1. Ana Sayfa
  2. İNTERNET BANKACILIĞI
  3. Çağa Ayak Uyduran Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

Çağa Ayak Uyduran Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

Çağa Ayak Uyduran Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

Çağa Ayak Uyduran Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

Yaşam olanaklarının artması ile her geçen gün yaşam serüvenimizde ki hızlarda da artıyor. Bunlarla beraber hızlı bir şekilde gelişen bankacılık işlemlerinde de daha kolay veya daha pratik bir biçimde işlemlerin yapılabilmesi için genişletiliyor. Bu sistemlerin yapılması durumunda hayatımıza girmiş olan internet bankacılığı hizmetleri, bize hız olduğu kadar pratiklik de kazandırıyor. Konusunda uzman olan yazılım ekiplerimiz tarafından Yapı Kredi internet bankacılığı hizmete açılmış durumdadır. Artık bankaların şubelerine gitmeden, elektronik bir ortamlarda bağlantılarınızı kurarak bir çok banka işlemlerinizi bilgisayar üstünden gerçekleştire bilirsiniz. Bu işlemleri bu kadar kolay bir şekilde yerine getirmemizi sağlayan işlemler Yapı Kredi internet bankacılığı sisteminin olması sayesinde gerçekleşir.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

Neden Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Tercih Edilmeli?

Gelişen teknolojisi ile hızlı bir şekilde büyüyen Yapı Kredi Bankası ile Yapı Kredi internet bankacılığı uygulamaları ile tüm işlemlerinizi tek bir tıkla yerine getirebilirsiniz. Bu sayede vakit kaybetmeden aradığınız her türlü para gönderim para alım gibi basit işlemleri bile bu sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ülke genelinde bir çok insan Yapı Kredi internet bankacılığı hizmetini kullanıyor. Uzun kuyrukları beklemeden zamandan tasarruf sağlayarak sizde en yakın zaman da bir internet bankacılığı uygulamasına sahip olun ve bu yararlardan faydalanın.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

İnternet Bankacılığı İşlemlerin Mobil Versiyonu Var mı?

Mobil versiyon olarak Yapı Kredi internet bankacılığı bünyesi altında telefon veya tabletler de bulunan uygulama indirme sayfasına girerek mobil versiyonu cihazlarınıza indirebilirsiniz. Bunun için cihazlarınızda İnternet bağlantısının olması gerekiyor. İnternet bağlantısının olduğu her yer Yapı Kredi internet bankacılığı hizmetlerine girerek faydalanabilirsiniz. Mobil versiyonları cihazlarınıza indirmeden önce daha önceki kullanıcıların yorumlarını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bankanın kendi yazmış olduğu uygulamaları cihazlarınıza indirmeniz. Yüksek indirme oranları olan ve yorumları olan uygulamalar güvenli olarak sınıflandırılır.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

Yapı kredi bankasında bir hesabınız bulunuyorsa Yapı Kredi internet bankacılığı sistemlerine giriş yapmak için hakkınız bulunuyor. Hesabınız bulunan bir yapı kredi şubesinden İnternet bankacılığına giriş yapabilmeniz için ilk olarak Yapı Kredi internet bankacılığı adı altında verilen şifrenizin olması gerekiyor. Bu şifreleri almanın bir çok yolu vardır. Bunlardan bazıları şu şekildedir: Müşteri numaraları, kart numaraları veya var olan kişisel bilgilerinizi girerek bir şifre talebinde bulunabilirsiniz. Bunun dışında şifre al veya Şifre Değiştir yollarını takip ederek bir şifre edinme talebinde bulunarak kendinize en uygun şifreyi belirleyebilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmek için Yapı Kredi Bankası’nın müşterisi olmanız gerekiyor. ATM sistemleri üzerinden de Yapı Kredi internet bankacılığı için şifre talebinde bulunabilirsiniz. Tüm bu işlemler size uzak geliyorsa veya yakınınızda bir banka ATM bulunmuyorsa bankanın müşteri hizmetlerini arayarak size sorulan güvenlik sorularından sonra Yapı Kredi internet bankacılığı için bir şifre talebinde bulunabilirsiniz. Bu şifreler sistemde kayıtlı olan telefon numaralarına gönderilir.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

İnternet Bankacılığı ile Neler Yapılır?

Sahip olduğunuz Yapı Kredi internet bankacılığı sistemleri ile bir çok işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz. Bunlardan bazıları şu şekildedir; Bütün vadeli veya vadesiz hesap işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz. Yeni bir hesap tanımlama işlemlerini yapabilirsiniz. Otomatik olarak fatura ödemelerinizi kolaylıkla yapabilir, her ay fatura ödeme merkezlerine gitmeden otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bunun dışında vergi ödemeleri, harç ödemeleri ve bağış işlemlerinizi de Yapı Kredi internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Kredi kartınıza ait olan işlemlerin hepsini bu sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Borç ödeme borç görüntüleme avans işlemleri bonus işlemlerini tek bir ekran üzerinden bakabilirsiniz. Para gönderme, havale, EFT gibi kolay işlemleri de bankaya gitmeden Yapı Kredi internet bankacılığı sistemlerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

