1. Ana Sayfa
 2. BAYİLİK VEREN FİRMALAR
 3. Çiğköfte Bayilik Veren Firmalar

Çiğköfte Bayilik Veren Firmalar

Çiğköfte Bayilik Veren Firmalar

Çiğköfte Bayilik Veren Firmalar

Franchise hizmetleri olarak bilinen ve bir markanın adı altında aynı ürünlerin farklı lokasyonda satılması ile kar elde etme durumu, çiğköftecilik için de geçerlidir. Türkiye’nin her bölgesinde gerek caddelerde gerek mağazalarda gerekse de alışveriş merkezleri içlerinde yer alan çiğ köfteciler günlük bazda ciddi miktarda para kazanırlar. Bu durum karşısında cigkofte bayilik almak isteyenler adı duyulmuş olan markalardan franchise alabilmektedirler.

Bunun için firma yetkilileri ile görüşmek, açılacak olan alanın belirlenmesi, sermayenin hazır edilmesi gibi pek çok unsur söz konusu olur. Cigkofte bayilik almayı düşünen yatırımcılar için Türkiye’de birden fazla kurum yer almakla beraber bunlar arasında tercih yapabilmek oldukça zordur. Kurumun hijyen testlerinden geçmiş olması, belirli bir müşteri portföyüne hitap ediyor olması gibi etmenler yatırımcı için oldukça önemlidir. Cigkofte bayilik işlemi için bu konuda bayilik hizmetleri veren firmalar ile bağlantı kurulabilir.

Firmaların genel merkezlerine gidilerek yetkili ile yüz yüze konuşabilmek ya da telefonla arayarak bayilik şartları ile ilgili görüşebilmek mümkün olur. Çiğköfte bayilik kaç para gibi sorulara ilişkin pek çok değer üzerinden fiyat belirlemesi yapabilmek mümkündür. Her firmanın kendisine ait olan malzeme listesi ve alınacaklar listesi belirlendiğinde ortalama olarak 15 bin TL civarında bir değer söz konusu olur. Çiğköftecilik, yatırımcılar için tercih edilebilecek alanlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Kar getirisi yüksek olan ve eldeki paranın değerlendirilebilmesi açısından bayilik alınarak aynı isimle farklı bölgelerde hizmet vermek, yatırımcı açısından müşteri portföyünün de hazır olması anlamına gelir.

İstanbul çiğköfte bayilik almak isteyenler için çoğu firmanın merkezi bu şehirde yer almaktadır. Birebir görüşme sağlanarak firmanın bayilik koşullarına yönelik bilgi edinimi sağlanabilir. Yatırımını karlı bir şekilde değerlendirmek isteyen kişiler için çiğköfte bayilik kaç para gibi sorulara, cüzi yatırım miktarları ile yüksek kazanç olarak cevap verilebilmektedir. Çiğköfte bayilik veren firmalar arasında yüzlerce firmayı sayabilmek mümkün olur. Her biri kendi yöresinde ünlü olmakla beraber bir kaç tanesi ülkenin her yerine yayılmış ve herkes tarafından sevilen tatları ile meşhurdur.

Çiğköfte bayilik veren firmalar listesi arasından tercih yapabilmek için firmaların geçmiş işlerine ve bu zamana kadar açmış oldukları bayilik sayılarına bakılması tavsiye edilir. Hali hazırda sevilen bir markanı Türkiye’nin pek çok şehrinde bayilik açtığı görülmekle beraber, müşteri sayısı ortalama olarak belli olmaktadır. Çiğköfte bayilik veren firmalar hijyen konusunda bazı testlerden geçmiş olan ve bu alanda gıda üretimi yapabilme kapasitesini elinde bulunduran şirketlerden oluşmaktadır.

Türkiye’de en çok tercih edilen gıda ürünlerinden bir tanesi olarak çiğköfte satışı yapmak yatırımcı için karlı bir işlemdir. Gıda sektörü hem Türkiye’de hem de dünya genelinde yatırım için tercih edilebilecek bir sektör olarak bilinmektedir. Bunun yanında Türkiye’de üretimi yapılan ve yurt dışından gelen turistler tarafından da sıklıkla tercih edilen bir ürün olarak çiğ köfte yatırımı yapmak, cüzi ücretler ile bireye kendi işinin patronu olma imkanı sunmaktadır. Bu anlamda seçim yapılabilecek birden fazla firma bulunmakla beraber bu firmalara yönelik olarak bayilik koşullarının araştırılması ve yetkili kişiler ile görüşülmesi gerekir.

OSes Çiğköfte Bayilik

OSes Çiğköfte Bayilik

Oses çiğköfte şirketi, bayilik almak isteyen yatırımcılardan herhangi bir bayilik ücreti almamaktadır. Firmanın bayilik verirken istediği tek prosedür kurumsal kimliğine uygun olan dekorasyonun yatırımcı tarafından yapılması ve bayilik sözleşmesine uyulmasıdır. Açılacak olan işletmenin kurum giderleri yatırımcıya aittir. Cigkofte bayilik veren firmalar arasında yer alan Oses, işletme dekorasyonu ile beraber açılış kampanyasını kendi bünyesinde yönetir. Oses çiğ köfte bayilik şartları gereğince firma bünyesine yer alan eğitmenler, işletme personeli için gerekli eğitimleri sağlamaktadır.

Yerel ya da ulusal basın kuruluşları ve görsel ya da yazılı medya aracılığı ile reklam, katılım payı ya da bedel talebi firma tarafından yapılmaz. Türkiye genelinde açılacak olan o ses çiğ köfte bayilik işlemleri için fiyat her yatırımcıya sabit olarak sunulmaktadır. Oses çiğ köfte bayilik şartları adı altında yatırımcılara sunulan etmenler, yerine getirildiği takdirde bayilik alabilmek mümkün olur. Ürünlerin sevkiyatı, barkod sistemi ile beraber vakumlu olarak şubeye yapılmaktadır.

