1. Ana Sayfa
  2. EK GELİR
  3. Ek Gelir İçin Temizlik Yapmak

Ek Gelir İçin Temizlik Yapmak

Ek Gelir İçin Temizlik Yapmak

       Günümüzde ek gelir getirecek işler çok daha fazla parlamaya başlamıştır. Karşımıza çok farklı ek gelir getirecek iş imkanları çıkmaktadır. Bu işler fiziksel yeterliliğinizi kullandığınız işler olduğu gibi, zihinsel becerilerinizi kullandığınız işler olarak da karşımıza çıkabiliyor. Bahsedeceğimiz konu ise daha çok fiziksel kapasitenizi kullandığınız bir iş olan temizlik yapmak.

Son zamanlarda gelişen ve değişen ekonomik sistemlerle birlikte kadınların da iş hayatına atılması sebebi ile ev temizliklerine özen gösteremedikleri bilinen bir durum olarak karşımıza çıkıyor. İş hayatına atılan kadınlar evlerinin temizlenmesi için 3- 4 saat çalışacak kadınlar arıyorlar. Bu sayede ev işlerinin giderilmesini sağlıyorlar. Temizlik yaparak para kazanmak ise ek gelir getirecek olan işlerden en mantıklısı olarak karşımıza çıkıyor. İzin günlerinizde ya da yarı zamanlı çalışıyorsanız mesai saatleri dışında kalan sürede bu çalışma şeklini uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ise temizlik yaparak ek gelir sahibi olmak. Eğer temizlik yaparak para kazanmaya karar verdiyseniz, bu saatten sonra yapmanız gereken ise vereceğiniz hizmete müşteri bulmak olacaktır. Bunun için öncelikle yakın çevrenizde bulunan kişilerle irtibata geçip evlerinin temizliğine talip olduğunu onlara bildirebilirsiniz.

Temizlik yaparak para kazanabilmek için herhangi bir uzmanlık alanı gerekmediğinden dolayı engeli bulunmayan herkes bu işi rahatça yapabilir. Özellikle ev kadınları hayatlarının büyük bir bölümünü temizlik yaparak geçiriyor. Ev kadınları artık bu alanda uzman olmuş duruma gelmişlerdir. Ancak bazı durumlarında ev temizliğine erkeklerin de gittiği görülmektedir. Temizlik yapmak söz konusu olduğunda ise birçok farklı yöntem karşımıza çıkmaktadır. Ev temizliği, bahçe temizliği, ofis temizliği, apartman ve merdiven temizliği hatta baca temizliği dahi karşımıza çıkabilir.

Sağlık durumu elverişli olan her birey bu ek gelir kapısından faydalanabilir. Buna ek olarak yukarıda da bahsettiğimiz gibi temizlik yaparak para kazanma işi yalnızca kadınlara özgü değildir. Temizlik yaparak ne kadar para kazanılır? Sorusuna gelirsek de karşımıza yine farklı durumlar çıkmaktadır. Bu paranın miktarı yaptığınız temizliğin boyut ve şartlarına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin ev temizliğinde bir günde 100 lira para kazanabilirsiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. 4 ay önce

    Bende ek gelir elde edebilmek için temizliğe gidiyorum. Asla utanılacak bir şey değil.

  2. Bu zamanda bence en geçerli mesleklerden birisi. Gündelik fiyatları 100-150 liralardan başlıyor.

  3. Ev hanımlarına ve paraya ihtiyacı olanlar için çok güzel bir bilgilendirici yazı olmuş.

  4. Güzel bir iş kolu daha