Müşteri Hizmetleri Ekranı

Size ait olan Yapı Kredi internet bankacılığı sayfasında özel olarak ayrılan bir müşteri temsilciniz bulunur. Burada yer alan temsilcinin telefon numarası ile iletişim kurarak aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Aynı zamanda online olarak müşteri temsilcileri ile görüşme sağlayabilirsiniz. Her kullanıcının kendine ait bir müşteri temsilcisi bulunur. 7/24 bu temsilciler ile görüşerek işlemlerinizde yardım alabilirsiniz. Bunların dışında aramak istemiyorsanız bankanın içerisinde yer alan yardım makalelerini inceleyerek işlemlerinizde adım adım ilerleyebilirsiniz. Ayrıca bankalar bu işlemlerin daha kolay anlaşılması için videolar halinde ekranlarda tek tek işlemleri anlatırlar.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

İnternet Bankacılığının Avantajları Nelerdir?

Size ait olan Yapı Kredi internet bankacılığı hizmetlerinin birçok avantajı bulunuyor. Yapabileceğiniz birçok işlemleri, yapı kredinin şubelerine gitmeden elektronik ortam üzerinden oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirme imkanınız bulunuyor. Şube üzerinden yapılmakta olan bir takım işlemlerde bankalar yüksek komisyonlar adlığı için ve çeşitli ücretler kestiği için Yapı Kredi internet bankacılığı üzerinden işlemleri yapmak her zaman faydalı olacaktır.

Yapı kredi internet şubesi

İnternet Bankacılığının Dezavantajları Nelerdir?

İnternet korsanlarının yaygın olarak olduğu ülkelerde internet bankacılığı hizmetleri açısından bir takım sorunları bulunur. Siber saldırıları sebebi ile ortaya çıkan güvenlik açıkları bulunabilir. Bankalar bu durumlara karşı olarak güvenliğin yüksek bir şekilde sağlanması için oldukça yüksek yatırımlarda bulunurlar. Bu sayede Yapı Kredi internet bankacılığı hizmetleri güvenli bir platformda işlem görür. Fakat nadiren de bir takım sorunlar gözlemlenebilir. Eğer sistem üzerinden müşteri numaralarınız çalınırsa tüm bilgileriniz kopyalanabilir. Bugüne kadar bankalar bu şekilde büyük bir sorunlar ile karşılaşmamıştır. Bilgisayardan internet bankacılığı işlemlerini yerine getirecekseniz güvenlik duvarınızın aktif olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor. Daha önceden bilgisayara bulaşan virüsler bilgilerinizin kopyalanmasına neden olabilir.

Yapı kredi internet şubesi

İnternet Bankacılığı Hizmetleri Güvenli mi?

Bankalar arasında kullanıcıların yaygın olarak kullandığı Yapı Kredi internet bankacılığı hizmetleri son teknoloji ile yazıldığı için güvenilir bir uygulama arasına girmiştir. Birden fazla koruma alt yapı sistemleri var olduğu için, giriş işlemlerini yaparken cep telefonlarınıza gelecek olan tek kullanımlık şifre bilgileri ile sisteme giriş yaptığınızda güvenlik kat sayısı daha da artırılmış olacaktır. Bankalar, bu gibi olaylar için gerekli tüm alt yapı sistemlerinin yanı sıra, güvenlik sistemlerini de yerine getirmiş bulunuyor. Herhangi bir kopyalama olayları gerçekleştiğinde bankalar oluşacak mağduriyet durumları ile yakından ilgilenirler. Bu neden ile internet bankacılığı kullanımı konularında tedbirli olmanızda fayda var.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri

İnternet bankacılığını kullanmadığım zaman kapatabilir miyim?

Yakın bir zamanda internet bankacılığını kullanmak istemiyorsanız müşteri temsilci yetkililerini arayarak kullanıma kapatabilirsiniz. Bu işlemler için banka sizden güvenlik adı altında bir takım sorular soracaktır. Sorulara doğru cevap verdiğiniz taktirde isteğiniz en kısa sürede aktif hale gelecektir. Aynı zamanda kapattığınız bu bankacılık hizmetlerini açmak içinde aynı yolu izlemeniz gerekir. Ancak internet bankacılığını kullanmak kullanıcılar için her zaman faydalı olacaktır. Bankada uzun sıralar beklemeden girdiğiniz uygulamalarda tek bir tıkla tüm işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz.
Ürün satışı yapıyorsanız para gelmeden de ürünleri gönderme işlemi yapmıyorsanız bankaya gidip paranın gelip gelmediğini öğrenmek için vakit kaybedebilirsiniz. Telefonda bulunan uygulamaya giriş yaparak hesabınıza paranın gelip gelmediğine bakabilirsiniz. Aynı zamanda ayarlarda belirtirseniz para geldiği zaman uygulamaya girmeden sistem size bir uyarı mesajı gönderir. Bu mesaja tıklayarak müşteri numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapıp hangi hesabınıza kimden ne kadarlık bir ödeme geldiğini görebilirsiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap