1. Ana Sayfa
  2. DİĞER KREDİLER
  3. Emekliye bayram ikramiyesi müjdesi

Emekliye bayram ikramiyesi müjdesi

Emekliye bayram ikramiyesi müjdesi

Emekliye bayram ikramiyesi müjdesi

Yaklaşan Ramazan Bayramı ile birlikte bu süreçte artacak olan masraflar için tüketiciler kara kara düşünmeye başladılar bile... Son zamanlarda yaşanan ekonomik dalgalanmalar sebebiyle oldukça kararsız bir sürece giren tüketiciler için ise devlet tarafından çeşitli düzeltmeler ve destekler sağlanmaya çalışılıyor. Ayrıca yaklaşan erken seçimin de etkisi ile tüketicilerin ihtiyaçlarına en hızlı şekilde yanıt verilmeye çalışılıyor.

Bu kapsamda özellikle emeklilerin sahip oldukları sabit aylıkların yanına ödenen ikramiyeler sıklıkla uygulanan bir destekleme biçimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira emeklilere bayram ikramiyesi verileceği resmi olarak duyuruldu.

Bakan Jülide Sarıeroğlu müjdeyi verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun gerçekleştirdiği resmi açıklamalar ile Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde, tüm emeklilere maaşlarının tutarına bakılmaksızın bin TL tutarında ikramiye verileceği öğrenildi. Birçok emekli vatandaşı sevindiren bu haberin ardından ikramiyelerin ne zaman hesaplara yatırılacağı da resmi olarak duyuruldu.

Bakan Sarıeroğlu’nun müjdesini verdiği emeklilere bayram ikramiyesi haziran ayının ilk haftasında emekli vatandaşların hesaplarına aktarılacağı öğrenildi.

Sarıeroğlu iddiaları da yalanladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu gerçekleştirdiği açıklamalarında, verilecek olan emeklilere bayram ikramiyesi ile ilgili olarak ortaya atılan çeşitli iddiaları da yalanladı. Emeklilerin maaşlarının baz alınarak ikramiyelerin verileceği, SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklilerine farklı ikramiyeler verileceği iddialarının ortaya atıldığına dikkat çeken bakan, bu iddiaların gerçek olmadığını ve tüm emeklilere maaş miktarlarına ve bağlı oldukları sigorta kapsamına bakılmaksızın eşit tutarda ikramiye ödeneceğini açıkladı.

Maaş ayrı, ikramiye ayrı yatacak

Emekli vatandaşların bayram için alacakları ikramiyeyi maaş hesaplarında ayrı ayrı görebileceklerini de açıklayan Sarıeroğlu, maaşın ayrı, ikramiyenin ayrı olarak hesaba yatırılacağına ve bu sayede vatandaşın kendisine ne kadar ikramiye yattığını net bir şekilde görebileceğini açıkladı.

Önümüzdeki süreçte Kurban Bayramı’nda da ayrıca ikramiye verileceğini söyleyen Sarıeroğlu, bu ikramiyelerin artık sabit olarak ödenmesini öngören düzenlemelerin üzerinde de çalıştıklarını açıkladı. Emekli vatandaşlar ise haziran ayının ilk haftasına sayılı günler kala ikramiyenin hesaplarına aktarılması için heyecanlı bir bekleyiş içine girdiler. İkramiyelerin en geç ayın 5’inden itibaren vatandaşların hesaplarına yatması öngörülüyor.

Diğer içeriklerimizi okumak için BURAYA TIKLAYIN!

 


Yorum Yap

Yorum Yap