1. Ana Sayfa
  2. KREDİ ÇEŞİTLERİ
  3. En Kolay Kredi Yöntemleri

En Kolay Kredi Yöntemleri

En Kolay Kredi Yöntemleri

En Kolay Kredi Yöntemleri

Akbank kredi başvurusu için artık teknolojik gelişmelerinde kendini her geçen gün ilerletmeye devam etmesiyle çok kolay ve hızlı yöntemler gelişti. Kredi, kişilerin bankalara başvuru yaparak ihtiyaçlarına göre aldıkları belli bir miktar nakit para olmaktadır. Bu nakit her bankadan farklı faiz oranları ve seçeneklerle kişiye sunulur. Ayrıca kişide belirgin bazı özelliklerin de olması gereklidir. Kredi, taksit şeklinde ödeme kolaylığı olan bir avantajdır. Ancak bankalarda ödenecek faiz oranı ile istenen taksit sayısı da belli bir orantı içindedir. Akbank kredi başvurusu için internet, telefon yada banka şubesi gibi farklı seçenekler yer alır.

Akbank kredi başvurusu

Akbank Kredi Başvurusu İnternetten Nasıl Yapılır?

Akbank kredi başvurusu için Akbank direkt mobil uygulama kullanmadan da bu başvuru işlemini yapmak mümkün olmaktadır. İnternet erişimi olan bir cihaz üzerinden Akbank’ın resmi web sitesine giriş yapılır burada kişi kolay ve anlaşılır bir dil ile yönlendirilir. Kişi, kredi başvurusu için istenen bilgileri doldurur. Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra banka kişiye dönüş yapar. Ancak Akbank müşterisi olan ve Akbank mobil uygulama için internet kullanan bir kişi kendi Akbank internet uygulamasına şifresi ile giriş yaparak menü seçenekleri içerisinden hızlıca bankaya bir kredi başvurusu talebinde bulunabilir. Başvuruyu alan banka tekrar kişiye telefon ile dönüş yapacaktır. Akbank mobil uygulamasını kullanmayan kişiler telefon cihaz ve modelleri de uygunsa uygulamayı indirerek hızlıca başvuru da yapabilirler.

Akbank kredi başvurusu

Müşteri Hizmetleri İle Kredi Başvurusu

Akbank kredi başvurusu için diğer bir seçenekte Akbank müşteri hizmetleri numarası üzerinden başvuru talebinde bulunmaktır. Müşteri hizmetleri aranarak banka menü seçenekleri içinden telesekreterin yönlendirmesine göre kredi başvuru tuşlaması yapılır. Talep alındıktan sonra banka görevlisi uygun koşullarda kişi ile direk olarak irtibata geçer. Kişi bilgileri ve başvurusu alınarak, kredi başvurusu onay bekleme sürecine alınır. Yine banka tarafından olumlu yada olumsuz olarak kişiye dönüş yapılmaktadır. Bu onay süreci kişinin çalışma ve finansal durumları ile ilgili inceleme süresi olmaktadır.

Akbank kredi başvurusu

Kredi Başvurusu Yapmadan Hesap Yapın

Akbank kredi başvurusu için kişilere tanınan bir kolaylık ile kredi hesapları üzerinden kendi hesabınızı önce yaparak buna göre başvuru yapmanız mümkün olur. Akbank kredi başvurusu yapmadan önce internet üzerinden kredi hesaplama kurduna girerek bu tabloyu doldurup otomatik olarak hesaplamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için kredi tablosu içerisine ne kadar kredi istediğinizi ve kaç taksit ile ödeyeceğiniz sayıyı yazarsınız. Kredi hesaplama kurdu bu hesabı sizin yerinize yaparak size toplam ödeyeceğiniz rakamı, toplam ödeyeceğiniz faiz oranını aynı zamanda da aylık olarak ne kadar ödeyeceğiniz gibi finansal tüm değerleri sunar. Burada hesap yaparak kişi kendine en uygun kredi tutarını belirledikten sonra başvuru yapması daha sağlıklı olabilir.

Akbank kredi başvurusu

Akbank Kredi İçin Faiz Oranları

Akbank kredi başvurusu yapıldıktan sonra ödenecek kredi, belli bir rakama bölünerek ödenir. Her ay ödenecek tutar içerisinde faiz oranı da birlikte baz alınır. Akbank ihtiyaç kredisi için 10.000 TL üzerinden hesap yapılırsa 12 aya belirlenen faiz oranı %2,65, 24 aya %2.71, 36 aya %2.79 ve 48 aya yine %2.79 olarak belirlemiştir. Burada belirtilen faiz oranları şu anda Akbank ihtiyaç kredisi için en uygun faiz oranları olmaktadır. Akbank kredi başvurusu yapan bir kişi başvuru esnasında zaten ihtiyacı olan rakamı ve istediği taksit sayısını bankaya bildirir. Banka uygun gördüğü rakamı ve taksit sayısını kişiye sunarak karşılıklı bir onay oluşur.

