Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar

Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar

Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar

Bazı nedenlerden dolayı iş kaybı yaşamak ya da sigortasız olarak çalışmak kredi çekmeye aslında engel bir durumdur. Çünkü bankalar kredi başvurularını değerlendirirken kişilerden çalıştığı işyerine bağlı bir maaş bordrosu ve sigorta geçmişini gösteren evrakları talep ederler. Ancak çalışmayan kişilerin bu evrakları beyan etmesi de imkânsızdır. Bu nedenle bankalar bu kişileri de finanse edebilmek adına bazı kredi ürünleri çıkarırlar. Çalışmayanlara kredi veren bankalar aslında müşterinin kredi notunu baz alır. Kredi notu oluşmamış ya da oluşa da yükselememiş olan kişiler içi bu krediler tanımlanabilir. Ancak geçmişte bir kredi kullanmış ve takibe girmiş ya da ödeme düzensizliği yaşamış olan kişiler yine bu kredilerden faydalanamayacaklardır. İşte bu bankalar ve verdikleri kredi tutarları…

Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar

Enpara

QNB Finansbank’ın dijital bankacılığı Enpara her gün yüzlerce yeni müşteri ediniyor. Hem kullanımı kolay hem de avantajlar ile dolu olan bu platform çalışmayan kişilere kredi imkânı sunuyor. Faiz oranları her geçen gün değişiklik gösterse de bu platform tam 30 bin TL’ye kadar gelir belgesiz kredi imkânı sağlıyor.

ING Bank

ING Bank da gelir belgesiz kredi veren bankalardan bir tanesi. Hatta kredi notunuz iyi düzeyde ise çok düşük faizler ile bu bankadan kredi çekebilirsiniz. Üstelik tam 50 bin TL’ye kadar kredi imkânı sunuyor. Ancak bu banka duruma göre gelir belgesi talep edebiliyor. Yani yüksek limitli bir krediyi kredi notu henüz oluşmamış ya da yeterli düzeyde olmayan kişilere hemen vermek istemeyebilir. Bu durumda kişi eğer kira geliri gibi ek bir gelir alıyor ise ya da üzerinde bir taşınmaz var ise bunları beyan ederek krediden faydalanabilir. Yine de kredi notu yüksek olan kişilerde bu tarz taleplerde bulunulmaz.

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  İş Bankası’dan Günde 10 TL’ye 10.000 TL Kredi

Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar

Odeabank

Odeabank da gelişmekte olan bir banka olarak yoluna dolu dizgin devam ediyor. Piyasa koşullarına göre büyük bir risk alarak gelir belgesiz kredili ürünler veriyor. Bunlardan bir tanesi de 40 bin TL’ye kadar olan gelir belgesiz kredi türüdür… Ancak duruma göre Odeabank’ın da gelir belgesi ya da farklı evraklar talep ettiğini biliyor olmakta fayda bulunuyor.

Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