1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Hakkında Her Şey: Bitcoin Rehberi

Bitcoin Hakkında Her Şey: Bitcoin Rehberi

Bitcoin Hakkında Her Şey: Bitcoin Rehberi

Bitcoin Nedir? Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır? Bitcoin Nasıl Alınır? Bitcoin Bu Fiyattan Alınır mı? Bitcoin Artar mı? Bitcoin Güvenli mi?

2007 yılında Satoshi Nakamato tarafınca tasarlanıp piyasaya sürülen bu sanal paranın değeri yeni yeni anlaşılmaktadır. Yüzyılın yeni para birimi sayılan Bitcoin, özellikle 2017 yılındaki hızlı yükselişleri ile yatırımcıların yüzünü güldürdü. Yaklaşık 20 katına çıkan bu kripto para birimi için, birçok kurum ve kuruluş bu balonun fazla uzun sürmeyeceğini ve hızlı bir çöküş yaşanabileceğini belirtti.

Bitcoin Neden Yükseliyor Bitcoin Nedir

Bitcoin kâğıt para yerine geçebilir mi?

Bitcoin, kripto para birimidir. Uzun bir zamandır, kâğıt paranın yerine kullanımı tartışılmaktadır. Bitcoin, ciddiye alınması bir konu ama kâğıt para yerine kullanımı şu an için gerçekçi bulunmamaktadır.

Bitcoin nasıl çıkartılır?

Bitcoin üretimi için, madencilik yapmanız gerekmektedir. Değerli taşlar nasıl kazma kürek ile çıkartılıyorsa, Bitcoin üretimi içinde aynı işlemi sanal ortamda yapmak gerekiyor. Bu işleme Bitcoin madenciliği (mining) denir. Bu sistem her açıdan mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır ve hiçbir insan tarafından yönetilmemektedir.

Altcoin Madenciliği ve Altcoin'lerin Oluşma Sebebi

Evimizden Bitcoin madenciliği yapabilir miyiz?

İşlemcisi olan bütün cihazlardan Bitcoin madenciliği yapılabilmektedir. Bu sebeple ev veya büromuzdaki klasik bilgisayarlar ile madencilik işlemi yapılması mümkündür. Ancak boşa vakit ve para kaybı olarak görülmektedir. Bunun yerine yeni çıkmış altcoin madenciliği yapılabilir.

Bitcoin madenciliği zor mudur?

Bu soruya kesinlikle evet diyerek cevap vereceğiz. Bitcoin, blok zincir teknolojisini kullanmaktadır. Herkes BTC üretimi yapmasın ya da hisse senetlerinde yapıldığı gibi manipüle olaylarının gerçekleşmemesini istemiştir. Madenciliği ram veya işlemci gücünüz ile yapabilirsiniz. Cihaz ya da altyapınızdaki işlemci gücü ne kadar yüksek ise BTC çıkartma şansınızda bir o kadar yüksek olacaktır. 

Bitcoin madenciliği için en uygun söz; samanlıkta iğne aramaktır. Madenciliğin her geçen gün daha da zorlaşması daha fazla işlemci gücü demektir. İşlemci gücünüz veya ram ne kadar fazlaysa, aradığınız iğnenin boyutu da bir o kadar artacaktır. Kripto para birimi olan Bitcoin madenciliği, Samanyolu galaksisinde dünyayı bulmak gibi oldukça zor ve meşakkatli bir uğraştır.

Bitcoin Neden Yükseliyor Bitcoin Nedir

Bitcoin nasıl kullanılır?

Bitcoin kullanabilmeniz için öncelikle sanal cüzdan oluşturmanız gerekiyor. Sanal cüzdan yaratmak gayet basit ve hızlıdır. Sanal cüzdan oluşturmak için PC, laptop, tablet, cep telefonu gibi internet ağına katılabileceğiniz cihazlar yeterlidir. Sanal cüzdan sayısı için herhangi bir kısıtlama yok. İhtiyacınız doğrultusunda, istediğiniz kadar sanal cüzdan yaratabilirsiniz.

Sanal cüzdan oluştururken, herhangi bir kişisel bilgi vermenize ihtiyaç duyulmaz. Bu cüzdanlar ile para alıp, gönderebilir hatta Bitcoin ya da altcoin ile ödeme kabul eden işletmelerden alışveriş yapabilirsiniz.

Bitcoin kullanmanın avantajları ve dezavantajları isimli makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Bitcoin Neden Yükseliyor Bitcoin Nedir

Bitcoin milyoneri, servetini dağıtıyor

Gizmondo sitesinin yaptığı habere göre, kripto para birimi olan Bitcoin’e yıllar boyunca yatırım yapmakta olan esrarengiz bir yardımsever, Pineapple Fund isminde kurmuş olduğu bir fon şirketi üzerinden yardım kuruluşlarına, servetini bağışlayacağını açıkladı.

Özellikle 2017 yılında Bitcoin’in akıl almaz yükselişi, isminin açıklanmasını istemeyen esrarengiz şahsın servetine servet kattı. Bitcoin’in yeni çıktığı dönemde, kripto para birimlerinin yükseleceğini ve geleceğinin gayet parlak olabileceğini öngördüm. Düzenli olarak Bitcoin alımı, madenciliği ve ticaretini yaptım. Benim bu öngörüm ve yaptığım yatırımlar sonucunda, şu an harcayamayacağım kadar param var. Bu sebeple servetimin önemli bir kısmını (86 milyon dolar) bağışlamak istiyorum dedi.

Pineapple Fund’ı kurmamım sebebi kesinlikle reklam yapmak değil. Reklam yapmanın peşinde olsam, kimliğimi gizlemezdim. Kazanç peşinde olmayan, kayıtlı kurum ve kuruluşlara bağış yapacağını açıkladı.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (5)

  1. Bitcoin’e şu an herkes kumar gözüyle bakıyor ama yanılıyorlar.

  2. Bitcoin bir hisse senedi değildir. Bitcoin’i önemli kılan şey arkasındaki teknolojidir.

  3. Bence bitcoin xcoin vs bunların alayı balon. Tamamen suç örgütleri için tasarlanan bir teknoloji…

  4. 150 dolardan aldığım 5 adet Bitcoin’im var. Halen satmadım. 100 bin dolar hedefim var.

  5. ilk 2013 yılında tanışmıştım, o zaman yaptığım 15$’lık yatırım ile yılın başlarında iyi kar payı almıştım. şimdi 3500 4000 bandında seyrettiği için aylık 15 20 anca alabiliyorum.
    nerden nereye.