Oses firması ile çalışmaya başlayan yatırımcı bayilik koordinatörleri tarafından destek hizmeti alır. Çiğ köfte bayilik fiyatları içerisinde yer almayan bir firma olarak şubenin kurulumunu yatırımcısından bekleyen Oses, kısa sürede açılacak olan şube ile beraber aynı lezzet üzerinden hizmet vermek için gerekli eğitimlerin alındığından emin olur. Çiğ köfte bayilik veren firmalar arasında yer alan ve Türkiye’de geniş bir müşteri portföyüne sahip olan bu firma, yatırımcısının şubeyi kendi imkanları ile açmak istemesi doğrultusunda, şirket prosedürlerine uygun olarak izin vermektedir.

Çiğ köfte bayilik şartları bünyesinde Oses tercih edilecek ise, yaklaşık 15 bin TL’lik bir yatırım ücreti gözden çıkarılmalıdır. Şube tasarımı tamamlandıktan sonra açılış işlemi için firma tarafından bir defaya mahsus olmak kaydı ile ücretsiz ürün teminatı yapılmaktadır. Çiğ köfte bayilik hizmetlerinde yatırımcısının yanında olan Oses, açılış esnasında yalnız bırakmayarak personelin hazır bulunmasını da sağlar. Yatırımcının şubeyi anahtar teslim devralmak istediği durumlarda standart tasarım prosedürü işlenerek gerekli olan ekip kurulacak alanın belirlenmesi ile çalışmalara başlar. Tasarım ve kurulum işlemi bittikten sonra yatırımcıya anahtar teslim işlemi yapılmaktadır.

Oses bünyesinde cig kofte bayilik alma işlemi gerçekleştirmek isteyenler firmanın resmi web sitesi üzerinden bayilik başvuru formunu doldurabilirler. Bunun yanı sıra firmanın genel merkezine gidilerek yetkili kişi işe görüşme de sağlanabilir. Türkiye’nin en çok tercih edilen çiğköfte markalarından bir tanesi olarak firmanın bünyesine yatırımcı unvanı ile dahil olmak isteyen kişiler, verilen şartların tamamlanması ile Oses çiğ köfte bayisi açabilirler. Firmanın resmi web sitesinde bu bayilik işlemine yönelik olarak daha net bir bilgi alımı sağlanabilir.

Telefon ile görüşme yapılarak da bayilik şartları detaylı bir şekilde öğrenilebilir. Oses çiğköfte, şube kurulumu yapılmadan önce kurulacak olan alana ilişkin yoğunluk çalışmaları da yapmaktadır. Gün içerisinde kaç kişinin gelip geçtiği ve bölgede başka bir çiğ köfte markasına ilişkin bir şube olup olmadığı konusunda yapılan araştırmalar ile beraber şube açılışına karar verilir.

Adıyaman Çiğköfte Bayilik

Adıyaman Çiğköfte Bayilik

Benzersiz lezzeti ve hijyen konusunda almış olduğu lisansları ile çiğ köfte sektörü içerisinde lider konuma gelmiş olan Adıyaman çiğ köfte, bayilik hizmetleri de sunmaktadır. Yatırımcıların tercih edebilecekleri bir firma olarak sağlıklı koşullarda üretimi yapılan çiğ köftelerin satışını gerçekleştirebilmek mümkün olur. Gıda sektörü içerisinde çiğ köfte satışı yapan ve bu konuda öncü bir konuma gelen Adıyaman çiğ köfte markası, 2005 yılında kurulmuştur. Toplamda 20 adet çalışanı ile hizmet veren firma, Türkiye genelinde 50 adet şube sayısına sahiptir.

Adıyaman çiğ köfte bayilik hizmetlerini alabilmek için firmanın sunmuş olduğu bazı şartların yerine getirilmesi gerekir. Son 1 yılda açılmış olan şube sayısı 50’nin üzerinde olmakla beraber bunun 15 tanesi bayilik alınarak açılmıştır. Türkiye genelinde 200 adet şube sayısını hedeflemekte olan firma, gerekli iş yeri özellikleri bakımından işlek bir cadde üzerinde boş bir dükkan niteliğini aramaktadır. Yeni iş kurmak isteyen herkesi bünyesine davet eden firma, Adıyaman çiğ köfte bayilik şartları hususunda yatırımcısına bazı şartlar sunar. Adıyaman çiğ köfte bayiliği yatırım bilgileri kısmında firmanın vermiş olduğu bilgilere göre, boş dükkanı bulduktan sonra her şey dahil 12 bin TL’lik bir masraf ile bayilik açabilmek mümkün olur.

Şubenin ortalama kurulum süresi 2 gün olmakla beraber, yatırımcının şube için yatırmış olduğu paradan geri dönüş alabilme süresi ise 3 ila 6 aylık bir süreyi kapsamaktadır. En geç 6. ayın sonunda yatırımcı işletmeden kar elde etmeye başlar. Adıyaman çiğ köfte firması tarafından yatırımcıya verilen destekler arasında; eğitim desteği, personel desteği, pazarlama desteği, bölge koruması, yer seçimi, ortak reklam bulunmaktadır.

