1. Ana Sayfa
  2. EK GELİR
  3. Ek iş Olarak Şoförlük Yapmak

Ek iş Olarak Şoförlük Yapmak

Ek iş Olarak Şoförlük Yapmak

     Ülkemizde yaşam standartları günden güne gelişim göstermeye devam etmektedir. Bu gelişen yaşam standartlarıyla birlikte yaşam kalitesi de artmaktadır. Gelişen ve değişen bu düzene karşı daha fazla ayak uydurmak isteyen, yaşam kalitesinin olanaklarını daha fazla arttırmak isteyen insanlar da elbette ki olacaktır. Bu sebeplerde kaynaklı olarak da insanlar yaptıkları veya çalıştıkları işten ziyade ek gelir getiren işler peşine de düşmüşlerdir. Ek gelir getiren ve en bilinen işlerden biri olan şoförlük size ve ailenizin bütçesine büyük oranda yardım edebilir.

Bazı insanların iş saatleri uzun süreler içermektedir. Bu insanların ek iş de çalışmasının çok zor olduğu gözle görülür bir gerçektir. Özellikle fiziksel yorgunluğu daha fazla hisseden insanlarda bu şartlar daha ağır olabiliyor. Ancak bazı insanlar daha dirayetli ya da çalışma saatleri daha az olabiliyor. Bu sebeplerden kaynaklı olarak da ek gelir getirebilecek işlerde çalışabiliyorlar. Bu zamanları paraya çevirebilecek akla gelen ilk işlerden birisi de şoförlük yapmaktır. Bu yöntem sayesinde izin günlerinde veya mesaiden arta kalan saatlerde çalışarak bütçenize olumlu bir katkıda bulunabilirsiniz. Sizler şoförlük yeteneklerine güveniyorsanız çok yorucu olmayan bu mesleği birkaç saatliğine icra edebilirsiniz.

          Günümüzde trafik bazı insanlar için kabusa dönmüş durumdadır. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar için trafik artık bir çileden çok daha öteye geçmiş durumdadır. Işıklar, kavşaklar artık insanlara eziyet verir hale gelmiş durumdadır. İşte bu sebeplerden kaynaklı olarak da özel şoförlük bazı insanlar için ekmek kapısı haline geliyor. Özel şoförlük deyince akla çok farklı yöntemler geliyor. Ayrıca araba şoförlüğü deyince de birçok farklı yöntemlerde şoförlük bulunmaktadır. Özel şoförlükten bahsedecek olursak; bu işi başkasının arabasıyla da yapabilirsiniz, kendi arabanızla da.  Hangi şekilde ek gelir sağlayacağınız mevzusu ise size kalmış bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Şoförlükten ne kadar para kazanılır konusunda ise farklı seçenekler vardır. Yaptığınız şoförlüğün nasıl bir şoförlük olduğu önemlidir. Makam şoförlüğünde günümüzde 2500- 4000 TL’ ye kadar çıkıldığı görülmüştür.

Şoförlük yapmak size ve ailenize ek iş kapısı olabilir.


Yorum Yap

Yorum Yap