1. Ana Sayfa
 2. EK GELİR
 3. Ek İş İlanları İstanbul

Ek İş İlanları İstanbul

Ek İş İlanları İstanbul

Ek İş İlanları İstanbul

Herkesin hayalidir kendi işini yaparak para kazanabilmek ve bunun için başlangıçta işiniz varsa bile ayrılmak zorunda da değilsiniz. Hatta işiniz yoksa da ek iş ilanları İstanbul şeklinde bir arama yaparak finansal özgürlük kazanmak fikri hele de bunun evde iş imkanı olması cazip gelmiyor mu? Pazartesi sendromu yaşamak zorunda değilsiniz ve 8-5 çalışma saatlerine de uymak zorunda değilsiniz. Üstelik daha çok para kazanma şansınız da var. Bunun için ilk yapmanız gereken neden keyif aldığınızı belirlemek, boş zamanlarınızda sizi neler mutlu ediyor sorusuna cevap vermektir. Mutlaka hobileriniz vardır ve evde el işi ürünler yapmayı seviyorsanız ek iş ilanlarına bakarak hem eğlenirken hem de para kazanma şansını yakalayabilirsiniz.

Ek İş İlanları İstanbul

El işleri ile aranız iyi ve yaratıcı olduğunuzu düşünüyorsunuz. O zaman bunu değerlendirerek para kazanma şansını yakalayabilirsiniz. Belki çalışıyor da olabilirsiniz ama iş koşullarınızdan ya da çalışma saatlerinizden memnun olmayabilir, evden çalışan anne olmak gibi bir hayalinizi de gerçekleştirmek istiyor olabilirsiniz. Bunun için başlangıç adına denemek açısından ek iş ilanları hafta sonu aramaların kullanarak, hem ekstra gelir elde edebilir hem de düzenli işinize de devam edebilirsiniz. Başlangıç adına sebebiniz her ne olursa olsun evden el işi yapma fikrini değerlendirmelisiniz hem de büyük sermaye ihtiyacınız olmadan yani finansal açıdan size ek bir yük olmayacak bir işi deneme fikri size de cazip gelmiyor mu?

Kendinize ait ve başlangıç için evinizi merkeze alacak bir işe başlamak istiyorsanız, yalnız olmadığınıza emin olabilirsiniz. Çünkü yapılan istatistiklerin %70’inden fazlası kendine ev merkezli bir iş kurmak istiyor. Ama başlayamamalarının tek sebebi de nerden ve nasıl başlayacaklarını bilmemelerinden kaynaklanıyor. Aslında hafta sonu ek iş ilanları araması yaparak da farklı fikirlere sahip olacaklarını bilmemelerinden kaynaklanmaktadır.

Ek İş İlanları İstanbul

El işi yapmaktan hoşlanıyorsanız, bu hobinizi değerlendirerek, her geçen büyüyen el işi sektörüne siz de dahil olabilir ve bu pazara yatırım yaparak genç ve fırsatlarla dolu bu sektörden rahatlıkla çalışma şartlarınızı kendiniz belirleyerek para kazanabilirsiniz. Bunun için ek iş ilanları İstanbul ya da bulunduğunuz şehre göre arama yaparak, iş fırsatlarını görebilir hem fikir sahibi olurken hem de iş sahibi olabilirsiniz.

Günümüzde para kazanmak zor olsa da bir şeyler ürettiğiniz zaman mutlaka para kazanma şansına da sahip olursunuz. Bu anlamda evde yaptığınız el işlerinizi satarak isterseniz ek gelir elde edebilir isterseniz de iş sahibi olabilirsiniz. Tabi ki el işlerini yapmak kadar satmak kolay olmayabilir ama satış işlemlerinin nasıl ve nereden yapılacağına dair yazımızın geri kalan kısmında bilgilendirme yapılacaktır. Ancak en bilinen yöntem olarak, interneti kullanmanızı tavsiye edebiliriz.  İnternetten evde ek iş ilanları 2017 şeklinde arama yapılarak, daha önceden yapılmış işler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gelin şimdi paraya dönüşebilecek el iş fikirlerine göz atarak, yapabileceklerinizi ya da sizin için uygun olanları bulalım.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Goblen