Yeni ve dinamik bir firma olarak kendisini tanıtan Adıyaman çiğ köfte, sektör içerisinde 13 yılı doldurmuş ve öncü bir marka olmayı başarmıştır. Türkiye genelinde hızlı bir şekilde büyümek için bayilik hizmetlerine başlayan firma, 200 adet şube hedefine ulaşana kadar yatırımcıları bünyesine beklemektedir. Adıyaman çiğköfte firmasından bayilik alabilmek için görüşülecek olan ilgili kişinin adı Ramazan Altuğ’dur. Firmanın genel merkezi Kocaeli’de yer almakla beraber Sırrıpaşa Mahallesi Denizciler Caddesi Gelincik Sokak No: 4 DERİNCE / KOCAELİ adresi üzerinden firmaya erişim sağlanabilir. Birebir görüşmeden önce bayilik koşulları ile ilgili net bir bilgi alabilmek için; 0546 403 02 02 hatlı numara aranabilir.

Adıyaman çiğ köfte bayilik şartları ve başvurusu firmanın resmi web adresi üzerinden ya da bayilik web siteleri üzerinden yapılabilmektedir. Bayilik başvurusunda yatırımcıdan; adı, soyadı, telefon numarası, e posta adresi, bayilik istediği il ve ilçe, aranacak en uygun zaman, firmaya mesaj ve sorulan sorunun cevabı şeklinde bilgiler istenmektedir. Adıyaman çiğ köfte firması, bayilik vereceği kişiler ile birebir görüşme sağlamadan bu hizmeti vermemektedir. Bu nedenle yatırımcının nerede olursa olsun, gerekli olan başvurunun kabul edilmesinin ardından firmanın genel merkezine gitmesi gerekir. Şirket bünyesine dahil olmak için gerekli olan araştırmaların ve açılacak şubenin lokasyonunun belirlemesi yapılır. İşlek bir cadde üzerinde boş dükkan bulunduğu zaman yatırımcı belirtilmiş olan tutarı şirket bünyesine geçirir ve kurulum işlemi başlar.

Yaklaşık 2 günlük bir süreç ile şubenin açılışı sağlanır. Adıyaman çiğköfte firması gelirden herhangi bir pay almamakla beraber yalnızca yatırımcısından almış olduğu ücreti değerlendirmektedir. Adıyaman’ın geleneksel ve meşhur lezzeti olan etsiz çiğ köftenin Türkiye’nin geneline yayılmasına yardımcı olan yatırımcılar ile firma markası da değer kazanmaktadır. Elde yoğrularak özenli bir şekilde hazırlanmış ve servise hazır hale getirilmiş olan çiğ köfteler, şubelere gönderilerek tüketicisi ile buluşturulur.

2005 senesinde kurulduğundan beri her geçen yıl Türkiye’deki bayi sayısını arttırmakta olan Adıyaman çiğ köfte firması, kurumsal kimlik ve ürün kalitesi ile yatırımcılarının da beklentilerini karşılamaktadır. Tecrübesi ile sektöre giriş yapmış olan Ömer Usta tarafından lezzetlendirilmiş çiğ köfteler, Adıyaman firmasının Türkiye genelinde bu kadar beğenilmesinin nedenidir. Müşterilerinden gelen beğenilerini ve şikayetlerini dikkatli bir şekilde inceleyen firma, şubeler konusunda kimi zaman anketler düzenleyerek açmış oldukları şubeleri de değerlendirmektedir.

Türkiye’de saygın bir yer edinmiş olan Adıyaman çiğ köftecisi, verdiği bayilik imkanları ile yatırımcıların da bu işten para kazanmalarına yardımcı olur. Türkiye genelindeki şube sayısı ile pek çok küçük şehirde ve metropol şehirlerde Adıyaman çiğ köftecisine denk gelebilmek mümkündür.

Tatlıses Çiğköfte Bayilik

Tatlıses Çiğköfte Bayilik

Çiğ köftecilik sektörü içerisinde bayilik alınabilecek olan firmalardan bir tanesi de Tatlıses çiğ köfteciliktir. Yetkili firma olarak Tatlıses Gıda adı altında üretilen ürünlerin satışı yapılır. 2011 yılında ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses tarafından kurulmuş olan ve 8 senedir sektör içerisinde hizmet veren Tatlıses Gıda, çiğ köfte hizmetlerinin yanı sıra kebap ve lahmacun ürünlerinin de satışını gerçekleştirmektedir. Üç ayrı konsept üzerinden hizmet veren firma üzerinden bayilik alabilmek mümkün olur. Tatlıses çiğ köfte bayilik hizmetleri için firma yetkilisi ile birebir görüşme sağlanmalıdır. Çiğ köfte, lahmacun, kıymalı pide kaşarlı pide, karışık pide, urfa, pizza, içli köfte, künefe ve gurme ürünleri gibi alanlarda hizmet veren Tatlıses Gıda firmasının çiğ köftecilik alanında bayilik alacak yatırımcı için bazı şartların yerine getirilmesi gerekir.

2011 yılında kurulmuş olan bu firmanın Türkiye genelinde 320 adet şubesi bulunmaktadır. Bu şubelerin birçoğu bayilik alınarak kurulmuş olmakla beraber şartların sağlanması durumunda yeni bir yatırımcı şirket bünyesine dahil edilir. Tatlıses çiğ köfte bayilik şartları içerisinde yer alan etmenlerden biri daha öncesinde firmanın isim bedeli ücreti almasından vazgeçerek yatırımcılarından herhangi bir isim ücretini almamasıdır. Yatırım şartları kapsamında minimum 20 metrekare olmak kaydı ile bir dükkana ihtiyaç duyulur. Yaya ve araç trafiğine açık olan bir lokasyonda yer alması istenen bu dükkan, firma yetkilileri tarafından kontrol edilmektedir. Tatlıses çiğ köfte firması tarafından çıkarılan kurulum paketi faturası, KOSGEB desteği ile satın alınabilmektedir.