Akbank kredi başvurusu

Akbank Kredisi Kullanabilmek İçin Gerekenler

Akbank kredi başvurusu yapmadan önce kişi kendinde kredi başvurmaya sahip özellikleri önce var saymalıdır. Bu Akbank dışında başka bankalar tarafından da aranacak bir özellik olacaktır. Kişi kesinlikle Akbank kredi başvurusu yapmadan önce en az 6 ay süreli olarak sigortalı şekilde bir iş yerinde çalışmış olmalıdır. Ayrıca kişinin bankalar ile kötü bir borç ilişkisi bulunmamalıdır. Akbank ile de ödenmemiş bir kredi yada kredi kartı borcu olmaması önemlidir. Kişi başvuru yapacağı zaman bankaya belli bir gelir sunacaktır. Bu gelir mutlaka belgelenebilir bir gelir olmalıdır. Kişinin başvuru dosyasında belgelenmiş gelir olarak maaş bodrosu yer alır. Banka tüm bunları başvuru sırasında tek tek detaylı olarak alır ve inceleme sürecine aktarır.

Akbank kredi başvurusu

Araç Almak İçin Kolay Kredi

Akbank kredi başvurusu ihtiyaç kredisi dışında yine bir ihtiyaç sınıfına giren araç alımı içinde yapılmaktadır. Ancak bunun için Akbank kredi başvurusu yapmadan önce bankanın araç kredisi için belirlediği kuralları bilmek önemlidir. Banka, araç kredisi için başvuru yapan kişilerde eğer sıfır araç talebi varsa ve kredi için ödeme imkânlarına sahipse pek sıkıntı çıkması yaşanmaz. Fakat 2. el araçlar için belirlenen belli başlı kurallar vardır. Aracın model yaşı, banka için önem taşır. Banka belli bir model yılı ve üzerine kredi imkânı sunar. Genel de bu rakam 2005 ve 2006 modeller ve daha yüksek modelde ki araçlar için geçerli olur. Banka, araca belirlediği değer kadar kişiye kredi imkânı sağlar.

Akbank kredi başvurusu

Kredi Detayları Görüntüleme

Akbank kredi başvurusu yapan bir kişi hem onay sürecini hemde onaylanan kredisi varsa bunun tüm detaylarını hızlıca istediği anda Akbank internet bankacılığı ile görebilme imkanına sahiptir. Bu internet bankacılığı kullanan herkes için mümkün olur. Kişi uygulamaya müşteri yada T.C. kimlik numarası ile giriş yaptıktan sonra banka ile tüm ilişkilerini buradan aynı anda görecektir. Kalan kredi borcu, aylık ödenecek tutar ve ödeme günleri tam detayıyla burada yer alır. Ödeme yapıldıkça sistem kendini günceller. Kişi aynı zamanda kredi detayları dışında banka ile ilişkili olan tüm bilgilerini ve hareketlerini burada görme imkanına sahiptir.

Hızlıca Kredi Taksiti Ödeme

Akbank kredi başvurusu için kişi sürekli olarak şubeye gitmek durumunda olmaz. Her ay ödeme yapmak içinde herhangi bir şubeye gitmek yada sıra beklemek te artık eskilerde kalan özelliklerin arasında yer alıyor. Kişi yine Akbank kredi başvurusu yaptıktan sonra Akbank internet bankacılığı kullanarak her ay ki ödemesini vadeli yada vadesiz hesapları üzerinden yapabilir. Burada menü seçenekleri içerisinde kredi için taksit ödeme sekmesi yer alır. Hesap limiti müsait olan herkes kredi borcunu buradan yapabilir. Ödediği kredi borcu tutarı aylık olarak hesap limitinden düşer ve kişi ödeme yaptığına dair belge görüntüleme hatta kaydetme gibi özelliklerden de faydalanma hakkına sahip olur.

Akbank kredi başvurusu

Konut Kredisi İmkanı

Akbank kredi başvurusu birçok halk kesiminde konut içinde yapılmaktadır. Ancak konut için Akbank kredi başvurusu yapanlara yine banka konut değeri ile kredi imkânı sağlar. Kişinin yeterli gelir belgesi ve bankalarla kötü bir ilişkisi olmadığı sürece bankaya gösterdiği konut için yine bankanın konuta belirlediği limit kadar kredi hakkına sahip olur. Akbank kredi başvurusu konut için yapılırsa banka onay süreci içerisinde konutu yetkililer tarafından incelemeye alır ve bir değer belirler. Bu nedenle konut kredisi alacak kişilerin bir miktar nakde ihtiyaçları olabilir. Konutun tamamını banka ödemez bir kısmını öderse kişi kolaylıkla da konutu alma imkânı yakalar. Genelde çok eski yapıda ve gerekli güvenliğe sahip olmayan konutlar için banka kredisi almak mümkün olmaz.


Yorum Yap

Yorum Yap