Başlangıç düzeyinde bir işi arıyorsanız, teknik bir iş olması nedeniyle goblen size uygun olmayabilir. Resim şeklinde hazırlanmış bir el işi olan goblen, duvar süslemeleri için kullanıldığı gibi, yatak örtüsü ve yastık kılıfları gibi tekstil ürünlerinin de süslemesinde kullanılmaktadır. Ek iş ilanlarına baktığınızda da çok fazla ilgi gören bir alan olduğunu görebilirsiniz.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Keçe Kitap Ayracı

Türkiye’de kitaplara olan ilginin artması ile beraber, kitapları okurken kullandığımız kitap ayraçlarına olan ilgi de arttığı için el işi ile ek iş yapmak isteyen kişiler için de kitap ayraçları fırsatlar seçeneği içerisinde yer almaya başladı. Özellikle keçeden yapılan kitap ayraçları evden yapılan el işleri olarak sosyal medya platformları üzerinde ciddi bir satış oranına sahip olduğu görülüyor ki siz de başlangıç düzeyinde iseniz, bu seçeneği seçerek evden keçe kitap ayraçları yapabilirsiniz. Ek iş ilanları İstanbul şeklinde bir arama yaptığınızda da karşınıza keçe kitap ayrıcı yapımı evden yapılacak işler arasında ilgi gördüğünü fark edebilirsiniz.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Örgü Kırlent

Hanımlar evlerinde dekorasyona yönelik değişiklik yapmak istediklerinde akıllarına ilk olarak koltuklarında bulunan kırlentler gelmektedir. Hem maliyet olarak düşük olması, hem de çok fazla seçeneklere sahip olması nedeniyle kırlentlerin değiştirilmesi ile evlerini güzelleştirirler. Bu nedenle birbirinden farklı iplerle yapılan şık örgü kırlentler kadınlar arasında büyük ilgi görmekte ve evlerini güzelleştirme açısından kullanılan aksesuarlar arasında yer almaktadır. Tığ ya da şişle rahatlıkla yapılan örgü kırlentlere talep arttığı için siz de örgü kırlentler yapıp, satarak evinizden para kazanabilirsiniz.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Kanaviçe Bileklik

Genç kızlar arasında son zamanlarda yoğun ilgi gören kanaviçe bileklikler, özellikle hediye olarak çok fazla tercih ediliyor. Sizde bu durumu değerlendirerek farklı modelde kanaviçe bileklikler yaparak, evinizden ekstra para kazanabilirsiniz. Gerekli araştırmayı yaptığınızda evde ek iş ilanları içerisinde kanaviçe bileklik yapımı ile ilgili ilanlara denk gelebilirsiniz. Burada tek sorun kanaviçe işlemesi ile ilgili başlangıç düzeyinde iseniz,1-2 ay geliştirmek açısından kendinizi çalışmalar yapmanız gerekebilir. Kanaviçe bilekliklerin yapımı için çok da büyük bir yatırım gerekmemesine rağmen bir tanesi 50-60 TL gibi fiyatlarla satılmaktadır. Özellikle Instagram üzerinden ciddi bir satış yapabilirsiniz.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Etamin Seccade

Kolay modelleri kadar zor modelleri de bulunan etamin seccadeler, evde yapılabilecek işler içerisinde yer alarak para kazanmanıza destek olabilir. El işi ile para kazanmak gibi bir hayaliniz varsa, başlangıç düzeyinde dahi olsanız etamin seccade yapımını tercih edebilirsiniz. Genellikle çiçek, geometrik şekiller ve cami modelleri tercih edilen etamin seccadelerini bijuterilerde komisyon karşılığı rahatlıkla satabilirsiniz. Cumartesi Pazar ek iş ilanları içerisinde de etamin seccade yapımına yönelik ilanlara denk gelerek, ürünlerinizin satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Örgü Buzdolabı Süsü

Ek iş ilanları 2016 yılına baktığınızda örgüler özelliğini yitirmişken, son dönemde yine örgüler moda olmaya başladı. Bu nedenle siz de birçok ev hanımı gibi örgü biliyorsanız, buzdolabı için kullanılan buzdolabı süslerinden yaparak rahatlıkla para kazanabilirsiniz. Tabi ki burada önemli olan değişik ve modern tasarımlar sonucu şık ve farklı buzdolabı süslerinden yapabilmektir.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Çocuk Örgü Etek

