1. Ana Sayfa
  2. EK GELİR
  3. Ek İş Olarak Makale Yazmak

Ek İş Olarak Makale Yazmak

Ek İş Olarak Makale Yazmak

Günümüz dünyasında internet çok önemli bir yere yerleşmiş durumdadır. Bütün insanlar herhangi bir bilgiye erişmek için internet sitelerini gezer duruma gelmiştir. Bu sebepten kaynaklı internet sitelerinde bulunan bilgi verici ve insanların merakını giderecek yazılar çok önemli hale gelmiştir. Bu yazılar da karşımıza makaleler olarak çıkıyor. Yazılacak olan makalelerle birlikte hem boş zamanlarınızı değerlendirip yeni bilgiler öğrenip hem de ek iş sağlayabilirsiniz.

Başlıklar

Ek iş – makale yazarlığı

Makale yazmak için kafa yorulması gereken kısım kaliteli makaleyi öğrenmek olduğu aşikardır. Bu durumu öğrendikten sonra makale yazarak para kazanmak kaçınılmaz olacaktır. Sizler yeter ki kaliteli içerikler üretmeyi bilin. Makale yazmaya başlarsanız etrafınızda yazdığınız makaleleri almak isteyen birçok müşteri olacaktır. Ancak dediğimiz gibi yazdığınız makaleler ilgi çekici ve bir o kadar da bilgi verici olmalıdır. Makaleyi kendi cümlelerimizle tanımlayacak olursak; herhangi bir konuda görüş bildiren ve o görüşü kanıtlamaya çalışan yazılardır. Bu makaleler gazete, dergi ve son dönemlerde internet sitelerinde karşımıza çıkmaktadır.

İşte sizler bu internet sitelerine makale yazarak para kazanabilirsiniz. Ancak her işte olduğu gibi makale yazarken de belirli kurallar vardır ve makalelerinizin para etmesini istiyorsanız bu kurallara uymak zorundasınız. Bu kurallara değinecek olursak; öncelikle Türkçe imla kurallarına uymak zorundasınız. İmla hatası yapmaktan kaçının ve cümlelerinize anlam yüklemek için virgül kullanın. Çünkü virgül kullanımı cümlelerin anlamını çok fazla değiştirmektedir. İkinci olarak; cümlelerinizi uzun tutmayın, kısa cümlelerle anlatacağınızı anlatmaya çalışın. Çünkü insanlar uzun cümlelerde okumayı bırakıp sıkılabilirler. Doğrudan doğruya konuya girmek her zaman daha fazla sonuç verir. Üçüncü olarak; yazacağınız konu hakkında iyi araştırma yapmalısınız. Yaptığınız bu araştırma yazacağınız makalede sizin yönünüzü belirleyecektir. Kesinlikle yazacağınız makale başka makalelerden uzun alıntılar içermemelidir. Kısacası kopyala yapıştır yapmayın. Ayrıca makale yazarken doğru bilgiler vermeye özen göstermelisiniz. Makale yazmak zor bir uğraş değildir ancak dediğimiz gibi bu kurallara uymak zorunludur.

Makale yazarak ne kadar para kazanılır sorusuna ise verilecek net bir cevap yoktur. Sebebi ise bu durum sizin ne kadar makale yazdığınıza ya da yazdığınız makalelerin ne kadar beğenilip sattığına göre değişir. İyi bir makale yazarıysanız ayda 1000 TL’ ye kadar para kazanabileceğiniz ek iş geliriniz olur.


Yorum Yap

Yorum Yap