1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Ethereum’un Avantajları Nelerdir?

Ethereum’un Avantajları Nelerdir?

Ethereum’un Avantajları Nelerdir?

Ethereum’un Avantajları Nelerdir? Sanal Para Nedir? Ethereum Nedir? Sanal Paralar Güvenli mi? Kripto Para Birimleri? Ethereum Yükselir mi?

Son zamanların popüler sanal para birimlerinden olan Ethereum ile ilgili birçok yatırımcı ve meraklısı araştırmalar yapmakta. Çok hızlı bir değer artışı yaşayan Ethereum’un değeri 1250 doları aşmış durumda…

Ethereum’un Avantajları Nelerdir?

Ehtereum Nedir?

Ethereum, 2013 senesinde dijital para programcısı ve uzmanı olan Vitalik Buterin ve ekibi tarafından tasarlandı. Geliştirme süreci Temmuz – Ağustos 2014 zamanında yapılan ICO ile fonlanarak karşılandı. Ethereum, 30 Temmuz 2015 senesinde piyasaya girdi. 2016 yılında Ethereum, The DAO projesinin çökmesiyle birlikte ikiye ayrıldı. Böylece Ethereum Classic isminde yeni bir kripto para birimi daha çıkmış oldu. Ethereum ve Ethereum Classic aynı özelliklere sahip olsa da birbirinden farklı değerlerde işlem görür.

Ethereum’un Avantajları Nelerdir?

Ethereum’un Avantajları

Merkezsiz bir yapıya sahip olan Ethereum isimli kripto para biriminin en önemli özellikleri ve avantajlarını açıklıyoruz.

  • Değiştirilemezlik: Kullanıcıların haricinde hiç kimse Ethereum’da bulunan hiçbir veriyi silemez ya da değiştiremez. Ethereum’da bulunan uygulamaların hepsi fikir birliği kuralı doğrultusunda tasarlanan ve gizliliğin en temel kurallarından biri olan bir ağdır. Yani aldığınız sattığınız etherleri sizden başka kimse göremez, izini süremez ya da el koyamaz.
  • Güvenli: Ethereum platformu son derece güvenilirdir. Siber saldırılara ve hileli etkinliklere karşı son teknolojik bir sistem ile korunur.
  • Aksama Olmaz: Ethereum altyapısında bozulma, format atma, kapanma, yeniden başlatma gibi aksaklıklar olmaz.

Ethereum’un Avantajları Nelerdir?

Ethereum Nereden ve Nasıl Alınır?

Ethereum madenciliği ile üretim yapabilir ve bunun karşılığında Ethereum sahibi olabilirsiniz. Ancak bu çok zor ve masraflı bir iştir. Madencilik işine girmeden çok daha hızlı ve kolay bir şekilde Ethereum sahibi olmanız mümkün. Ethereum almanız için önce güvenilir ve düşük komisyon oranlarına sahip Bitcoin borsalarından birine kayıt olarak, sanal cüzdan oluşturmanız gerekir.

Kayıt olduktan sonra Bitcoin madenciliğine ya da Bitcoin alım-satımına başlayabilirsiniz. Bu sanal cüzdan ile Bitcoin satın alıp, cüzdanınıza aktarmanız gerekiyor. Daha sonra Bitcoin almak için kayıt olduğunuz borsa platformunda Ethereum alım-satım işlemi yapılmıyorsa, Ethereum alabileceğiniz farklı bir kripto para birimleri borsasına kayıt olmalısınız ve Bitcoin’leriniz yüklendiği sanal cüzdan ile elinizdeki Bitcoin’leri, Ethereum’a çevirebilirsiniz.

Elinizdeki Ethereum’ları satmak içinde aynı işlemi bu sefer tersten yapmanız gerekiyor.


Yorum Yap

Yorum Yap