Ortalama metre kare başına kurulum maliyeti 1.000 TL, minimum şube açılış maliyeti 15 bin TL, ortalama şube açılış maliyeti ise 20 bin TL olarak belirlenmiştir. Yatırımcının bu parayı nakit olarak çıkaramaması halinde KOSGEB’e başvurarak ve firma ile görüşmesini teminat göstererek kredi çekebilmesi mümkün olur. Tatlıses çiğ köfte bayiliğinde kazanç tablosu oldukça karlı bir geri dönüş sağlanmasına olanak tanır. Yatırımcının yatırmış olduğu parayı daha ilk aydan geri alabileceği bir kar marjı söz konusu olur.

Tatlıses çiğ köfte firması tarafından yatırımcıya verilen destekler arasında; ortak reklam, personel desteği, el kitabı, eğitim desteği, pazarlama desteği, proje desteği, yer seçimi ve bölge koruması şeklindedir. Bu firma bünyesinde bayilik hizmeti alacak olan kişinin yetkili ile görüşmesi gerekir. Firma tarafından bayilik konularında atanmış olan yetkili kişi Fatma Atasever olup, fatma.atasever@tatlisescigkofte.com mail adresi üzerinden erişim sağlanabilir. Aynı zamanda 0535 106 58 57 hatlı numara üzerinden de yetkili ile görüşme sağlanabilmektedir.

Başvurunun olumlu bir şekilde geri dönüş almasından sonra firmanın genel merkezinde yetkili ile bire bir görüşme ayarlanır. İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. DİLEK SOK. NO:3 SEYRANTEPE /İSTANBUL adresine gidilerek bayilik şartları ve sözleşmeye ilişkin işlemlerin yapılması gerekir. Tatlıses çiğ köfte firmasına bayilik başvurusunda bulunabilmek için firmanın resmi web sitesi ya da bayilik siteleri tercih edilebilir. Başvuru esnasında yatırımcıdan; adı soyadı, e posta adresi, cep telefonu, bayilik istediği ile ve ilçe, firmanın araması için en uygun zaman, firmaya mesaj gibi bilgiler istenmektedir.

Bu bilgilerin girilmesi halinde firma tarafında başvuru formu ulaştırılır ve uygun görüldüğü takdirde verilen numara üzerinden iletişim sağlanır. Bunun yanı sıra firma yetkilisi ile telefonda görüşerek başvuru işlemini yapmaya gerek kalmadan iletişim sağlanabilir. Türkiye’nin en çok tercih edilen çiğ köfte markalarından bir tanesi olarak Tatlıses çiğ köfte bayilik almak için seçilebilecek firmalar arasında yer alır. Tatlıses çiğ köfte bayilik fiyatları yatırımcılar için ortalama olarak 25 bin TL’lik bir sermayeye işaret etse de dükkanın boyutuna göre bu fiyat çeşitlendirilebilmektedir.

Battalbey Çiğköfte Bayilik

Battalbey Çiğköfte Bayilik

Çiğ köftecilik sektörü içerisinde bayilik açısından en iyi hizmeti veren firma, kendi karını %5 oranında tutarken yatırımcısının karını gün geçtikçe arttırmaktadır. 2003 senesinde kurulmuş olan ve A kalite ürünleri ile müşterisine çiğ köfte lezzetini sunan Battalbey firması, insan sağlığına ve değerlere saygılı bir firma olarak bilinmektedir. Lezzetinin yanı sıra hijyen konusunda da gerekli olan sertifikaları ve eğitimleri almış olan firma, Türkiye’deki çiğ köftecilik sektörü içerisinde zirve konuma gelmiştir. Hedefi dünyaya açılmak olan firma Türkiye’de pek çok bölgedeki şube hedefine ulaştıktan sonra dünya hedefine geçme niyetindedir. Bünyesinde toplamda 200 adet personel çalıştırmakta olan Battalbey şirketi, toplamda 2.000 adet şubesi ile çiğ köftecilik hizmeti sunmaktadır. Bunlardan 40’ı merkeze ait olan şubeler olmakla beraber, 160 tanesi bayilik ile açılmış olan şubelerdir.

Hedeflenen şube sayısını 3.000 olarak belirlemiş olan firma, bu konuda güncel olarak bayilik hizmetleri vermeye devam etmektedir. Dükkan bulma ve tadilat işlemlerini yatırımcısından alan firma Battalbey çiğ köfte bayilik şartları kapsamında isim hakkı, kapora, ek ücret gibi etmenleri talep etmemektedir. Dükkanın kurulmasının ardından gönderecekleri ürünlerin satışını yapmak yatırımcıya düşer. Battalbey çiğ köfte bayilik işlemleri için gerekli olan şartların sağlanması, firmanın çıkarmış olduğu ödeme tablosuna göre belirlenebilir. Minimum şube açılış maliyeti 2.000 TL, minimum nakit ihtiyacı 2.000 TL, toplam gerekli işletme sermayesi 2.000 TL olarak belirlenmiştir.

Firmaya uygun olan lokasyonun ve dükkanın bulunması, içeride gerekli olan tamirat işlemlerinin yapılmasının ardından gönderilecek olan ekip ile ortalama 2 gün içerisinde şube hazır hale getirilir. Ortalama kar marjını %100 oran üzerinden veren Battalbey firması, yatırımcılarının geri dönüşünü maksimum 3 aylık süre içerisinde aldığından emin olmaktadır. Yatırımın kişiye ortalama olarak geri dönüş süresi 1 ila 3 aylık bir süreyi kapsamaktadır. Firma tarafından yatırımcıya verilen destek etmenleri arasında el kitabı ve eğitim desteği bulunmaktadır. Battalbey firmasından bayilik hizmetlerini alabilmek için yetkili kişi ile görüşme sağlanmalıdır. Firmanın bayilik işlemleri ile ilgilenen kişi Sait Aybak olarak bilinmektedir. Bayilik görüşmeleri için firmanın genel merkezine gidilmesi ve bire bir görüşme sağlanması önemlidir.