Az önce belirttiğimiz gibi örgüler modada zirve yaparken, siz de bunu değerlendirilebilir özellikle örgü eteklere olan ilgiden dolayı 2-3 yaşındaki kız çocukları için renkli renkli örgü etek örerek  satıp para kazanabilirsiniz. Ortalama bir etek 25 TL gibi bir fiyata üretilirken, 100 TL’ye rahatlıkla satılabilmektedir.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Örgü Çanta

Son dönemlerde çok şık olmaları nedeniyle örgü çantalara olan ilgi atarken, artık çocuklar içinde örgü çantalar tercih edilmektedir. Yalnız çok detaylı olmasına rağmen fiyatının çok yüksek olmaması nedeniyle hanımlar bu işi yapmayı çok tercih etmese de orijinal tasarımlar yaparak, yüksek fiyatlarda satarak para kazanabileceğiniz fikirler arasında yer almaktadır.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Süslü Atkı Bere

El işi ile para kazanmayı düşünüyorsanız özellikle çocuklar için yapılan süslü atkı ve bere modelleri sayesinde güzel paralar kazanabilirsiniz. Sıradan bir bere 10 TL’ye satılırken, el yapımı olan süslü ve şık bir bere 40 TL hatta 50 TL’den alıcı bulabiliyor. Siz de el işi yaparak para kazanmayı planlıyorsanız ek iş ilanları İstanbul ya da yaşadığınız ili yazarak arama yaparak, daha farklı iş kollarında da fikir sahibi olabilirsiniz.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Dekoratif Vazo

Evlerimize verdiğimiz önemden kaynaklı olarak evimize aldığımız aksesuarların sayısı artarken, siz de bunu fırsata dönüştürebilirsiniz. Evimize alınan aksesuarların sık sık değiştirildiği de düşünülürse vazo gibi aksesuarlara verilen paralar düşünüldüğünde farklı tasarım arayan insanları mutlu ederek, dekoratif vazolar sayesinde ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Takı Yapımı

Kadınların hatta erkeklerin bile vazgeçilmezleri arasında yer alan takılar sayesinde siz de evden para kazanabilir ve ciddi fırsatlar yakalayabilirsiniz. Buradaki en büyük avantaj ise, takı sektörünün tasarımlar açısında çok geniş bir sektör olması nedeniyle farklı modelleri üretmek kolay olur. Farklı modeller demek de daha fazla gelir anlamına gelmektedir. Yeni tasarımlar için de yurt dışındaki tasarımcıları takip edebilir ve çok daha yüksek düzeylerde gelir elde edebilirsiniz.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Nikah Şekeri

Ek iş ilanları İstanbul ili özellikle incelendiğinde nikah şekeri ile ilgili ilanlara rastlamanız özellikle yaz aylarında çok fazladır. Dikkat çekici nikah şekerleri sayesinde seri üretime geçerek, ek gelir elde edebilirsiniz. Birçok ev hanımı nikah şekeri ile ek gelir elde etmek isterken 4-5 kişilik gruplar halinde çalışarak daha hızlı üretim yapabiliyor. Nikah şekerlerini yaptıktan sonra düğün malzemeleri satılan iş yerlerine satarak, rahatlıkla para kazanabilirsiniz.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Ev Dekorasyonu

Herkes yaşadığı evin en güzel olmasını istediği için büyük bir pazar olarak ev dekorasyonu görülebilir. Günümüzde yoğun tempodan dolayı hem kadın hem de erkek çalışmak zorunda olduğu için evlerinin dekorasyonları için el işi ürünler yapma fırsatı bulamaz. Ama yaşam temposu içerisinde evleri güzelleştirmekten de vazgeçemezler. Bu nedenle hazır yapılmış el işi malzemeleri tercih ettikleri, el iş ürünler sayesinde güzel paralar kazanabilirsiniz.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Hediyelik ürünler

Her insan yıl içinde mutlaka hediye alır ve bu nedenle bu alanda oldukça karlı bir pazardır. Özellikle kişiselleştirilmiş hediyeler çok popüler olmakla birlikte siz de ürünlerinizi kişiselleştirdiğinizde ciddi paralar kazanabilirsiniz. Müşterinin istediği rengi ya da deseni seçmesine izin verin ve kendine has özel tasarımlara yer verin ve hatta kişisel mesajlar işlemeyi öğrenin.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Geri Dönüşümlü Ürünler

