1. Ana Sayfa
  2. BORSA
  3. Borsada Zengin Olmak İsteyen Girişimciler İçin 5 Kural

Borsada Zengin Olmak İsteyen Girişimciler İçin 5 Kural

Borsada Zengin Olmak İsteyen Girişimciler İçin 5 Kural

Borsada Zengin Olmak İsteyen Girişimciler İçin 5 Kural

 

Dünyanın kuralları hızlı bir şekilde değişim gösteriyor. Bu yüzden zenginliğin elde edilme kuralları da bir o kadar hızlı değişmektedir. Geçmişte işe yarayan yöntemler gelecekte işe yaramaz bir duruma gelebiliyor. Farklı ve yeni bir zenginlik dönemini yaşıyoruz ve herkes bu oyuna katılabiliyor. Dünyamız artık yeteri kadar çalışkanlık, kararlılık gösteren herkesin zengin olabileceği duruma geldi.

Zenginliğe giden yollardan biri de borsadır. Şimdi sizlere borsadan nasıl zengin olabileceğinize dair bazı ipuçları;

 

Mesleğinize ya da Kurumsal Kariyerinize Razı Olmayın

Zengin olmayı isteyen herkese verilen tavsiyelerden biridir. Birçok insan avukat, doktor veya üst düzey yönetici olmanın zengin olabilmek için kritik olduğunu düşünür. Bu mesleklerin belirli bir kazanç sınırları bulunur. Örneğin, avukat olarak alabileceğiniz maaş bellidir ve eğer siz sınırsız bir gelir istiyorsanız, diğer yöntemleri denemelisiniz.

  1. Küçük Kazançların Kıymetini Bilin

Hisse senedi alım ve satımlarında, kazandığınız birkaç bin lira gibi küçük paraları milyonlara çevirme şansınız vardır. Mesela büyük yaklaşımların yerine, küçük oynama taktikleri ile büyük paralar kazanma şansınız vardır.

  1. Hisse Senedi Herkes için Aynı Kurallara Sahiptir

Her kim olursanız olun; cinsiyetiniz, yaşınız, eğitim durumunuz ne olursa olsun alım satım yaparak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Bunun için zamanı iyi değerlendirmeli, konuya iyi çalışmalı ve öğrendiğiniz her şeyi uygulamalısınız. Böyle para kazanma seçeneklerinde yaşınızın hiçbir önemi yoktur. Başarıya giden yolda önünüze çıkan engelleri kaldırın.

  1. Her Zaman B Planınız Olmalı

Bu konuda tek bir yol bulunmaz ve farklı stratejileri denemelisiniz. Daha sonra kendi stratejinize bağlı kalarak, çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer bu yönteminiz fayda sağlıyorsa, daha büyük oynayın ancak işe yaramıyorsa, o yöntemi bırakın.

  1. Yeni Teknolojilerden Faydalanın

Hisse senedi piyasasında teknoloji vazgeçilmez bir yerde. İnternet özellikle 1999 ile 2001 yılları arasında finansal araştırma yapmak için yeterli değildi. Günümüzde birçok uygulama, program ve teknoloji bulunuyor. Dolayısıyla alım satım yapmak için işlerinizi kolaylaştırır. Bu konuda interneti avantaja çevirmeyi mutlaka bilmelisiniz.

  1. Piyasa Koşullarına Ayak Uydurun

Doğru zamanda ve doğru yerde olmayı başarırsanız, piyasa koşullarına uyum sağlamış olursunuz.

 


Yorum Yap

Yorum Yap