Eski Edirne asfaltı Malkoçoğlu mh.no:889 Sultangazi İstanbul adresi Battalbey çiğ köfte firmasının genel merkezinin adresidir. Firmaya aynı zamanda 0555 324 84 23 hatlı numara üzerinden de erişim sağlanabilir. Başvuru formunun doldurulması ile beraber yapılacak olan işlemler firmadan gelecek telefonun olumlu geri dönüşü ile başlamaktadır. Firma tarafından belirlenmiş metrekare oranı ve konseptin yatırımcı sayesinde uygulanması, şubenin açılması için yeterlidir. Ortalama 4.000 TL’lik bir maliyet ücreti ile küçük ancak müşteri portföyü yoğun bir işletme kurabilmek mümkün olur. Daha sonrasında yatırımcının dilediği şekilde dükkanı büyütme imkanı bulunur.

Battalbey çiğ köftecilik firması, Türkiye genelinde en çok şubeye sahip olması ile bilinmekte ve bu nedenle müşteri talebi de çok fazla olmaktadır. Her geçen gün büyüyen müşteri portföyü ile beraber pazar içerisinde yatırımcı olarak yer almak isteyen kişiler, maksimum kar elde edebilmek için işlek noktaları tercih etmelidirler. Minimum 45 metrekarelik bir dükkanın tercih edilmesi ile firma tarafından istenmeyen kapora, isim hakkı, bayilik ücreti gibi ücretlere tabi tutulmamak yatırımcı için avantaj sağlar. Ortalama olarak 4.000 TL’lik bir yatırım bütçesi ile beraber pleksi malzemesi kullanılarak konsept standart ürünlerden meydana getirilebilmektedir. Yatırımcı dilerse Battalbey firması tarafından anlaşma sağlanmış mimari başka bir şirketten destek de sağlanabilmektedir.

Yatırım maliyetini düşürmek isteyen yatırımcılar için duvarlarda pleksi malzeme yerine boya kullanılabilir. Bu işlem tercih edilirse yatırım maliyeti ortalama 2.000 TL’ye kadar düşmektedir. Düşük bir ücret ile kurulabilecek olan bayi masrafları, dükkan kiraları ve personel ücretleri gibi sabit giderleri karşılayabilecek finansal gücü elde etmelidir. Söz konusu dükkan içerisinde yatırımcıya bayi bütçesini aşmamak kaydı ile malzeme değişikliği izni verilmektedir. Ürünlerin kullanılacağı bayi için banka teminatı talebine gerek kalmadan lavaş, çiğ köfte desteği firma tarafından sağlanmaktadır. Battalbey firması tarafından üretilmekte olan çiğ köfteler %100 etsiz ve tamamen bitkisel ürünler ile elde edilmektedir.

Özel olarak vakumlanmış paketler ile beraber bayilere teslim edilen bu çiğ köfteler, tazeliklerini koruyarak tüketicisi ile buluşur. Üretim sahalarında günlük üretim yapılarak bayilere sevkiyat yapan firma, taze ve doğal ürün satışı yaptığından ötürü müşteri de şubeden memnun kalmaktadır. Ödüllü bir çiğ köfte markası olarak kendi müşteri portföyü üzerinden her bölgede hizmet veren firma, yatırımcısına da avantajlı bir yatırım imkânı sunmaktadır.

Sektör içerisinde en uygun fiyatlı çiğ köfte satışını gerçekleştiren ve 2.000’den fazla şubesinde aynı satış fiyatını uygulayan firma, rakiplerini geride bırakmaktadır. Maaş tutarı kadar bir yatırım bedeli ile kendi işinin patronu olmak isteyen yatırımcılar için, Battalbey çiğ köftecilik firması tercih edilebilecek seçenekler arasında yer alır.

Komagene Çiğköfte Bayilik

Komagene Çiğköfte Bayilik

Komagene firması, çiğ köftecilik sektöründe reklam alanı oldukça fazla olan ve bireylerin televizyon reklamlarında sıklıkla görmeye alışkın olduğu geniş bir ağa sahiptir. Firma bünyesinde bayilik almak isteyen yatırımcılar için ilk etap bayinin açılması için düşünülen lokasyon ve dükkanlar görülerek başlamaktan geçer. Firma yetkilileri bu lokasyona gelerek çevrede yer alan boş dükkanları gezerler.

Onay aşaması esnasında maptriks raporlama şirketinden almış oldukları raporu inceleyerek yatırımcıya onay ya da red kararı verilir. Lokasyon yeri onaylandıktan sonra firma tarafından bayilik sözleşmesinin uygulanması ve tadilat işlemlerinin başlatılması için gerekli adımlar hayata geçirilmektedir. 20 bin TL değerindeki teminat sözleşmesi şahıs ile firma arasında güvence sağlanması açısından imzalanmaktadır. Ciro edilmesi ve 3. şahıslar tarafından kullanılması mümkün olmayan bu anlaşma kapsamında tüm bayilik işlemlerinde prosedür uygulanır.

Kuruma özel olarak verilen iki ayrı konsept çalışması üzerinden Komagene çiğ köfte bayilik hizmetlerini alabilmek mümkün olur. İlk konsept Delüks adı ile bilinmekte ve yatırımcının tercih ettiği lokasyon, araç ve insan trafiğinin yoğun olduğu yerdedir. Komagene çiğ köfte bayilik şartları adı altında delüks konsept paketini alacak yatırımcılar için;

– İşletmenin minimum 30 metre kare ve üzerinde olması

– Şube içerisinde su tesisatı ve giderinin bulunması

– Cephesinin minimum 4 m ve üzerindeki genişlikte olması

– Girişin düz ve merdivensiz olması şeklindedir.

