerinin eksiksiz yazılması gerekir. BİMER iletişim kanalları arasında yer alan internet üzerinden başvuru yapılırken kimlik bilgileri gizlenebilir ama e-posta adresinin eskizsiz yazılması gerekir ki başvuru cevabı oraya iletilir.

BİMER’e mektupla ya da şahsen başvurulurken Başbakanlık ile Bakanlıklar, Valilikler ve Kaymakamlık Halkla İlişkiler Büroları adres olarak kullanılarak başvuruda bulunabilirler. Mektupta ad-soyad, iş ya da ev adresi, telefon ve imza bulunmak zorundadır.

Başvurular tamamlandıktan sonra sisteme bir BİMER sayısı verir. Bu sayısının alt kısmında yer alan ‘’başvuruma git’’ denildiği zaman “başvuru sorgulama” ekranına yönlendirilir. Aynı zamanda daha sonra sorgulama yapmak için ilk kayıttaki bilgilerin girilmesi gerekir.

BİMER İletişim Numaraları

BİMER İletişim

BİMER için başvurular farklı BİMER iletişim kanalları aracılığıyla yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesi de telefonla başvurudur. Türkiye genelinde BİMER uygulamasına telefon ile ulaşmak için ‘’Alo 150’’ aranmalıdır.

‘’Alo150’’, BİMER musteri hizmetleri olarak kabul edilerek sabit telefonlarından ve cep telefonundan aranabilir.

BİMER uygulaması için Türkiye genelinde “Alo150” numarası tahsis edilmiştir.Vatandaşlarımız bu numaradan BİMER’ e ulaşabilirler. “Alo 150” numarası sabit telefonlardan aranabileceği gibi cep telefonlarından da aranabilir.


Yorum Yap

Yorum Yap