Çevreye olan duyarlılığın artması ile birlikte geri dönüşümlü ürünlerde hızlı büyüyen bir Pazar haline gelmiştir. Tüm sosyal kurumlar ve devlet çevrenin korunmasına yönelik mesajlar yayınladığı için geri dönüşümlü ürünlere olan talepte artmaktadır. Tek yapmanız gereken bu sektörde yer edinmek için, eşsiz tasarımlar düşünmek olsun.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Evde Kalem Monte Etme

Kalem hayatın her alanında kullanılan bir malzeme olarak, parçalardan oluşmaktadır. Normal kullanılacak duruma kadar birleştirme işlerinde çalışan kişi olabilirsiniz. Yapılması gereken tek şey ek iş ilanlarından fabrika isimlerine ulaşarak, üretim yapan fabrikalarla iletişime geçmektir. Ondan sonra yapmanız gereken ise çok basit, parçaları kalemlerin içine yerleştiriyorsunuz. Bu kadar basit bir işlem sonucu ciddi bir ek gelir edebilirsiniz. Bu iş için kırtasiyelerle de iletime geçmeniz işinizi kolaylaştırabilir.

Ek İş İlanları İstanbul

   17. Evde Kına Paketleme

Kına gecelerinin vazgeçilmezleri olan kına, sevinçleri paylaşmak adına paketler halinde insanlara dağıtılır. Tabi ki burada kınaların paketlenmesi ve süslenmesi makinelerle yapılmıyor ve insan emeğine ihtiyaç duyuluyor. Siz de el becerinize güveniyorsanız kına paketleme işinde çalışabilir ve kınanın kilo karşılığı kadar ücret alabilirsiniz. Evde yapılacak basit bir iş olup, bulunduğunuz il de organizasyon şirketleri ile çeyiz evlerine iş için müracaat edebilirsiniz.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Evde Yaprak Sarma

Sofraların ve bayramların vazgeçilmezi arasında yer alan yaprak sarması, vakti olmayanlar için işli güçlü bir iş olduğu için hazırı tercih edilen bir ev yemek türüdür. Yaprak sarması meşakkatli bir yemek türü gibi görünse de el yatkınlığı olan kişiler tarafından hızlıca yapılabilir ve siz de eliniz yatkın ise evde yaprak sararak, ek gelir elde edebilirsiniz.  Ev ürünleri satan restoranlara ya da doğal ürün satan iş yerlerine pazarlayabilirsiniz. Eğer bu şekilde satacak yer bulamazsanız, internetten müşteri bulabilir ya da örneğin ek iş ilanları İstanbul diyerek bulunduğunuz ilden ilan yayınlayabilirsiniz.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Kokulu Taş Yapımı

Mevlit gibi farklı etkinliklerde gün geçtikçe dağıtılan hediyeler değişkenlik göstermekle birlikte 2018 yılının en popüler hediyeleri kokulu taşlardır. Kokulu taşlar göze hitap ettiği kadar kokusuyla da bizlere hitap etmektedir. Uygulaması basit olan bir süs olmakla birlikte son zamanların en çok tercih edilen hediyelik ürününden siz de para kazanabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler ise sadece esans, kalıp ve taş tozudur. Kendiniz sosyal medya platformları üzerinde açtığınız bir sayfadan satışını yapabileceğiniz gibi süsleme yapan mağazalar ile de anlaşma yapabilirsiniz.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Evde Organik Reçel Yapımı

Reçelinde diğer ürünlerde olduğu gibi ev yapımı olanı tercih edilirken, evinin lezzetine güvenen ev hanımları bunu fırsata dönüştürülebilir ve bundan para kazanabilir. Siz de bu işin ehli iseniz ve el lezzetinize güveniyorsanız doğal ürünler satan firmalarla anlaşarak bu işten çok iyi para kazanabilirsiniz.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Butik Pasta İşleri

Değişik tatlar ve değişik lezzetler son zamanlarda büyük ilgi görmektedirler. Özellikle doğum günü kutlamalarında farklı organizasyonlarla birlikte tasarım yaş pastalar dikkatleri çekmektedir. Evde yapılabilecek işlerden araştırma yapıyorsanız siz de el lezzetinize güveniyorsanız tasarım yaş pastalar yapabilirsiniz. Ekstra evde kuru pastalar yapabilirsiniz. Yaş pasta tasarımı için sadece değişik şablonlara ihtiyaç duyarsınız ve el becerinizde varsa harika işler ortaya çıkarabilir ve pastanelerle ya da organizasyon şirketleri ile anlaşarak bunların satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Ev Yemekleri Yapmak

