1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Binance Üyelik Oluşturma – Ripple Satın Almak

Binance Üyelik Oluşturma – Ripple Satın Almak

Binance Üyelik Oluşturma – Ripple Satın Almak

Binance Üyelik Oluşturma, Binance Nedir? Binance Üyelik Açma, Binance Kayıt Ol, Binance Güvenilir mi? Binance ile Ripple Alınır mı?                             

Makalemize başlamadan önce uyarı da bulunmak istiyorum. Yazı uzun gibi görülebilir fakat gayet akıcı ve basittir. Herkesin anlayabilmesi ve sorunsuz bir şekilde yapabilmesi için en ufak detayına kadar yazarak hazırladık.

Binance Üyelik Oluşturma - Ripple Satın Almak

1- Binance üyelik açma

İlk iş olarak www. binance.com adresine girin. Binance da hesap doğrulaması yapmanıza gerek yoktur. Ayrıca günlük 2 Bitcoin’e kadar işlem limitiniz bulunmakta ve bu limit diğer sitelerde çok daha düşüktür. Ayrıca diğer sitelerden sizlerden bazı evraklar (kimlik, resim vb.) isteyebilir ama Binance da herhangi bir evrak istenmez.

2- Güvenlik

Binance’e üye olduktan sonra kesinlikle Google 2 adımlı doğrulamayı çalıştırmalısınız. Hesap güvenliğiniz için bu çok önemlidir. Google 2 adımlı doğrulama ile e-mail ve parolanıza ulaşamadığınız zamanda bile cep telefonunuz sizde bulunduğu sürece, hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Google 2 adımlı doğrulamayı aktif etmek için; www. binance.com ‘a giriş yapınca, sağ yukarıda bulunan kullanıcı sembolüne tıklayın ve ‘’Account’’ yazısına tıklayın. Açılan sayfada üstteki ekrandan Google Auth kutusuna tıklayıp ‘’Enable’’ yapın.

Google Auth mobil aygıtlarınıza yükleyeceğiniz bir uygulamadır. Binance’e giriş yaptıktan sonra, ayarlardan tanımladığınız cep telefonunuzdan Google Auth uygulamasına girin ve karşınıza çıkan şifreyi Binance sitesinde istenilen alana yazın. Böylece mail adresinizi ve şifrenizi bilen birisi, cep telefonunuza ulaşamadığı takdirde giriş yapamayacaktır.

3- Cüzdan adresleri

Binance’da üyelik ve güvenlik işlemlerini bitirdikten sonra sıra hesabımıza Bitcoin, Ripple ya da başka kripto para birimlerini aktarma işlemine geçebiliriz. Yukarıdaki menüde bulunan Fund > Deposit Withdrawals’a tıklayıp giriyoruz. Karşınıza birçok sanal para biriminin listelenmiş hali gelecektir.

Misal olarak daha önce Bitcoin aldığınızı varsayarsak, Bitcoin satırında bulunan ‘’Deposit’’ butonuna tıklıyoruz. Böylece Bitcoin cüzdan bilgileri açılacaktır.

Not: Asla ve asla elinizde bulunan coinleri farklı cüzdanlara taşımaya çalışmayın. Aksi takdirde coinlerinizi geri gelmeyecek biçimde kaybetmiş olursunuz.

Elinizdeki Bitcoin’leri transfer etmek için, Bitcoin satırında bulunan ‘’Deposit’’ ikonuna tıklayınca açılan bölümde ‘’BTC Deposit Adress’’ yazan yer, sizin Bitcoin’leri göndereceğiniz kişinin adresinin yazılacağı yerdir.

Binance Üyelik Oluşturma - Ripple Satın Almak

4- Binance’da Ripple satın almak

Bütün aşamaları tamamladınız ve artık sıra Bitcoin ile Ripple alma işleminde… Binance’da sol yukarı kısımdaki menüde bulunan Exchange> Basic’e basıyoruz. Daha sonra ise sağ yukarı tarafta bulunan BTC sembolüne tıklayıp, aşağısında listelenen Altcoin’lerden XRP / BTC’yi seçtikten sonra karşımıza XRP / BTC sayfası çıkacaktır. Karşımıza çıkan sayfa, cüzdanımızdaki BTC’ler ile XRP satın alacağımız bölümdür. Sayfanın aşağı orta kısmında bulunan yeşil renkli ‘’Buy XRP’’ kısmından ne kadarlık almak istediğimizi yazıp işlemimizi tamamlıyoruz. %25, %50, %100 yazan kısımlar, elimizdeki Bitcoin’lerin ne kadarlık bir kısmı ile XRP alacağımızı sormaktadır. Mesela %25 kısmına bastığımız zaman, elimizde toplam ne kadar Bitcoin bulunuyorsa bunun %25’i ile XRP yani Ripple alır. Geri kalan %75’lik kısımda Bitcoin olarak hesapta durmaya devam eder. Alma emrini verdikten sonra altta yer alan ‘’Open Orders’da işlemimiz gözükecek ve yaklaşık 10 saniye içerisinde ise XRP’leri almış olacaksınız. Open Orders da verdiğiniz emir uzun bir süre kalırsa bu XRP’nin fiyatının değiştiğini ve emir verdiğiniz fiyata geldiğinizde alımı yapabilirsiniz ya da ‘’cancel’’ ikonuna tıklayıp işlemi iptal edebilir ve yeni emir verebilmektesiniz.

Ethereum’un Avantajları Nelerdir?

5- Binance’da Ripple satmak

Yukarıda anlattığımız gibi yaptınız ve satın aldığınız XRP’ler istediğiniz fiyata çıktığını düşünelim. Artık elinizde bulunan XRP’leri satıp, Bitcoin’e çevirebilirsiniz. Bu sefer Sell XRP ikonuna tıklıyoruz. Açılan sayfada satmak istediğimiz XRP miktarını yazıp satış işlemimizi gerçekleştiriyoruz. Tamamını satmak istiyorsak %100 butonuna da basabilirsiniz. Böylece satılan XRP’leriniz, Bitcoin olarak cüzdanınıza yatar.


Yorum Yap

Yorum Yap