1. Ana Sayfa
  2. KREDİ HESAPLAMA
  3. En Uygun Kredi Hesapla

En Uygun Kredi Hesapla

En Uygun Kredi Hesapla

En Uygun Kredi Hesapla

Krediler, son yıllarda tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak, ekstradan türeyen acil giderlerini ödeme ya da bazı borçlarını hızlı bir şekilde sonlandırmak için en fazla seçtiği yöntemlerin başında geliyor. Fakat, kredi tercihine karar verdikten sonra zarara uğramamak adına bazı önemli hususlara dikkat etmek gerekiyor. En önemli husus da çekilecek olan kredinin; bize ne kadar uygun olduğudur. Buna karar vermek için bankalardan kredi kampanyaları kontrol ediliyor. Daha sonra talep etmekte olduğumuz kredi miktarının faiz oranları ve kredi vadeleriyle kredi hesapla yöntemlerini kullanarak en uygun olanına karar vermelisiniz.

En Uygun Kredi Hesapla

Kredi Hesapla İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Bankalar kredi kampanyaları belirlerken öncelikle kredinin en üst limiti ile en alt limiti belirleniyor. Bu tüm bankalar için geçerli olan bir özelliktir. Tüketiciler her bankadan kredi hesapla yöntemi ile çekmek istedikleri kredinin kaç ay vade ile ne kadar kredi taksiti olacağını hesaplayabiliyorlar. Her bankanın kredi kampanyası sonucunda ödenecek faizler hesaplanmalıdır. Hesaplanan faizler kredi hesapla ile karşılaştırılarak en doğru krediye karar verilmelidir. Tüketiciler, çekecekleri krediyi iyi bir kredi hesapla yöntemiyle gözden geçirerek kendilerini en az zarara sokacak krediye karar vermeliler.

En Uygun Kredi Hesapla

Kredilerde Yapılan Yasal Kesintiler Nelerdir?

Her bankaya özgü olan kredi sözleşmesine dayalı olarak yapılan bazı kredi hesapla yasal kesintileri bulunuyor. Bu kesintiler 2 tane olmak üzere bankalar tarafından yapılması zorunluluk olarak görülüyor. Bunlardan bir tanesi yapılan iş ve işlemler için yapılan kesintileri simgeleyen dosya masrafı kesintisidir. Diğeri de kredi talep eden tüketicinin elinde olmayan bir sebeple kredisini ödeyemediği takdir de tüketicinin yasal varislerinin bir problem yaşanmaması adına kredi sözleşmesine dayanarak yapılan sigorta kesintisidir.

Kredi sözleşmesi yapılırken tüketicinin yaşına, hastalıklarına göre kredinin ilk başında bir kereye mahsus ana krediden kesilerek sigorta şirketine yatırılan bir yasal kesintidir. Bankadan almak istediğiniz kredi hesapla kredi için özellikle sigorta kesintisinin yapılması gerekiyor. Bu kesintiyi yapmayan ya da unutan bankalara kredi sözleşmesi yapılmadan önce bu durumun hatırlatılması şarttır.

En Uygun Kredi Hesapla

Bankalar Kredi Onayını Neye Göre Veriyor?

Bankalar kredi talep eden her müşteriye kredilerine anında kredi hesapla onayı vermiyor. Bankalar kredi onayı için 2 kriteri göz önünde bulunduruyor. Bu kriterlerden birisi kredi talep eden tüketicinin istediği kredi miktarına, kredi taksitine ve kredi vadesine göre çıkan sonuçların aylık maaş bordrosuyla karşılaştırılmasıdır. Banka kredi taksitini belirledikten sonra tüketicinin maaşına bakıyor. Daha sonra kredi taksitinin maaşının kaçta kaçı olduğuna bakılarak kredi onayı veriliyor. Buradaki önemli husus ödeyeceği taksitlerin tüketicinin ekonomik kredi bütçesini sarsıp sarmaması durumudur. Diğeri de tüketicinin kredi notuna bakılarak verilen kredi hesapla onay işlemidir. Maaşınıza göre kredinizi ödeyebileceğiniz intibahı bankada oluştuktan sonra bu seferde önemli olan husus ekonomik geçmişinizi simgeleyen kredi notu oluyor. Eğer geçmiş döneminde kredi ya da diğer banka borçlarında ödemelerde gecikme yaşandıysa banka kredi onayı vermeyebiliyor. Bu sebeple ekonomik kredi için kredi çekebilmeniz adına bu 2 önemli hususun aklınızda bulunması gerekiyor.

Kredi Notu Nedir? Neden Bu Kadar Önemli?

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu, her tüketicinin bankalarla olan her türlü ekonomik geçmişini belirli işlemlerden geçirerek tüketiciye verilen bir tür kredi değerlendirme notudur. Türkiye’nin en büyük bankalarının bir araya gelerek oluşturduğu bir kuruluş tarafından belirlenen kredi notunda tüketicinin kredileri, kredi kartları, çek, kredi hesapla ve senet işlemleri gibi pek çok ayrıntılı bilgilere sahiptir. Kredi notu, bankanızla bir ekonomik ilişkiye gireceğiniz zaman çok önemli bir etki gösterdiğinden kredi hesapla devamlı bir şekilde dikkat edilmesi gereken bir husustur.