El becerileri ile birlikte el lezzetlerine güvenenler ev yemekleri yaparak, bunların satışından güzel paralar kazanabiliyorlar. Bunun için hafta sonu ek iş ilanlarında verilen ev yemek işletmeleri yemek ilanlarından destek alarak anlaşma sağlayabilir, siz de bu işten ek gelir elde edebilirsiniz. Bu işlerden düzenli bir gelir sahibi olmak için birkaç yemek işletmesi ile anlaşmak gerekebilir.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Resim, Ebru, Baskı Sanatları

Resim, ebru ve baskı sanatları hobi olarak değerlendirilse de sanatsal faaliyet olduğu ve para kazanılabileceği de unutulmamalıdır. Hatta bazı firmalar tarafından ve daha çok İstanbul gibi büyük şehirlerde bulunan firmalar iyi siparişler arasında bu sanatsal faaliyetleri de vermektedir. Bunun için ek iş ilanları İstanbul şeklinde araştırma yaparak iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda kendi yaptığınız işlerinizi kendiniz de pazarlayabilirsiniz. Bunun için günümüzün vazgeçilmezi interneti kullanabilirsiniz.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Örgü Örme

Ev hanımlarının örgü örme ile para kazanması yıllardır uygulanan bir yöntem olmakla birlikte son zamanlarda biraz değişkenlik göstermeye başlamıştır. Çünkü elimizin altındaki imkanlar artık çok daha fazla ve müşteri kitlemizi oluşturmak, çünkü internet gibi daha geniş kitlelere ulaşmamızı sağlayan bir sistem mevcut.

O yüzden, el işi ve örgü yaparak para kazanmak isteyen bayanlar öncelikle internetten satış yapmayı öğrenmeli ve sosyal medya platformlarını kullanmayı öğrenmelidir. Ama ilk başta ördüğünüz örgüleri en yakınlarınızdan satmaya başlayabilirsiniz. Zaten zaman geçtikçe ününüz artacak ve sipariş almaya başlayacaksınız. Hatta özgün işler yapmayı başarırsanız, tahmin ettiğinizden daha fazla para kazanabilirsiniz.

Ek İş İlanları İstanbul

 1. Gelinlik İşleme

Gelin olmak ve o beyaz elbiseyi giymek her genç kızın hayalidir. Tabi ki düğünlerinin mükemmel ve kusursuz geçmelerini isterler. Bunda da en önemli başlangıç tabi ki gelinliktir. Gelinlik işlemeleri moda evlerinde yapılırken, kimi zaman yoğun dönemlerde gelin işleme evlere iş olarak da verilmektedir. Bu sayede gelinlik işleme de ev hanımları için ek gelir olarak değerlendirebilir.

Ailelerinin ekonomilerine katkıda bulunmak isteyen ev hanımları ek iş ilanları şeklinde arama yaptıklarında gelin işleme de seçenek olarak önlerine çıkmaktadır. Eğer düğme dikmeyi siz de biliyor, rahatlıkla gelinlik işleme işini de yapabilir ve ailenize ek gelir sağlayabilirsiniz.

Oldukça kolay ve zevkli olan gelinlik işleme işinden özellikle düğün mevsimi olan yaz aylarında ciddi paralar kazanabilir, çocuklarınızın okul dönemi için para biriktirebilirsiniz.

Ek İş İlanları İstanbul

Evde El İşi Yapmakla İlgili Değişik Fikirler

Yukarıda belirttiğimiz gibi evde ek işi yapmak sayesinde ciddi paralar kazanabilirsiniz. Fakat önemli olan farklı ve özgün işler ortaya çıkarmaktadır. Ek iş ilanları İstanbul araştırmamız sonucunda elde ettiğimiz evde yapılabilecek el işlerine yönelik değişik fikirleri toparladık.