Delüks konsept içerisinde alınacak olan 30 metre kare ile 60 metre kare aralığındaki bir işletme için ortalama olarak 25 bin TL – 30 bin TL aralığında bir gider durumu söz konusu olur. Komagene çiğ köfte firması tarafından alınacak olan diğer bir konsept ise lüks konsept olarak bilinmektedir. Yatırım bütçesinin daha ekonomik olduğu, araç ve yaya trafiğinin çok yoğun olmadığı bu servis, aralıklı lokasyonlar için tercih edilmektedir. Firma tarafından bu koseptin alınması dahilinde aranan özellikler;

– İşletmenin 20 – 30 metre kare arasında olması

– İçerisinde su tesisatının ve giderinin bulunması

– Cephe genişliğinin minimum 2.5 m ve üzerindeki genişlikte olması şeklindedir.

Lüks konsept için gerekli olan ortalama maliyet 15 bin TL civarındadır. Komagene çiğ köfte firması, anlaşmalı olduğu mimarlık şirketi ile standart konseptin kurulması için gerekli çalışmaları hayata geçirmektedir. Yatırımcısına anahtar teslim proje sunan Komagene, onay aşamasından sonra üretim aşamasına geçmektedir. 2 – 4 haftalık süre boyunca işletmenin hazır hale getirilmesi için çalışmalar yapılır ve en geç 4 haftanın sonunda işletme faaliyete geçer. Her aşamada firma tarafından yatırımcıya yoğun bir destek verilmektedir.

Açılışın organize edilmesi, ürünlerin sevkiyatı, satışa sunulması, yerleştirilmesi gibi konularda yatırımcıya destek sağlanır. Komagene Operasyon ve İşletme El Kitabı ile hem işletmeye hem de işletmede çalışmakta olan personele yerine eğitim verilir. Komagene bayilikleri ortalama olarak %100 brüt kar ile çalışmaktadır. Yaklaşık cironun yarısı mal maliyeti olarak göz önüne alındığında Komagene firması üzerinden bayilik almak oldukça karlıdır. Firma yatırımcısından aylık ödeme ya da ciro şeklinde pay almamaktadır.

Sipariş işlemlerinde firmadan her hangi bir aylık kota ile satın alım söz konusu değildir. Yatırımcı tarafından firma üzerinden verilmiş olan siparişin fatura bedeli, sipariş öncesinde ya da sipariş teslimi esnasında nakit, kredi kartı gibi yöntemler ile tahsil edilmektedir. Komagene bayiliklerinde satılmakta olan ve kullanılmakta olan ürünlerin her biri şubeye merkez tarafından gönderilmektedir. Tedariki de merkez tarafından sağlanan ürünler içerisinde başka markaya ait olan ürün satışı yapmak yasaktır. Yeşillik ve sebze grubunun dış kaynaklardan edinimi serbest olup, ürünün reklamının yapıldığı kağıt, peçete gibi ürünler dışarıdan elde edilemez.

Komagene firması üzerinden bayilik alabilmek için firma resmi web sitesindeki başvuru formu doldurulabilir. Firma bünyesinde bayilik işlemleri için yetkilendirilmiş olan Tuğba Dırahor ile birebir görüşme sağlayabilmek de bayilik işlemlerinde yol alabilmek için tercih edilebilir. Komagene çiğ köfte bayilik fiyatları firma bünyesinde verilen paketlere göre değişkenlik gösteren bir etki ile yatırımcıların isteğine göre şekillendirilmektedir. Yatırımcının lüks konsepti istemesi halinde 15 bin TL, delüks konsepti istemesi halinde ise 25 bin TL ile 30 bin TL arasında bir değeri sermaye olarak şirkete ödemesi gerekir.

Lezizhan Çiğköfte Bayilik

Lezizhan Çiğköfte Bayilik

Büyük sermayelere ihtiyaç duymadan işletme açabilmek için tercih edilebilecek alanlardan bir tanesi çiğ köftecilik sektörüdür. Bu piyasa içerisinde yer alan işletmelerden bir tanesi Lezizhan olarak bilinir. Yatırımcılarına bayilik imkanı da sunan firma, işinde oldukça başarılı olmasının yanı sıra, koyduğu hedeflerini yerine getirmiş disiplinli bir işletme olarak da bilinmektedir. Lezizhan çiğ köfte firması, her geçen gün listesine kattığı yeni bir yatırımcı ile gün geçtikçe büyümektedir. Türkiye içerisinde birçok şubesi bulunan ve yeni şubeler açmaya devam eden firmanın hedefi, yurt dışıdır. Türkiye’nin vazgeçilmez lezzetlerinden bir tanesi olarak bilinen çiğ köfte, üretiminde hijyen konularına oldukça dikkat edilmesi gereken alanlardan bir tanesidir. Lezizhan çiğ köfte firmasının üretimini yaptığı gıdanın lezzeti, 23 farklı baharatın kullanılmasından kaynaklıdır. Yatırımcı ile dahi paylaşılmayan bu baharatlar sadece üretim kanadının bilgisi dahilindedir.

