1. Ana Sayfa
  2. Konut Kredisi
  3. Ev Alacaklara Müjde

Ev Alacaklara Müjde

Ev Alacaklara Müjde

Ev Alacaklara Müjde

Bugün birçok kişinin hayali kiralık bir evde oturarak uzun yıllar kira ödemek yerine kendi evine sahip olmak ve evin içini dilediği gibi dizayn edebilmektir. Bu kapsamda günümüz şartlarında yeni bir ev sahibi olmak ise çok kolay değildir. Özellikle yükselen döviz kurları ve artan göç dikkate alındığında konut fiyatları bir hayli yükselmiştir.
Konut fiyatlarının yüksek olması sebebiyle tüketiciler için tercih edilen bir kanal ise konut kredisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Üstelik son dönemde ev alacaklara müjde verildi ve bazı bankaların konut kredisi faiz oranlarını düşürdükleri ilan edildi.

Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü

Yeni bir ev sahibi olmak için konut kredisi kullanacak olanlara sevindirici haber Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Konut satışlarının arttırılması ve ekonominin bu şekilde canlandırılmasının hedeflendiği son dönemde Cumhurbaşkanı’nın müjdeli haberi birçok kişiyi etkiledi. Bir süredir ekonomik dalgalanmaları stabil hale getirmek için çalışmalarını sürdüren bakanlıkların uygulaması ile devlet bankalarının konut kredisi faiz oranlarında düşüş de resmileşti.

İlk Açıklama Ziraat Bankası’ndan Geldi

Türkiye’nin en köklü bankalarından birisi olarak hizmet vermekte olan Ziraat Bankası konut kredisi hareketliliğinde ilk adımı atan banka oldu. Banka konut kredilerinde 500 bin TL’ye kadar olan başvurular için faiz oranını resmi olarak %2,09’a indirdiğini duyurdu. Üstelik banka 10 yıl vade seçeneği için de bu faiz oranını sabit tutarak yeni ev sahibi olmak isteyenleri sevindirdi.

Halk Bankası da Faizleri Düşürdü

Önemli bankalarımızdan birisi olarak hizmet vermekte olan Halkbank’ta ev alacaklara müjde verdi ve faiz oranını indirdiğini açıkladı. Ziraat Bankası’nın ilanının ardından indirim paylaşımını yapan Halkbank, 120 ay vadeli konut kredilerinde 500 bin TL’ye kadar olan faiz oranını %2,09’a indirdiğini açıkladı.
Kısa süre içerisinde hızlı bir şekilde gerçekleşen bu faiz indirimi sonrasında konut piyasasında ilk hareketlilikler de gözlemlenmeye başladı. Bu durum birçok ev sahibi olmak isteyen vatandaşı sevindirirken diğer bankalarında konut kredisi uygulamalarında faiz indirimine gitmeleri bekleniyor. Konut kredisinde indirim süreci ile birlikte ekonomik stabilizasyonun da kısa süre içerisinde etkisini göstereceği tahmin ediliyor.


Yorum Yap

Yorum Yap