 • Havalı boya tabancısıyla yapılan ürünler
 • Hediye sepetleri/sepet süsleme
 • Kaligrafi
 • Mum yapımı
 • Sandalye bambuları, boyamaları ve dokumaları yapma
 • El işi kitleri
 • Oyuncak bebek evleri
 • Çerçeveleme
 • Mobilya boyama
 • Kutu katlama
 • Oyuncak montaj işi
 • Şal, hırka ya da kaza örme
 • Tebrik kartları
 • Fotoğrafçılık
 • Potpuriler (çeşitli çiçeklerin, güzel kokulu yaprakların ve baharatların kavanozlara konulması) ve kokulu el işi ürünleri
 • Fotoğraf albümleri düzenleme
 • Çiçek aranjmanları
 • Yumuşak oyuncaklar
 • Ağaç işler

Evde yapılabilecek değişik iş fikirlerinden bahsederken, bu ürünlerini nasıl satabileceğinize dair de ipuçları paylaşalım istedik.

Ek İş İlanları İstanbul

El İşi Yaparak Para Kazanmak İsteyenler Yaptıklarını Nasıl Satabilir?

Öncelikle satılacak ürünlerinizin çeşitliliği bol olmalı ve kesinlikle özgün işler olmalıdır. Bu konuda da interneti kullanarak, farklı fikirler edinebilirsiniz. Zamanla işleriniz büyürse çeyiz firmaları ile anlaşma sağlanabilir. Bu firmaları bulmak içinde ek iş ilanları İstanbul üzerinden araştırma yapılabilir. Böylelikle firmalarla görüşerek ürün tanıtımlarınızı yaparak, iş almanız da mümkün olabilir. Aynı zamanda en iyi satış yöntemlerinden biri de günümüzde internet… Siz de internet üzerinden yaptığınız el işlerinizi satabilir, bunun için gerekli olan yöntem ve teknikleri öğrenerek kazanç limitinizi artırabilirsiniz.

Ek İş İlanları İstanbul

Satış Teknikleri, Pazarlama ve Reklam Yöntemleri Ne Olmalı?

El işlerinizi satabilmek için kesinlikle sponsor reklamlardan destek almalısınız ki böylelikle çok daha fazla kişiye ulaşma şansını yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda ödül sistemi kullanmak da dikkat çekecektir. 100 TL’lik ürün alana bir el işi bedava şeklinde ödül sistemi oluşturulabilir. Böylelikle kendiliğinden ürünlerinizi tanışmış olacaksınız.

Toplu alımlarda örneğin kargo bedava gibi avantajlı seçenekler sunmanızda ürünlerinize rağbeti artırabilir. Tabi ki sürekli olarak ürünlerin yeni modellerini de üretmeniz de alıcılar açısından önemli bir değerlendirme kriteridir. Özgün ve farklı ürünler alıcı tarafından daha fazla dikkat çekecek ve bu da sizin daha fazla para kazanmanıza yardımcı olacak.

Ek İş İlanları İstanbul

Instagram Aracılığıyla El İşi Ürünlerini Satmak

Instagram üzerinden el işlerini satarak para kazanmak son dönemlere damgasını vuran etkili bir satış pazarı olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaptığınız el işlerinin videosunu ya da resmini atarak, milyonlara ulaşabilme şansınız bulunmaktadır.

Eğer Instagram üzerinden satış yapmayı planlıyorsanız öncelikle Instagram takipçi sayınızı artırmanız gerekmektedir. Tabi ki takipçi sayısını artırırken ürünlerinizi sürekli güncellemeniz de oldukça etkili bir yöntemdir. Aynı zamanda kargo şirketleri ile anlaşarak belli miktar üzerinde alımlara ücretsiz kargo seçeneği koyarsanız da daha fazla ilgi görebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bir diğer hususta el işlerinizin fotoğraflarının iyi çekilmesidir. Net fotoğraflar her zaman daha fazla ilgi görecektir.

Instagram da bulunan Hastag’ın kullanımı daha geniş kitlelere ulaşmanızda etkili olacaktır. Daha çok kişiye ulaşmak açısından mutlaka doğru Hastag’ı kullanmalısınız. İletişim bilgilerinizde mutlaka yer almalı ki kişiler size rahatlıkla ulaşabilsin. Bunun için WhatsApp bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Bu karşıdaki kişinin de size daha rahat güvenmesini sağlayacaktır.