Lezizhan firması bünyesinde bayilik açmak isteyen yatırımcıların öncelikle yaşadıkları şehirde uygun bir lokasyon ve dükkan bulmaları gerekir. Firma yatırımcısına başlangıçta 3 farklı paket seçeneği üzerinden hizmet sunar. 2.500 TL, 3.500 TL ve 4.500 TL değerinde olan bu paketlerden birini seçerek yatırımcının şube açabilmesi mümkün olur. Yen yatırımcılara ilk şube açılışında 50 kilo ile 100 kilo aralığında hediye çiğ köfte gönderilmektedir. Lezizhan cig kofte bayilik şartları kapsamında firmanın bazı etmenleri yatırımcıya sunduğu görülür. Öncelikli olarak şubenin açılacağı dükkanın temiz ve hijyenik olması gerekir. Dükkanın kurulumu ve dekorasyonu markasının kendisine ait olmakla beraber, şubede çalışacak olan personelin ve şube sahibinin hijyene kesinlikle çok önem vermesi gerekir.

2006 senesinden bugüne kadar çiğ köftecilik sektöründe pek çok başarıya imza atmış olan firma, yurt dışına açılma hedefini Türkiye’deki şubelerini genişleterek gerçekleştirmektedir. Bu nedenle bayilik vermiş olduğu her bir işletmesinin kontrolünü belirli periyodlarda yapmaktadır. Lezizhan firması üzerinden bayilik almak isteyen yatırımcıların internet sitesi içerisinde yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekir. Firmanın kendi iletişim bilgileri üzerinden de yetkili ile görüşülebilir. Piri Paşa Mahallesi, Yıldırım Sk. 86 B – 34445 Beyoğlu/İstanbul adresinde yer alan genel merkezde birebir görüşme sağlanmasının yanı sıra, 0212 297 59 97 ya da 0546 660 30 60 hatlı numaralar üzerinden de bayilik ile ilgili geniş bir bilgi alımı sağlanabilir.

Çiğ köfte bayilik alma işlemleri için gerekli olan bu hatlar üzerinden görüşme sağlanması, firma tarafından sermayenin olduğuna ve gerekli olan lokasyon araştırmalarının yapıldığına dair onay verilmesi halinde hayata geçirilmesi için gereklidir. Türkiye’de cüzi miktar ile yüksek oranda kar elde edebilmenin yollarından bir tanesi olarak çiğ köfte yatırımı tercih edilir. Bu anlamda bayilik alınacak olan firmanın alanında uzman bir ekiple, Türkiye’nin pek çok şehrinde bayi açmış olması, yatırımcının güvencesi için yeterlidir.

Firmaların her biri Türkiye’de yüksek kalite ürün satışı yapmakla beraber, müşteri portföyü hazırlan olan markalardır. Bu markalara ait olan müşteri portföyü hangi şehirde olursa olsun yatırımcısına kazandırmaktadır. Firmaların birbirleri ile yatırım bütçesi konusunda farklılık gösteriyor olması, dükkanın kurulacağı alana, kurulurken kullanılacak olan malzemelere, ürün satışında kullanılan malzemelere göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle seçilecek olan firmanın dikkatli bir şekilde araştırılması gerekir. Çiğ köfte bayiliği açmak, Türkiye’nin her yerinden şehre gelecek olan misafirlerin tercih edebileceği bir ürünün satışını yapmak demektir. Ülke genelinde ara öğünlerde sıklıkla tercih edilen çiğ köfte, marka ve hijyen konusunda tüketicisinin dikkatini çeker. Bu nedenle bilinen bir markanın adı altında bayilik hizmetleri vermek yatırımcı için oldukça önemlidir.

Çiğ köfte sektörü içerisine yatırım yapmak isteyen bir kişi için bu yatırımı en doğru şekilde yapmak, ileriye dönük kar elde edimini de hızlandırmaktadır. Türkiye’de bulunan birçok şubesinde aynı kalite ve aynı ürün hizmeti ile çiğ köfte satışı yapan firmalardan alınacak bayilik, birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Firma tarafından yatırımcıya sunulan destek hizmetleri, açılışlarda gönderilen bedava çiğ köfte ve lavaş desteği ile daha ilk günden müşterinin beğenisi kazanılabilir. Bayilik hizmetleri kapsamında iki taraflı olarak imzalanan anlaşmanın dışına çıkılma durumu söz konusu olmaz.

Aksi durumda her iki tarafın da birbirleri üzerinde hukuki yaptırım uygulama hakkı doğmaktadır. Bu nedenle şirket merkezinde yapılacak olan sözleşmenin altına imza atmadan önce dikkatli bir şekilde okunması tavsiye edilir. Çiğ köfte bayilik veren firmalar kendi isimleri adı altında yapılan bir hizmet ürünü olduğu için yatırımcıların belirli kalıpların dışına çıkmamaları gerekir. Çiğ köftecilik sektörü içerisinde bayilik hizmetini satın almak isteyen yatırımcıların ortalama 10 bin TL ile 20 bin TL değerini gözden çıkarmaları gerekmektedir.

Çiğ köfte bayilik fiyatları bu değerler arasında değişkenlik göstermekle beraber oldukça uygun ücretlerle yatırım yapılabilecek bir alan olarak çiğ köftecilik sektörü tercih edilebilir.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (19)

 1. 1 ay önce

  Bir dönem yapmak için işe kalkışmıştık fakat bayilik alacağımız firma zorluklar çıkarmıştı bizde giremedik o işe eskiden yoktu bu kadar şimdi bir çok bayi nerede ise ücretsiz bayilik vermektedir. Uygun bir yere açıldığı zaman kazanmak mümkündür.

 2. hiçbir zaman popülerliği düşmeyecek bir sektör. fakat bundan sonra bayilik almayı düşünüyorsanız kesinlikle iyi bir araştırma yapmanızda fayda var. çünkü çok fazla açılıp kapanan çiğköfteci görüyoruz ve bundaki temel sebep düşüncesiz bir şekilde dükkan açma isteği.

