EFT ve Havale Masrafı Almayan Bankalar

EFT ve Havale Masrafı Almayan Bankalar

Havale, kullanıcıların aynı banka içerisinde gerçekleştirdikleri para aktarım işlemidir. Havale fiyatı ,EFT’ye nispeten henüz uygundur. Havale, IBAN numarasına, adisyon numarasına ve şahıs yerine gönderilebilir. Havale fiyatları, bankalar arasında farklılık gösterebilmektedir. Burada aktarım edilecek olan paranın tutarı ehemmiyetlidir. Bazı bankalar oran çoğaldıkça, prosedür ücretini de çoğaltmaktadır. Havale işlemlerini 7/24, hafta sonu da olmak suretiyle dilediğiniz vakitte yapabilirsiniz. EFT ise, bankalar arasında yapılan fon aktarmasına adı verilir. Yine bankadan bankaya ücret değişebilmektedir.

EFT ve Havale Masrafı Almayan Bankalar

EFT işlemleri müddet sınırlıdır. Bu müddet tutarın yüksekliğine göre değişir. EFT işlemleri hafta içi mesai saatleri içerisinde yapılmalıdır. Sabah 9:30 ile akşam 16:30 saatleri arasında yapabilir. Resmi tatillerde prosedür yapılamaz. Bugünkü yazımızda ise havale, EFT fiyatı almayan bankaları işleyeceğiz.

Bankalar, giderlerini karşılamak içerisinde aşağı yukarı tüm işlemlerden para talep etmektedirler. İnternet ve ayrıyeten mobil bankacılıktan da ekstra ücret almaktaydılar. Para aktarım işlemlerini çok yapmıyorsanız bu pek mesele sayılmaz. Fakat defalarca kez para aktarımı yapıyorsanız bu mesele olabilir. Neyse ki çoğu banka uyguladığı kampanyalar kapsamında havale, EFT prosedür fiyatı almamaya başladılar. Şimdi hangi bankalar havale, EFT fiyatı almıyor ona bakalım.

EFT ve Havale Masrafı Almayan Bankalar

Ücretsiz Havale ve Eft Yapan Bankalar

HSBC: Otomatik ödeme talimatı verdiğinizde havale ve EFT fiyatı ödemezsiniz.

TEBCepte Teb programı ile çoğu yeniliğe imza atan TEB, havale ve EFT fiyatı almayan bir bankadır.

Ayrıca internet vasıtasıyla uygulanan alışverişlerde indirim üstünlükleri ile görev vermektedir.

ING Bank Günlük Paket: Yeniden otomatik ödeme talimatı sunarak ve kredi kartı ile kredili mevduat hesaplarınız varsa hem internet şubesinden hatta cep şubesinden yaptığınız işlemlerden kaynaklı ücret ödemezsiniz. Buna ek olarak adisyon işletim fiyatı da ödemezsiniz.

Yapı Kredi Bankası Nuvo: Yapı Kredi’nin şubesiz bankacılık uygulamasıdır. Özellikle kredi kartına çoğu kampanya gerçekleştirmektedir. Hesap işletim fiyatı, havale ve EFT fiyatı alınmamaktadır.

Finansbank Enpara: Havale ve EFT fiyatı almayan bankalar arasında olan Finansbank, şubesiz bankacılığın öncülerinden birisidir. Enpara özelliği vasıtası ile havale, EFT ve hesap işletim fiyatı ödemek mecburiyetinde kalmazsınız.

Kuveyt Türk Katılım Bankası: Hesap işletim fiyatı almayan banka, bu arada mobil bankacılıktan, internet bankacılığından ve atm’lerden uygulanan vatan içi işlemlerden prosedür fiyatı almamaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.