Ek İş İlanları İstanbul

Facebook Aracılığıyla El İşlerini Satmak

Facebook aracılığıyla el işi ürünlerinin kolay satılmasında en etkili yol, reklam vermektir. Sponsor reklamları sayesinde ürünlerinize dikkatleri çekebilir ve daha fazla satış yapabilirsiniz. Öncelikle sadece ürünlerinizin yer alacağı bir Facebook hesabı açmalısınız.  Kişisel Facebook hesabının kullanılması satış için çok da uygun olmaz. Aynı zamanda çok fazla kişi sayınızın olması gerekir ve bunun içinde benzer sayfalarda yorum yaparak, kişileri sayfanıza davet edin. Aynı zamanda sayfanızı kendinize ait ürünlerle sürekli yenileyin ve böylelikle ürün çeşitliliğinizle farklı kitlelere hitap etmeyi deneyin.

Ek İş İlanları İstanbul

Evden Çalışmanın Avantajları

Günümüz şartlarına bakıldığında evden ek iş yapmayı düşünen bir sürü insana ulaşmak mümkün olabilir. Profesyonel olanlar ve ticari işletmeler bile iş dengesini sürdürmenin farklı yollarını aramaktadır. Hatta maliyeti düşürmenin yolları bile aranmaktadır. İşte burada evde çalışma fikri ciddi avantajlar sağlamaktadır. İşlerinizi ek iş ilanları İstanbul gibi internet ortamından arayarak direk bulabilirsiniz.

Ek İş İlanları İstanbul

 • Esneklik!

Kendi çalışma saatlerinizi kendiniz belirlersiniz. Çalışma saatleriniz 8-5 kalıbında olmak zorunda değildir. İster sabah isterse akşam çalışabilirsiniz.

İşinizde zamanında olabilmek adına doktor randevunuzun kaç kere ertelediğinizi düşünün.  Ya da çocuğunuzu okuldan almak için nasıl bir stres yaşadığınız düşünürseniz, bunları evden çalışarak düşünmek zorunda olmadığınızı hatırlatmak isteriz. Aynı zamanda evden çalışırken kurallar yok, kıyafet zorunluluğu yok ve en önemlisi patron sizsiniz demektir. Başarılı olmak adına tek yapmanız gereken, disiplinli bir şekilde çalışmak ve kontrolü elinizde tutarak zaman yönetimini doğru planlamaktır. İş programınız sizin kadar esnek olmalıdır.

Ek İş İlanları İstanbul

 • Para biriktirebilirsiniz!

Evden çalışırken bir sürü gereksiz gideri de azaltmış olursunuz.  İşe gidip gelirken ekstra yol masrafınız olmaz. Tasarruf konularından biri de profesyonel iş kıyafetlerine harcanan paralar olacaktır. Evde çalışırken isterseniz tshirt tayt giyin, isterseniz pijamalarınızla çalışın. Bir artısı da kendi işinizin patronu olarak, kendi kurallarınızı belirleyeceksiniz. Siz istediğinizde çalışacaksınız ve siz istediğiniz saatlerde çalışacaksınız.

Ek İş İlanları İstanbul

 • Ailenizle daha fazla zaman geçirebilirsiniz!

Aynı zamanda da sevdiğiniz bir işi yapıyor olacaksınız. Finansal anlamda özgür olacaksınız ve esnek bir çalışma saatiniz olacak. Çocuklarınızla daha fazla zaman geçirirken, gösterilerine ya da okuluna rahatlıkla yetişebilirsiniz. En güzeli de çocuklarınızı kendiniz okula getirip, götürebilir ya da siz uğurlayabilirsiniz. İş de harcadığınız zamanda çocuklarınızın isteklerini yerine getirebilirsiniz.

 • Karınızı ve birikimlerinizi maksimum düzeye getirebilirsiniz!

Çünkü kazandığınız parayı biriktirebilirsiniz ve ne kadar çok çalışırsanız o kadar çok para kazanabilirsiniz. İkramiye ve zamları merak etmek zorunda değilsiniz. Bunun için ne kadar çok iş yaparsanız, o kadar daha fazla para kazanabilir ve birikim yapabilirsiniz.

 


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. İnsanların, özellikle de ev hanımlarının ufkunu açabilecek bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık

 2. Very good written article. It will be valuable to everyone who utilizes it, including yours truly :). Keep doing what you are doing – for sure i will check out more posts.

 3. 2 ay önce

  İstanbul’da çok yapılacak iş var evden aslında bazılarını aktarmış olmanızdan dolayı teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

 4. evde ek iş olarak artık Hediyelik ürünler yapmaya başladık, işten kalan zaman ile bunları yaparak biraz daha rahat geçinebilmek için ideal iş imkanıdır.