1. Ana Sayfa
  2. DÖVİZ VE ALTIN
  3. Döviz Fiyatları Rekor Kırdı!

Döviz Fiyatları Rekor Kırdı!

Döviz Fiyatları Rekor Kırdı!

Döviz fiyatları bugün sabah saatlerinden itibaren gün içi yeni rekorunu kırdı. Türk Lirası karşısında sürekli olarak değer kazanması ile yatırımcıları kendisine çeken dolar, bugün 4.73 TL seviyesine kadar yükselirken, vatandaşların ise bayram sonrasında döviz bürolarında sık sık işlemler yaptırdıkları öğrenildi. TL yatırımlarını dövize çeviren ve yüksek döviz kurlarına rağmen yatırımlarından kar elde etmek istediklerini belirten vatandaş, bunun için altını değil dövizi tercih ettiklerini açıkladı.

Altın fiyatları sürekli olarak yükseliş gösteriyor olmasına rağmen döviz fiyatlarının sürekli olarak satılabilecek ve sürekli olarak değer kazanması neredeyse garanti bir yatırım olması yerli yatırımcıyı dövize yöneltti.

Milyarlarca Dolarlık Döviz Alınıyor

Bir gün içerisinde milyarlarca dolarlık döviz alınırken, siyasilerin çağrıları ile bir gün içerisinde milyarlarca dolarlık satışlarda olabiliyor. Bu durum döviz fiyatına ne kadar etki ediyor ve hükümet bu konuda vatandaşları yerli para birimine yatırım yapmaya nasıl teşvik edecek? Sorusuna ise seçimlerden sonra alınacak kararlar ve mevcut döviz kurunun güncel durumunun ne zaman düzelecek olduğuna bağlı olduğu biliniyor.


Yorum Yap

Yazar Hakkında

Aktif olarak 5 haber sitesinde editörlük ve ayrıca 3 blog sayfasında ise yazar olarak görev almaktayım. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Doların bu gidişi ne olacak? hep yükselmeye devam edecek mi acaba

  2. 6 ay önce

    gayet mantıklı