En Uygun Kredi Hesapla

Kredi Notu Öğrenme Yolları

Kredi notunu öğrenmenin tüketici için pek çok faydası bulunuyor. Özellikle kredi çekme taleplerinde en önemli kredi hesapla faktörlerinden biri olan kredi notu için tüketicilerin devamlı tetikte olması gerekiyor. Kredi notunuzu öğrenmek için özellikle bankanızla iletişime geçerek internet bankanız sayesinde bunu edinebilirsiniz. Hele ki kredi hesapla bazı bankalar müşterileri için bu hizmeti ücretsiz sunuyor. Ayrıca, tüm tüketiciler kredi notunu öğrenmek için bankaların oluşturmuş olduğu findeks adlı siteye üye olarak kredi hesapla notunu öğrenebilirsiniz. Findeks sitesinden alacağınız kredi raporu sayesinde bankalarla yapmış olduğunuz ekonomik işlerin tamamını ne durumda olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Buna ek olarak herhangi bir banka şubesinden de kredi başvurusunda bulunarak kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Findeks sitesinden alacağınız kredi notu raporu dışında ayrıca siteden kredi notu danışmanlık hizmeti de alabiliyorsunuz. Eğer kredi notunuz düşükse en kısa süre arttırmak için böyle bir hizmet alabiliyorsunuz.
Kredi Notunun Yüksek Olması İçin Neler Yapılmalıdır? Kredi hesapla notunuz; bankalardan talep edeceğiniz krediler, kredi kartları, çek ve senet işlemleri ve diğer banka ürünleri için çok önemli bir husustur. Bu konularda sıkıntı yaşamamak için kredi notunuzu devamlı yüksek tutmak için gerekli önlemleri almalısınız. Bu sebeple bankalara başta ödemelerinizi zamanında yapmalısınız. Kredi kartı borçlarınızın en azından asgari borcunu en fazla 3 dönem ödemiş olmalısınız. Çek ve senet işlemlerinde hiçbir illegal işleme imza atmamış olmalısınız. Özellikle banka kredi borçlarında ödemede bir gecik yaşama ihtimaline karşı anında bankanız ile iletişime geçerek gerekli bilgilendirmeleri yapma ya da gerekirse de kredi hesapla yapılandırma yöntemini seçmelisiniz.

En Uygun Kredi Hesapla

Kredi Başvurma Yöntemleri

İhtiyaçlarını karşılamak için banka kredilerine pek çok farklı yöntemle başvuru yapabiliyorsunuz. En fazla kredi hesapla yöntemlerinin başında bankaya giderek yapılan kredi başvurusu geliyor. Bankadan kredi hesapla başvurusu için tek gereken başvuru evraklarıdır. Ayrıca bankalar kredi başvurularını artırmak, sonuçlanmasını hızlandırmak ve hesaba talep edilen kredinin hızlı geçişini sağlamak adına internet bankacılığı, telefon bankacılığı ya da sms olarak da kredi hesapla hizmeti sunuyor. Banka müşterileri için özellikle bu yöntemlerle yapılan banka kredi hesapla başvuruları onaylandıktan sonra maaş hesabına nakit para aktarımınız yapılıyor.

En Uygun Kredi Hesapla

Banka Kredisi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Bankalar her ne kadar kredi başvurusu için pek çok yöntem sağlıyor olsa da genellikle kredinin sonuçlanması için tüketicileri en yakın banka şubesine davet ediyor. Bunun en önemli sebebi bu yöntemlerle yapılan banka işlerinde verilen bilgileri teyit etmek için evrakları istiyor olmasıdır. Bankalar genellikle her ay kazancı gösteren belge, devamlı sigorta priminin yattığını belgeleyen evrak ve kişisel bilgilerin yer aldığı bir kimlik belgesi fotokopisidir. Bu evrakların bankaya teslim edilirken doğru ve kurumlar tarafından onaylanmış olması gerekiyor. Bankalar belgeleri tarayarak şubelerine gönderiyor ve uzmanlar tarafından kriterlere göre incelendikten sonra tüketiciye olumlu ya da olumsuz geri dönüt sağlanıyor.

İnternetten aksesuar ve elbise kiralama

Kredi ile Yapılacak En İyi Yatırım

Bazı tüketiciler krediyi acil ihtiyaçlarını ya da borçlarını ödemek için kullanırken bazıları ise yatırım amacıyla kullanıyor. Çekilen kredi bakiyesine göre farklı yatırım araçları bulunuyor. Özellikle dövizin artmasından sonra bu yatırım aracı seçilebileceği gibi faizlerin artması da tüketicileri vadeli hesaplar için istekli kılıyor. Bu yatırım araçları çok güvenilir olmakla beraber kredi hesapla miktarına göre kazançlar karşılaştırılarak en iyi yatırım aracı tüketiciler tarafından belirlenebiliyor. Bu işlemi yaparken belirli zaman aralıkları hesap edilerek yatırım düşünülmelidir.

Kredi hesaplama ile alakalı diğer yazılarımıza göz atmak için TIKLAYIN!


Yorum Yap

Yorum Yap