1. Ana Sayfa
 2. EK GELİR
 3. Ev Hanımları da Para Kazanabilir

Ev Hanımları da Para Kazanabilir

Ev Hanımları da Para Kazanabilir

Ev Hanımları da Para Kazanabilir

Evet biraz slogan gibi oldu ama ev hanımları da para kazanabilir. Bunu yazmamızın esas sebebi, ev hanımları özellikle son yıllarda bende çalışmak istiyorum ama mesleğim yok, mesai saatlerinde çalışma imkanım yok gibi serzenişlerinin artmasıdır. Ev hanımlarının, evden çıkmaya lüzum kalmadan para kazanabilecekleri birçok yöntem bulunmaktadır. Nedir bu yöntemler inceleyelim;

Ev Hanımları da Para Kazanabilir

⦁ Özel Öğretmenlik – Eğitmenlik: Özel eğitmenlik denilince hemen akıllarda İngilizce, matematik dersleri geliyor oysa enstrüman eğitimi, çocukların gelişimi ile ilgili eğitimler de evde özel ders imkanı ile yapılacak işlerden biridir.
⦁ Kullanılmayan Eşyaları Satmak: Evet bir şeyleri satmak yada atmak pek bu coğrafyada yaşayanlara göre bir şey değil kabul ediyoruz ama evde çoğu zaman bir ne kadar çok gereksiz eşya var dediğinizi de biliyoruz. Peki bu gereksiz eşyalar hem de acil işiniz varken ayağınıza takılmaktan başka ne işe yarıyorlar? O zaman bu kadar 2. el eşyaları satabilecek platformlar varken neden paraya dönmesinler.
İçerik Editörlüğü: Kabul etmek lazım ki kadınlar erkeklerden daha çok kitap okuyor. Belki de bu yüzden ikili atışmalarda kadınların galip çıkması hep bu yüzdendir. Bu kadar düzgün cümleler üretebilen ev hanımları kadar bloggerlara içerik üretebilecek başka kim olabilir. Yazdığınız içerikler yemek yapmak, çocukların gelişimi, hastalıklar, temizlik gibi tam da ev hanımlarının uzmanlık alanları olacağından zorlanmayacağınız bir iş seçeneğidir. Genelde iyi klavye kullanamamaktan bahsedilir. Yazmadan klavyeniz gelişmez ki ilk başta günde 5 yada 6 makale yazarsınız kısa sürede günde 20 – 30 makale yazacak konuma gelirsiniz.

Ev Hanımları da Para Kazanabilir
⦁ Bebek – Çocuk Bakıcılığı: Ülkemizde de dadılık artık üniversitede bölümü olan bir uzmanlık alanı olarak gelişmektedir. Fakat hala çocuk konusunda tecrübeli bir ev hanımından başka kim ben yemek yemeyeceğim diye inatlaşan afacanla başa çıkabilir ki? Ayrıca kariyer ile çocuk yapmayı aynı zamana denk getiren taze annelerin de içi rahat edecektir.
⦁ Mum – Sabun Tasarımı Yapabilirsiniz: Renkli mumlar ve sabunlar daima insanların ilgisini çekmiştir daha da bu ilgi devam edecek gibi görünüyor. Evde oldukça yapımı basit ama gelir getiren işlerden biridir.
⦁ Terzilik: Hiçbir zaman ihtiyacı bitmeyecek bir meslektir terzilik. Eğer el beceriniz ve yeteneğiniz varsa sadece komşularınız arasında ünlü olsanız dahi sizi hem iş hem maddi olarak memnun edecek bir iştir.

İçerik editörlüğü yapmak isteyen bayanlar, konu altındaki yorum kısmına iletişim numaraları ile başvuru yapabilir.

Diğer ek gelir elde edebileceğiniz iş türleri için BURAYA tıklamanız yeterlidir.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (5)

 1. 4 ay önce

  Ev hanımı olarak sizlere teşekkür ediyorum. Ek gelir kazanabileceğimiz iş fikirlerini verdiğiniz için…

 2. Ben uzun zamandır içerik editörü olarak çalışıyorum. Allah’a bin şükür fena da kazanmıyorum. Tavsiye ederim.

 3. 4 ay önce

  3 aydır çocuk bakıcılığı yapıyorum. Güzel ve zevkli iş ama kesinlikle büyük sorumluluk istiyor.

 4. Mum yapma da çok basit bir işlem, hobi olarak başlamıştım ve kendimi epey bir geliştirdim.

 5. 3 ay önce

  Ev hanımları elbette para kazanabilir. Yeterki boş boş tv programı izlemekten vazgeçsinler.