 3. Çiğ köfte sektörü son dönemlerde iyi bir pazar alanı haline geldi, Çiğ köfte sektörü artık doğru yerde doğru bayii ile açılırsa iyi paralar kazanılabilir. Bilgilendirme için teşekkürler.

 4. son zamanlarda neredeyse mantar gibi çoğalan çiğ köfteciler var ve hepsi de iş yapıyor.
  insan giyiminden kuşamından vs kısabiliyor ama yediğinden kısamıyor.

 5. 1 ay önce

  Eskişehirde bayilik almayı düşünüyoruz, Oses ve Komagene arasında kaldık. Komageneden bayilik alındığında ayın 15’inde gelen fazladan %50 çiğ köfte firma tarafından karşılanıyor. Diğer firmalarda da böyle mi? Merak ediyorum.

 6. Bence yüklü paralar verip duyulmuş bir markanın franchise ismini almaktansa güzel bu işi iyi bilen bir usta ile anlaşıp kendi markanızı yaratmak daha mantıklı. Hem mevcut isimden kendi bölgenizde daha iyi bir şöhret yakalayabilir hem de gereksiz franchise ücretlerinden kurtulmuş olursunuz.

 7. etlisi güzel olur, ben de yaparım ailecek seve seve yeriz.
  etsiz olarak piyasada baya var, alıcısı da çok,

 8. Tatlıses Çiğ köfte zamanında bayilik yaptığımız firmaydı beğenerek severek yaptık, en güvenilir en sağlam firmalarından bir tanesidir.

 9. 1 ay önce

  Son günlerde battalbey in ismini sıkça duymaya başladım. birkaç kere çiğköftesini de yedim çok beğenmiştim. Detaylar için konuşacağım, ne kadar teminat istiyorlar ve ne kadar masraf çıkar diye.

 10. 1 ay önce

  Bazı firmaların dürüm fiyatları illere göre değişiyor örneğin küçük ilçelerde Komagene 3 liraya satarken eskişehirde 4.5 liraya satıyor aynı şekilde battalbey de bazı yerlerde kilosu 25 bazı yerlerde 35 liraya satıyor. Bu durumda aradaki farkı bayiler mi ödüyor, kar oranı değişiyor mu?

 11. Askerden dönen eşimle birlikte geçimimizi sağlayabilmek için ne yapabiliriz diye düşünüyorduk şans eseri yazınıza denk geldik. Çiğköfte bayilik verildiğini bilmiyordum gerçekten mahallemizde bu tarz bir hizmete ihtiyaç olduğunu düşünüyordum eşime de danışacağım ve yazınızı dikkate alarak muhtemelen Adıyaman ya da Komagene bayilik başvurusu yapmayı planlıyorum.

 12. Çiğköfte bayiliği gerçekten işini severek yapan kişiler için oldukça fazla kâr vaat eden bir iş. Ülkemizde oldukça fazla çiğköfte tüketimi gerçekleştiriliyor, haliyle rakip firma sayısı hergeçen gün artıyor. İşini dürüst ve temiz bir şekilde güzel bir konumda yapanlar paraya para demez.

 13. Çiğköfte bayilik veren firmalar arasında bir tüketici olarak Adıyaman çiğköfte en lezzetlisi ve çevremde arkadaşlarımla en çok tercih ettiğimiz firma. Üsküdar bölgesinde ilgili firmanın bayiliğini alabilirse birisi çok güzel olur, bazı mahallelere yakın hiç şubesi bulunmuyor:) Buradan bayilik almayı düşünen yatırımcılara sesleniyorum, Üsküdar’a gelin lütfennn 🙏

 14. Kardeşimle birlikte ticari kredi fırsatlarından yararlanarak oldukça hoş bir mekan açmaya karar verdik. Hangi firmadan bayilik almamız gerektiğine bir türlü karar veremiyorduk fakat yazınız bu konuda gerçekten bize çok yardımcı oldu. Türkiye’nin birçok noktasında Komagene lezzetinin yer aldığını biliyoruz ve bizde bu lezzetin bu kadar çok sevildiğini bildiğimiz için başvurumuzu gerçekleştirdik. Umarım kabul ederler size de 1 KG çiğ köfte hediye etmek isteriz açılışımıza da bekleriz.

 15. bayilikler hakkında verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim, biz komageneden bayilik aldık zorlu bir süreç oldu ancak en sonunda dükkanımı açabildim. Bilecik’teki herkesi beklerim. Bayilik alma konusunda yazınız çok yardımcı oldu.

 16. Komagene ve Arsamiea arasında tereddütte kaldım. İkisi de özellikle İstanbul’da çok bilindik birçok şubesi olan çiğköfteci. Fakat tereddütlerimin başında bu var. Zaten çok fazla olduğu için, rekabet de çok fazla olur diye korkuyorum.

 17. 1 ay önce

  Oses’in hem çiğköftesi güzel hem de bayilik anlamında iyi hizmet sağlıyorlar. Özellikle benim gibi insanlar, ellerindeki parayı verip sadece işine bakmak istiyor. Öyle dizayndır, mekanın detaylarıdır uğraşmak istemiyor.

 18. Komagene ile Adıyaman Çiğköfte arasında kararsız kaldım. Cebimde iş kuracak kadar param var ama boşa gitmesini istemiyorum. Bir yandan Oses’in sundukları da güzel, kararsız kaldım gerçekten

 19. 4 hafta önce

  Aslında bu tarz bir iş yapmaya bir ara niyetlendik. Çiğköfte bayiliği veren firmalar arayışına girip, hatta birisiyle neredeyse anlaşacaktık. Ekonomik kriz yüzünden biraz çekingen kaldık açıkcası. Maliyetleri yüksek olan bir iş sonuçta köfte, sonra yanında bulunan lavaş ve malzemeler fiyatlanmış son dönemlerde.