1. Ana Sayfa
  2. BAŞARI HİKAYELERİ
  3. Blog Yazarak Başladı, Milyonlarca TL Ciro Yapıyor

Blog Yazarak Başladı, Milyonlarca TL Ciro Yapıyor

Blog Yazarak Başladı, Milyonlarca TL Ciro Yapıyor

Blog Yazarak Başladı, Milyonlarca TL Ciro Yapıyor

Bloglarını yazmayı sürdürürken, diğer taraftan da bir e-ticaret sitesi kurmaya karar verdi. Ayrıca bunun için başlangıç olarak da sermayesini YKM’nin hissedarı olan Turgay Ağralı’dan alarak başladı. Ayrıca Doğan Online’ın siteye ortak olması ile satışlar 8 kat artmaya başladı. 2015 yılında hedeflerinin 100 milyon TL ciro yapmak olduğunu hedefliyorlar. Türkiye’de 2012 senesinde e-ticaret hacmi 30 milyar TL’nin üstüne çıkmıştır. Bu rakamın önümüzdeki yıllarda daha da artması bekleniyor. Özellikle dekorasyon, anne bebek, ofis alanlarındaki sitelerin önünün çok açık olduğu belirtiliyor.

Evmanya.com dekorasyon için kurulmuş ve şimdiye kadar 2 defa yatırım almıştır. Aslı Gökdere, hikâyenin birçok internet girişimcisine örnek olabileceğini vurguluyor.

 

 

Blog Yazarak Başladı

Çalışma hayatına 2005 senesinde Genpa’da başladı. Daha sonra Kariyer.net’de Bölge Satış Müdürü olarak devam etti. Dekorasyon alanında hevesi yarım kalmış ve o zamanlarda blog yazmaya başlamış. Dekorasyon alanında hem yurt içi hem de yurt dışı fuarları takip ederek, bu konuda kurulan e-ticaret sitelerini takip etti. Diğer taraftan bloğunda dekorasyon ürünlerini satmayı da ihmal etmedi. İnsanların internet üzerinden yaptıkları alışverişi fark edince kendi e-ticaret sitesini kurmaya karar verdi.

 

Perakende Mağazayı Kapattı, Online’a Yöneldi

İşini kurmaya başlarken Aslı Gökdere’nin en büyük desteği eşi vermiş. Eşi o zamanlarda beyaz eşya ve elektronik işi yapıyormuş ve ilk ofisi eşinin mağazasının üst katı olmuş. Siteyi kurdukları zaman eşinin işi olması nedeni ile daha çok ev elektroniği satmaya başlamışlar. İnternetten alışverişe insanların alışması biraz zor olmuş olsa da en çok dekorasyon ürünlerini satıldığını belirtiyor.

 

 

Doğan ile Satışları 8 Kat Arttı

Doğan Online, 2012 yılında şirkete yatırım yapmış. Geçen 1 sene içinde sitenin satışları inanılmaz bir şekilde 8 kat artma göstermiş. Evmanya.com’un hisselerinin büyük bir kısmı Doğan Online ait bulunuyor. Gökdere, 5 milyon doların üstünde 3 senede site için yatırım yapıldığından bahsediyor. Kurdukları şirketi senede 20 Milyon TL ciro yapmayı hedefleyen duruma getirdiklerini belirtiyor.

Ev dekorasyon konusunda dünyada pek fazla site olmadığını, olanların da büyük olduğunu anlatıyor ve bu alanda e-ticaret yapmanın hiç de kolay olmadığını hatırlatıyor. Lojistik anlamda birçok zorlukları bulunuyor.

 

 

 

 

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Vay be kadın blog yazarken ticaret sitesi açmış milyarder olmuş helal olsun